Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

24 hodin BSVL – skvělý zážitek a poměření sil se silnými týmy!

Z pátku dvacátého dubna na sobotu 21. dubna čekal tým Laviny parádní volejbalový zážitek v podobě 24 hodin volejbalu BSVL, který se tentokrát uskutečnil v tělocvičně bývalé ZŠ Plovdivská v Žabovřeskách.

Turnaj byl nastaven jiným způsobem, než předchozí ročníky a to tak, že se jej účastnilo celkem 6 týmů a během 24 hodin si každý z týmů zahrál proti každému dvakrát. Hrálo se na dva hrané sety do 25 bodů. 24 hodin volejbalu BSVL 2012

V prvním utkání celého turnaje se utkal náš tým s jedním z favoritů (jak se později ukázalo) turnaje, týmem Aliens. Klasický náš problém prvních zápasů v nerozehranosti, se opět ukázal jako klíčový, protože první set jsme prohráli hladce 25:9, což nebyl pro vstup do turnaje zrovna příjemný výsledek. Nic jsme však nevzdali a do druhého setu jsme nastoupili plni odhodlání, toto skóre napravit. Po většinu druhého setu se nám to velmi dařilo, ale bohužel v koncovce nám štěstí nepřálo a tak i druhý set jsme prohráli, i když těsně, a to v poměru 25:23.

Následovalo dvouzápasové čekání, po kterém jsme nastoupili proti týmu Dráčků. První set byl ve znamení velkého množství vlastních chyb soupeře, což se muselo projevit na výsledku, a tak jsme jej vyhráli 25:20. V druhém setu se již soupeř dopustil podstatně menšího množství vlastních chyb a naopak jsme je začali vytvářet my. Bohužel tak, i přes veškerou snahu, jsme druhý set nedokázali vyhrát a podlehli jsme soupeři 17:25.

Po tomto zápasu jsme měli další dva sety odpočinek a následně jsme nastoupili k dalšímu zápasu proti jednomu z favoritů turnaje a to týmu Žabiny. Silný soupeř na nás vytvářel velký tlak, kterému jsme však celkem úspěšně vzdorovali a drželi jsme se soupeřem krok. Bohužel opět koncovka nebyla zcela v naší režii a tak jsme první set prohráli v poměru 23:25. Do druhého setu jsme vstoupili s vidinou, že je tento soupeř hratelný, ale soupeř nám ukázal, že je prostě o fous lepší :-).I druhý set tým Žabin vyhrál a to tentokrát se skórem 20:25. 24_hodin_volejbalu_BSVL_07

Následovalo pro nás opět dvouzápasové čekání na další utkání. Po vyčkání nás čekal známý soupeř a to tým Krakeni, který však nastoupil v dosti jiném složení, než běžně hrávají a při vší úctě k tomuto týmu, si troufám tvrdit, že podstatně silnější sestavě. První set byl převážně v naší režii a soupeř musel neustále dotahovat. To se mu dařilo jen obtížně a tak celkem lehce jsme první set vyhráli v poměru 25:16. Druhý set už nebyl tak jednoznačný a po většinu setu byl stav vyrovnaný. V závěru nás bohužel zklamala koncovka a druhý set jsme tak prohráli 21:25.

Po tomto utkání pro nás přišla první delší (třízápasová) přestávka, po které jsme nastoupili proti týmu Pandy. Opět další velmi silný soupeř, jenž je účastníkem 1. AVL ligy. Bohužel nám znovu nevyšel vstup do zápasu a celkem rychle nás tak soupeř smetl v prvním setu z kurtu se skórem 25:14. Takto lehce prohraný první set nás velice mrzel, ale řekli jsme si, že v druhém setu musíme zabrat. To se nám sice povedlo, ale opět nás zradila koncovka. Tedy i v druhém setu jsme podlehli, ale již podstatně vyrovnanějším výsledkem a to 26:24. Tím jsme pro nás uzavřeli první část turnaje, kde jsme uhráli pouze 2 body za dvě remízy. 24 hodin volejbalu BSVL 2012

Do druhé části turnaje jsme nastoupili po další třízápasové přestávce proti týmu Dráčků. Zde si již bohužel nepamatuji, jak jsme skončili, a v informaci o zápase bylo zapsáno jen skóre 51:44. Vím jen, že jsme vyhráli oba sety, tedy pravděpodobně první set v poměru 25:20 a druhý set v poměru 26:24. Druhý set byl ve znamení našeho velkého vedení (asi 10 bodového), ale přesto jsme se nakonec museli obávat o vítězství, které jsme však naštěstí uhájili. Připsali jsme si tak první dvoubodové vítězství.

Po odehrání dalších dvou zápasů soupeřů jsme nastoupili k dalšímu utkání proti týmu Žabin. V prvním setu nám soupeř nic nedaroval a dokázal nás tak porazit 25:19. Druhý set byl však v zcela jiném duchu a nám se dařilo, jak se říká, vše, na co jsme sáhli. S tímto přístupem by se asi žádný soupeř nevyrovnal a nedokázal to ani velice silný tým Žabin. Druhý set dopadl tak vítězně pro nás a zvítězili jsme naopak my 25:19.

Následovala další dvouzápasová přestávka, po které jsme nastoupili proti týmu Krakenů, který stejně, jak většina týmů, již jevil jisté známky únavy, což se projevilo na jejich hře. Do prvního setu jsme na soupeře vlítli se vší grácií a celkem rychle jsme soupeře smetli z kurtu se stavem 25:17. V druhém setu nám chtěl soupeř více vzdorovat, ale asi již chyběly síly, a tak i druhý set jsme soupeře celkem hladce přehráli a to 25:14.

Po tomto utkání jsme měli jen jeden zápas odpočinek a následně nás čekal předposlední soupeř a to tým Aliens. Tento tým si s námi nebral žádné servítky a v prvním setu nás hladce přehrál 25:14. Druhý set jsme se snažili o lepší hru, ale soupeř předváděl prostě kvalitnější hru a tak i druhý set vyhrál 25:19. 24 hodin volejbalu BSVL 2012

Na poslední zápas jsme čekali další dva sety a nastoupili jsme vněm proti týmu Pandy. Možná již trošku unavený tým Pand dlouho chytal dech a v prvním setu se jim ho nepovedlo ani najít a tak jsme jej porazili 25:16. V druhém setu již však svůj dech asi někde našli a dokázali nám úspěšně vzdorovat a nakonec set dotáhnout i do vítězného konce a vyhrát 25:20. Tím pro nás skončil celý turnaj, za který jsme byli schopni vyhrát celkem 2x 2:0,3x 1:1 a ostatní zápasy prohrát. Můžeme si tak říci, že polovinu ze všech deseti utkání jsme dokázali neprohrát :-).

Závěrem bych ještě velice rád vypíchl poslední zápas, kde se utkal tým Žabin a Aliens ve kterém šlo o vítěze turnaje. Velice vyrovnaný zápas v obou setech nakonec skončil výsledkem 1:1 na sety a to týmu Žabin stačilo k celkovému prvenství v turnaji. Bylo, však zcela úžasné, k jakému výkonu se dokázali oba týmy vybičovat i po odehrání téměř celých 24 hodin. Za to patří oboum týmům velký obdiv a respekt.

Celkové pořadí turnaje:

  1. Žabiny
  2. Aliens
  3. Panda
  4. Lavina
  5. Dráči
  6. Krakeni

Náš tým nastoupil v tomto turnaji ve složení:

Vítek, Martin, David, Hulda, Karel, Alice, Marky Suráková a Anička Čajková

Všem velké díky za skvělý výkon a dobrou náladu během celého turnaje.

Fotogalerie z turnaje:

Fotografie z turnaje naleznete ve fotogalerii v albu: 24 hodin volejbalu BSVL 2012.

Další fotografie možno nalézt na facebook profilu BSVL: 24 hodinový maratón BSVL

Diplom z turnaje:

24 hodin volejbalu BSVL

Info o turnaji a soupeřích: 24 hodinový maratón BSVL.

Článek si již přečetlo 2 426 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus