Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Valentýnský turnaj na Morendě tentokrát ve znamení neporazitelnosti!

Rok se s rokem sešel a opětovně jsme zavítali na Valentýnský turnaj na Moravské Slavii, který se letos konal v sobotu 16. února. Jak se nám dařilo a ono se opravdu dařilo, se podíváme na následujících řádcích.

Valentýnský turnaj 2013 - sestava Laviny Tohoto turnaje jsme se zúčastnili již podruhé a dokonce jsme vylepšili své dosavadní umístění. Na minulém turnaji jsme skončili na pěkném třetím místě, o čemž si ostatně můžete přečíst v článku, jenž vyšel na našem webu před rokem a měl název Třetí místo se také počítá aneb výsledky Valentýnského turnaje.

Letos se turnaje opět zúčastnilo 6 týmů a turnaj se odehrál v poklidném tempu, neboť byly opět k dispozici dvě hřiště, což při počtu 6 týmů a zápasu každý s každým je naprosto parádní :-). Tentokrát se turnaje zúčastnily tyto týmy: Enjoy, Spratci, Náš tým, Orel KP, Natka&spol a samozřejmě náš tým Lavina. Hrálo se dle klasických pravidel, stejných jak v AVL, tedy na dva vítězné sety do 25 bodů s tiebreakem do 15 bodů.

Na tento turnaj jsme se sešli v sestavě:

Křeček, Karel, Martin, Ondra H., Adélka a Anežka

Byli jsme nalosováni jako jeden z prvních hrajících týmů a našim prvním soupeřem byl tým Enjoy. Soupeř byl pro nás neznámý a tak bylo důležité nic nepodcenit a hrát naplno od prvních míčů. To se nám dařilo a postupně jsme si v prvním setu vytvořili mírný náskok, který jsme dokázali udržet, až do konce setu, ve kterém jsme nakonec zvítězili 25:19. Dobrý vstup do turnaje byl důležitý, nicméně byl před námi ještě druhý set, ve kterém mohlo být vše klidně úplně jinak. Naštěstí nebylo :-D. V druhém setu nám soupeř kladl ještě menší odpor, než v setu prvním a tak jsme jej celkem snadno přehráli 25:13. Připsali jsme si tak hned první vítězství 2:0 a mohli jsme se těšit na další zápas.

Valentýnský turnaj 2013 Další zápas následoval hned po skončení prvního zápasu. V něm jsme nastoupili proti týmu Spratci. Tento tým jsme částečně znali z našeho působení v 2. AVL, kde jsme se s tímto týmem taktéž setkali a i když v aktuální pozici „okupoval“ poslední místo, tak nás dokázal na AVL potrápit a museli jsme s ním jít do tiebreaku, ve kterém se nám jej nakonec povedlo přehrát a zvítězit 2:1. Na tomto turnaji byl však tento tým v trošku pozměněné sestavě a tak bylo vše zcela otevřené. Vstup do prvního setu se nám však povedl výtečně a po několika míčích jsme si udělali náskok téměř deseti bodů. I když se soupeř pak trošku dokázal zmátořit, již to na obrat v setu nestačilo a celkem hladce jsme jej přehráli 25:13. Takto skvěle zvládnutý set zvěstoval šance na další dvousetové vítězství. To se však záhy ukázalo, že nebude až tak jednoduché. Soupeř nás v úvodu druhého setu překvapil celkem slušným podáním, které jsme měli obrovské problémy přijmout. Bez dobrého či dokonce žádného příjmu se pak těžko získávají body 😀 a tak nám soupeř v úvodu setu odskočil na několik bodů náskoku. Naštěstí jsme se po tragickém vstupu do druhého setu dokázali vzchopit a se soupeřem srovnat krok. Jistě k tomu i nemalou měrou přispěla tzv. „poklička„, kterou nasadil Karel soupeřovy nejlepšímu hráči 😀 (pokličkou rozuměj přiklopení nad sakem, tak že soupeř nemůže nikam zahrát a míč mu padá „nechytatelně“ pod nohy :-D). To, že další míč pak nám ten stejný hráč zahrál téměř do trojky je už další věc :-D. Každopádně jsme dokázali v průběhu setu srovnat skóre a v závěru jej otočit v náš prospěch. Vyhráli jsme tak i druhý set v poměru míčů 25:19. Přes menší problémy jsme si tak dokráčeli k dalšímu vítězství 2:0.

Nyní následovala přestávka, ve které jsme pískali našim soupeřům jejich zápas a samozřejmě jsme v jejím průběhu neopomněli na popíjení „kvalitních“ alkoholových moků (to samozřejmě i v průběhu celého dne :-D)

Po menší přestávce jsme nastoupili k našemu třetímu zápasu a to proti „domácímu“ týmu s názvem Náš tým. Domácí píšu proto, že se jednalo o tým, jehož součástí byla i organizátorka celého turnaje :-). Tým dle dosavadních výsledků neměl být větším problémem, ale zároveň dokázal velmi potrápit nejednoho soupeře. Nám se však hra v prvním setu dařila a celkem bez větších problémů jsme soupeře přehráli 25:12. Čekali jsme tak, že druhý set bude mít obdobný průběh, ale to jsme se krapánek zmýlili :-D. Bohužel na nás opět padla jakási „přijímací deka“ a vytvářeli jsme jeden špatný příjem za druhým :-(. Respektive vstup do setu jsme měli obdobný, jak v setu prvním, ale v průběhu se cosi zlomilo a soupeř nás dohnal a dokonce i předehnal, právě kuli již zmíněnému špatnému příjmu. Avšak nepropadli jsme úplné panice a opět jsme se dokázali vrátit do hry :-). A tak i přes menší problémy v průběhu setu jsme dokázali v koncovce zabrat a druhý set dotáhnout do vítězného konce 25:21. Připsali jsme si tak již třetí vítězství 2:0.

Následovala krátká přestávka, po které jsme nastoupili k čtvrtému zápasu a to proti týmu Orel KP. Orel KP je nám taktéž velice dobře známý soupeř, kterého jsme doposud sice na všech turnajích, kde jsme se střetli, porazili, ale pokaždé v trošku jiné sestavě a tak opět bylo vše zcela otevřené. První set byl ve znamení velmi vyrovnaného výkonu, kde jsme se přetahovali o každý míč. Koncovka však patřila nám a i přes veškerou snahu soupeře, jsme první set dotáhli do úspěšného konce v poměru míčů 25:21. Čekali jsme tak i velmi vyrovnaný duel v druhém setu, ale soupeř nás mile i nemile překvapil svojí odevzdaností. Nebyl schopný pořádně přijmout, a když už relativně slušně přijal, tak jsme jej přehráli na blocích. Druhý set tak proběhl spíše v relaxačním tempu a vyhráli jsme v něm jasně 25:9! Připsali jsme si tak čtvrté vítězství a opět 2:0.

Valentýnský turnaj 2013 Na závěr nás tak čekal poslední zápas proti týmu Natka&spol, ve kterém nám už tolik nešlo o skóre, protože jsme věděli, že bez ohledu na výsledek skončíme na 1. místě :-)! Ale zůstat neporaženi na celém turnaji by také nebylo špatné :-). Bohužel se i trošku v závěru proházely zápasy a tak jsme museli na poslední zápas déle čekat. To někteří z nás (viď Křečku :-D) využili k větší konzumaci alkoholových moků, než by bylo vhodné :-). Nicméně po delší přestávce jsme tak nastoupili k poslednímu zápasu dne. Úvod prvního setu patřil nám a vytvořili jsme si v něm mírný náskok, který jsme v průběhu setu postupně navyšovali. Celkem tak bez větších problémů jsme v prvním setu zvítězili a to 25:13. Předpokládali jsme, že tak máme vítězství už v kapse a druhý set bude v podstatě formalitou. To jsme se však šeredně spletli! Místo toho, aby nám soupeř set odevzdal, začal hrát ještě o kus lépe a postupně se ujímal vedení v setu. K tomu když se přidalo Křečkovo údajně záměrné kažení míčů :-(, Martinova bolest hlavy a celkově týmově zhoršený příjem, nemohlo to dopadnout jinak, než „dostáním na frak“. I když jsme v závěru opět zabrali, již to na zlepšený výkon soupeře nestačilo a v druhém setu jsme dostali první porážku dne a to 22:25. Toto nás velmi mrzelo, ale mohli jsme si za to sami. Protože nám Křeček řekl, že některé míče zkazil naschvál, dostal „nůž na krk“ a pokud bychom prohráli i v tiebreaku, platil by celému týmu pivko :-D. Asi jej to motivovalo, protože v posledním setu hrál o poznání lépe :-D. Nicméně soupeřova hra zůstala v závěrečném setu obdobná setu předchozímu a tak byl poslední set velmi vyrovnaný. Přetahovali jsme se v něm o každý míč a naštěstí se štěstěna společně s rozhodčím přiklonila na naši stranu :-). I když byl poslední míč údajně sporný, zda-li to byla čára nebo aut, rozhodčí pískl balón pro nás a tak jsem v tiebreaku zvítězili 15:13 :-). Křeček si tak mohl oddechnout, že jeho peněženka „nezhubne“ a my jsme se mohli těšit tomu, že jsme zůstali po celý turnaj neporazitelní :-).

Tím celý turnaj skončil a společně s dalšími týmy jsme se odebrali do nedaleké hospůdky U Tesaře, kde proběhlo vyhlášení turnaje. Jak již se dalo z průběžných výsledků očekávat, díky tomu, že jsme nebyli za celý turnaj poraženi, odnesli jsme si krásné 1. místo z 6 týmů!

Závěrem bych opět rád poděkoval celému týmu za předvedenou hru a i organizátorce za parádní Valentýnský turnájek.

Info o turnaji a soupeřích: Valentýnský turnaj na Morendě.

Fotogalerie: Pár dalších fotek z turnaje najdete také ve fotogalerii či na našem FB profilu.

Článek si již přečetlo 3 278 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus