20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Adamovský Kapřík aneb když se sejde parta prima hráčů!

Na sobotu 7. prosince jsme byli pozváni organizátorem Schimim, na tradiční volejbalový turnaj – Adamovský Vánoční Kapřík. Jednalo se již o 10. ročník, ale naše účast měla být tou první. Jak se nám dařilo a co jsme uhráli, si představíme v následujícím článku.

Adamovský Vánoční Kapřík 2013 - sestava Laviny Bohužel jsme se o turnaji dozvěděli na poslední chvíli (týden před jeho konáním) a pozvánku jsme dostali dokonce asi až 4 dny před jeho začátkem :-D. To mělo za následek, že hodně hráčů ze základu Laviny nemohlo a tak jsme se museli poskládat, jak to šlo :-). Shodou náhod kamarádka Marťa mi napsala, zda nejedeme na ten turnaj, že jejich kluci nechtějí jet. Toto přišlo náramně vhod neboť jsem měl hned o starost se sháněním skvělých nahrávaček méně :-). Ze základu Laviny mohl ještě Radek a povedlo se mi domluvit ještě s dvěma kamarády, se kterýma občas hráváme na tréninku.

Pro tento turnaj se tedy naše sestava stávala z hráčů:

Karel, Radek, Marťa N., Simča P., Ondra H. a Míša B.

I když jsme v této sestavě nikdy nehráli (a se slečnami dokonce vůbec nikdy :-D), věřili jsme, že se nějak sehrajeme a i když asi nezvítězíme, dobře si zahrajeme.

Adamovský Vánoční Kapřík 2013 Sraz na turnaj byl v 8 hodin v Adamově. Mužské osazenstvo vezl Míša a slečny jely po vlastní ose s kamarádem. Muži dojeli zavčas, avšak slečny měly prý cestou nějaký defekt 😀 a tak dojely asi s půlhodinovým zpožděním. Naštěstí to až tak nevadilo neboť klasicky turnaj nezačal, jak má, ale asi s půlhodinovým zpožděním :-). Na úvod nastoupily všechny týmy a udělalo se rozlosování do skupin. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů s tím, že týmy byly rozlosovány do 4 skupin po třech týmech, kde hrál každý s každým. Následující průběh turnaje byl systémem pavouka, do kterého postupovaly první dva týmy ze skupiny. Hrálo se na dva hrané sety do 20 bodů (vítězství 2:0 3 body, za 1:1, ten co měl lepší skóre 2 body, horší 1 bod a za prohru 0:2 – 0 bodů).

Do naší základní skupiny byly nalosovány týmy Krakeni a domácí Adamov „A“.

První zápas jsme měli naplánovaný proti týmu Krakeni, které velmi dobře známe neboť je potkáváme často na turnajích, jež se hrají v Brně. Doposud jsme s nimi měli bilanci spoustu vítězství a 1 prohru, tedy věřili jsme, že si reputaci nepokazíme :-D. Nicméně jsme byli v podstatě zcela jiný tým a tak se mohlo stát cokoliv :-). První míče byly ve znamení oťukávání a především vzájemného sehrávání a zjišťování, jak nám bude naše sestava sedět. Kupodivu sestava seděla báječně a postupně se i předvedená hra zlepšovala :-). První set byl celkem vyrovnaný, ale postupně jsme soupeře začali přehrávat především podáním, se kterým si nevěděl příliš rady. Díky tomuto a jinak celkem dobré hře jsme v prvním setu zvítězili 20:15. Na první set jsme byli spokojeni a těšili se na set druhý, kde jsme chtěli předvést ještě o něco lepší hru. A to se podařilo náramně! V druhém setu soupeři odešel nejen příjem, ale v podstatě celá hra a nám se naopak dařilo vše, nač jsme sáhli :-D. V druhém setu tak soupeř utrpěl nelichotivý debakl 20:6! Po prvním zápase tak panovala náramná spokojenost neboť jsme si připsali vítězství 2:0.

Adamovský Vánoční Kapřík 2013 Následovala asi dvouzápasová přestávka ve které své zápasy odehráli naši soupeři a týmy z druhé skupiny, jež hrály na našem hřišti (byly 2 hřiště a na každém hrály dvě skupiny).

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu Adamov „A“, za který hrál i organizátor a předem svůj tým pasoval za favorita turnaje :-D. To, že to bylo třeba brát s celkem velkou nadsázkou, jsme záhy zjistili :-). Soupeř předváděl slušnou hru, ale na rozjetou Lavinu to nemohlo ani zdaleka stačit :-). V prvním setu jsme soupeře přehráli 20:14 a v druhém jednoznačně 20:10. Po druhém zápase jsme si tak opět mohli připsat tříbodové vítězství 2:0. To, že se organizátor pasoval za favorita turnaje, bylo třeba brát opravdu s velkou nadsázkou neboť oba Adamovské mančafty (Adamov „A“ i Adamov „B“) se nakonec umístily na 11. a 12. místě :-).

Díky dvěma vítězstvím jsme se umístili na 1. místě ve skupině a čekal tak na nás souboj v pavouku s druhým týmem z vedlejší skupiny. Tím soupeřem se stal tým Jejda vedle. Soupeř byl již o poznání silnější, než týmy ze základní skupiny, ale toho jsme se nezalekli a hráli jsme nadále svoji hru. I když se nám snažil soupeř zdatně vzdorovat, nedokázal nás přehrát a mohli jsme si tak po dvou setech 20:14 a 20:14 připsat další vítězství 2:0! Dostali jsme se tak mezi nejlepší 4 týmy turnaje a již jsme měli jistotu, že budeme moci bojovat o stupně vítězů.

Adamovský Vánoční Kapřík 2013 Nyní na nás čekala delší přestávka, v níž se odehrály další zápasy a z nich nám vzešel i náš soupeř se kterým jsme se měli utkat o postup do finále. Tímto soupeřem se stal tým CIMA. Z tohoto jsme neměli příliš velkou radost neboť s tímto týmem se často setkáváme na různých turnajích a příliš se nám proti nim nedaří :-(. Nicméně jsme museli tyto nelichotivé statistiky hodit za hlavu a jím do zápasu s čistým štítem. Tento semifinálový zápas se hrál již na 2 vítězné sety s případným tie-braikem do 15 bodů, ale věřili jsme, že to nebude potřeba :-). Od prvních míčů byl úvodní set velmi vyrovnaný a přetahovali jsme se o každý bod. V průběhu prvního setu měl každý tým svoji „krizi“, kterou dokázal však překonat a vrátit se do hry. Bohužel nám příliš nevyšla koncovka a v prvním setu jsme nakonec prohráli 18:20 :-(. Velmi nás to mrzelo, ale co naplat, jeden z týmů prohrát musel :-). Věřili jsme však, že tedy dotáhneme zápas do tie-braiku. Druhý set byl však opět velmi vyrovnaný a na každý bod jsme se hodně nadřeli. Tentokrát však koncovka patřila nám a v druhém setu jsme zvítězili 20:17. O postupujícím do finále tak musel rozhodnout tie-braik. Úvod tie-braiku nám vyšel a vytvořili jsme si nad soupeřem mírné vedení. S nasazením všech sil jsme toto vedení dokázali udržet až do konce setu a zvítězili jsme v tie-braiku 15:11! Úžasné vítězství, které nás velmi hřálo neboť jsme se dokázali z prohraného prvního setu vzpamatovat a urvat vítězství v zápase na naši stranu!

Adamovský Vánoční Kapřík 2013 - sestava Laviny Dostali jsme se tak do finále, kde na nás čekal velmi silný tým Ostrov. Pro finálový zápas bylo rozhodnuto, že se bude hrát na dva vítězné sety do 25 bodů s případným tie-braikem do 15, který jsme opět věřili, že nebude třeba využít :-D. První set byl hodně vyrovnaný a chvíli si držel sérii několika míčů jeden a chvílemi druhý tým. V koncovce setu se na nás začal soupeř dotahovat a tak jsme museli využít možnost time-outu, abychom se vzpamatovali. Time-out pomohl a nakonec jsme dokázali dobře rozehraný první set dovést do vítězného konce v poměru míčů 25:21. Byli jsme za vítězství velmi rádi, protože soupeř v závěru nepříjemně „kousal“ a přeci jenom jsme už neměli příliš sil na rozdávání. Každopádně byl před námi ještě druhý set, který jsme museli také vyhrát, abychom se mohli poplácat po zádech a říci si MISTŘI :-D. Druhý set byl však jak ze zlého snu :-(. Nic se nedařilo, lehké míče nám padaly „na náměstí“, na saku se nám nedařilo zakončovat, kazili jsme podání a to vše nemohlo mít jiný konec, než prohru :-(. V druhém setu jsme utrpěli nepříjemnou porážku 25:16! Bohužel byl soupeř v druhém setu jednoznačně lepší a tak o vítězi celého turnaje musel rozhodnout tie-braik. Tie-braik byl velmi náročný, sil se nedostávalo a navíc jsme měli v hlavách drtivou porážku z druhého setu. Nicméně ze začátku setu jsme si vytvořili mírné vedení, které jsme si drželi po většinu setu. Bohužel však v koncovce se opět přestalo dařit a soupeř získával bod za bodem :-(. Když to vypadalo, že se už zcela dotáhne, vzali jsem si raději time-out a zkusili se uklidnit a zároveň „nahecovat“, ať to dotáhneme do vítězného konce. A to pomohlo! Po timu jsme uhráli pár důležitých míčů a posledním skvělým podáním od Marti se na počítadle zobrazila 15ka, což znamenalo naše vítězství! Dokázali jsme tak i v posledním setu turnaje uhrát vítězství a zvítězit 15:12!

Adamovský Vánoční Kapřík 2013 Na Adamovském Vánočním Kapříku jsme se tak umístili na úžasném prvním místě bez okoušení zápasové porážky! Jaká byla radost a nadšení, asi ani není třeba více popisovat :-).

Na závěr turnaje došlo tak k vyhlášení jednotlivých umístění týmů a předání cen. S hrdostí jsme si tam mohli převzít diplom za 1. místo a putovní trofej Vánoční KAPŘÍK!

Tím však turnaj neskončil. On ne nadarmo se turnaj jmenuje Vánoční Kapřík :-D. Název má zcela cíleně a to proto, že vedle tělocvičny byl napuštěný venkovní bazén v němž plavali kapři, sumec a štika :-). Postupně tak musel někdo z každého týmu vlézt do bazénu (no měl asi 1 stupeň :-D) a vylovit si rybu :-D. U nás to původně měl být Radek, který však po turnaji řekl, že už nemůže a nikam neleze :-D. Tak to holt padlo na kapitána Karla :-). Vlezl tam asi na 30 sekund a i když se snažil na několikrát chytnout sumce, tak holt sumec byl jako ryba ve vodě 😀 a zdatně odolal :-). Karel to déle nevydržel a utekl celej promrzlej do sprchy (kde mimochodem už netekla ani teplá voda :-D). Ostatní týmy byly úspěšnější a své ryby si vylovili (i když za pomocí hadru, což holt Karel nevěděl, že se může použít :-D). Avšak pořadatel byl na nás hodný a nějakého toho kapra vylovili i pro nás :-).

Tím celý turnaj skončil a rozjeli jsme se zpátky do Brna. Zde ještě kapitán Karel a Marťa oslavili báječné vítězství pár „kousky“ v hospůdce :-).

Na závěr bych rád jménem kapitána poděkoval všem hráčům, za báječnou atmosféru, skvělý výkon a úžasný výsledek :-), díky.

Video z chytání sumce :-D:

Dodatek: Kapřík nepřišel vniveč, ale Simča s přítelem byla tak hodná, že jej ještě večer vykuchala a připravila, takže se mohl v sobotu 14. prosince uskutečnit „Kapří podvečer“, kde jsme jej společně zdlábli :-).

Info o turnaji a soupeřích: Adamovský Kapřík.