Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Třetí turnaj letní AVL byl ve znamení velmi zajímavých zvratů!

V neděli 11. června jsme odehráli třetí turnaj v rámci série letní AVL. Jak jsme si na turnaji vedli a o jakých zvratech píšeme v nadpisu, si představíme na následujících řádcích…

Třetí turnaj letní AVL 2017 - sestava Laviny Na třetím turnaji letní AVL nás čekali celkem 4 soupeři a to Megamix, Mimoni, Tekutý meruňky na smeči a Krakeni.

První utkání dne jsme odehráli proti týmu Megamix. To, že nepůjde o jednoduchý zápas, bylo zřejmé hned od začátku. Tým Megamix byl prozatím jediný soupeř, který nás dokázal na letním AVL porazit (na prvním turnaji letní AVL) a navíc (alespoň, dle pocitu kapitána Karla) od minule ještě posílil o další šikovné hráče. Nám bohužel chyběl stabilní blokař Ráďa a tak této nelehké pozice se velmi dobře zhostil jinak smečař Martin. Náš druhý blokař Vítek byl sice přítomen, ale na turnaj došel po dvoudenním psychicky a především také fyzicky náročném výcvikovém kempu. Co naplat, se soupeřem jsme museli se pokusit zabojovat i v těchto „ztížených“ podmínkách…

Nelehký úkol nám hned z kraje prvního setu pokazil i náš výkon, kdy jsme nebyli schopni dostat míč přes síť a soupeř si tak připisoval bod za bodem, jen na našich chybách. Když se během krátké chvíle dostalo skóre až na 10:1 pro soupeře, už se zdálo, že s tímto setem půjde jen těžko něco udělat… Nicméně neztráceli jsme naději a postupně jsme hru zlepšovali a s tím i skóre. Díky velmi zlepšené hře v poli a dobrým útokům na síti jsme postupně dokázali skóre téměř srovnat. Ať je to téměř neuvěřitelné do koncovky setu jsme šli již za vyrovnaného stavu a dokonce jsme měli i první setbol za stavu 24:23. Tento jsme však ještě nedokázali proměnit, ale druhý už ano! Neuvěřitelný obrat skóre jsme dokázali dohrát do zdárného konce a v prvním setu jsme zvítězili 26:24! Samozřejmě to byla pro nás obrovská euforie a pro soupeře to muselo být obrovské zklamání. Téměř prohraný první set jsme dokázali ještě zvrátit a to se nám, zvláště v prvním setu na zápase, nestává moc často a při takovém úvodu (10:1 pro soupeře) už vůbec ne. Každopádně všechny zápasy na AVL se hrají na dva vítězné sety a tak byl před námi ještě druhý nesnadný úkol, soupeře porazit i v druhém setu. Třetí turnaj letní AVL 2017 Dalo by se očekávat, že soupeř v druhém setu více zabere a bude nám chtít vrátit nečekanou porážku z prvního setu. To jistě chtěl, ale my jsme mu to zatrhli 😀 . Především díky velmi dobrému podání jsme soupeři hned ze začátku setu „nasázeli“ několik přímých bodů a tím jsme nejspíše soupeře zlomili „nadobro“ 😀 . I když se soupeř snažil o dobrou hru, tak na naši rozjetou „mašinu“ to zdaleka nestačilo. Soupeře jsme přehrávali téměř ve všech ohledech a postupně jsme si vytvářeli větší a větší náskok. Dobrá hra a možná jistá deprese soupeře měla jasný následek a to naše jednoznačné vítězství ve druhém setu v poměru míčů 25:16! Jakou jsme měli radost z konečného vítězství 2:0 (především v důsledku okolností prvního setu), asi ani není třeba popisovat 🙂 . Z prvního těžkého utkání dne jsme si tak připsali 3 body za vítězství 2:0.

Hned po skončení prvního utkání jsme nastoupili k druhému zápasu dne a to proti týmu Mimoni. Zde jsme čekali, že by mělo jít o mnohem snadnějšího soupeře, než v předešlém zápase. Přeci jenom jsme aktuálně se dostali na 1. příčku tabulky letní AVL a hráli jsme proti soupeři, jež byl aktuálně na posledním místě tabulky se ziskem 0 bodů. Naše očekávání se začalo hned v úvodu setu i naplňovat, když soupeř nebyl schopný vůbec přijmout naše podání a když už jej přijal, hráči na síti je zablokovali. První bod uhrál soupeř za stavu 12:0 v náš prospěch! I když jsme z vlastních zkušeností z předešlého zápasu věděli, že i velký rozdíl ve skóre se dá otočit, zde jsme to naprosto nepřipustili a soupeře jsme v prvním setu „zdecimovali“ s výsledkem 25:7! Vzhledem k výsledku prvního setu se dalo očekávat, že v druhém setu nebudeme mít větších problémů uhrát vítězství. Bohužel, jak tomu už bývá, šeredně jsme se spletli 😀 . V druhém setu jsme asi trošku polevili, ale především soupeř se velmi zlepšil v poli a většinu našich útoků byl schopný zvednout a dostat opět na naši polovinu. Druhý set tak neočekávaně probíhal ve velmi vyrovnaném duchu i když v koncovce jsme dokázali si uhrát solidní náskok 23:19, takže jsme očekávali „poklidné“ vítězství. Bohužel ani tento čtyřbodový náskok na poklidnou koncovku nestačil a soupeř na nás nakonec měl dokonce 2 setboly! Naštěstí jsme je dokázali „zuby-nehty“ odvrátit a dovést i druhý set k vítězství 27:25. Po posledním míči jsme si opravdu hodně oddechli, protože po prvním setu by takový průběh setu druhého očekával asi málokdo 🙂 . Každopádně jsme tedy dokázali i druhý zápas dne vyhrát 2:0 a připsali jsme si další 3 body do tabulky.

Třetí turnaj letní AVL 2017 Na třetí zápas dne jsme si museli jeden zápas počkat a po přestávce jsme nastoupili proti týmu Tekutý meruňky na smeči. Na tento zápas nás přišel herně podpořit i druhý blokař Křeček, takže Marťa si mohl od náročného postu odpočnout na smeči 🙂 . Tohoto soupeře jsme na prvním letním AVL dokázali celkem s přehledem porazit, takže by se dalo očekávat, že bychom neměli mít větších problémů. Soupeř však nastoupil v pozměněné sestavě (dle názoru kapitána Karla, silnější sestavě), takže bylo důležité nic nepodcenit a odehrát „naši hru“. Z počátku prvního setu byla hra vyrovnaná, ale postupně jsme začali soupeře přehrávat, především díky tomu, že si nebyl schopný dobře nahrát a zaútočit, naopak nám se to celkem dařilo. Kupodivu, tak bez větších problémů, jsme v prvním setu vyhráli 25:18. Začátek druhého setu nám příliš nevyšel a záhy jsme prohrávali asi o 5 bodů. Dokázali jsme se však rychle vzchopit a se soupeřem hru srovnat a postupně jsme jej začali opět přehrávat, obdobně jak v setu prvním. Nakonec, bez větších problémů, jsme si „dokráčeli“ k poklidnému vítězství i v druhém setu se skóre 25:15. Dobře nám tak vyšlo i třetí utkání dne a po vítězství 2:0 na sety jsme si připsali další 3 body.

Nyní na nás čekal už jen poslední zápas dne, ale na ten jsme si museli déle počkat, konkrétně 2 zápasy. Po této delší přestávce jsme nastoupili k poslednímu utkání dne, proti oblíbenému týmu Krakenů 🙂 . S většinou hráčů z Krakenů se potkáváme na společných trénincích, tedy zápas měl, jako vždy, příjemný přátelský náboj 🙂 . V minulém zápase letní AVL, nám soupeř dokázal vzít jeden set, když jsme jej po obratu porazili 2:1, takže jsme věřili, že tentokrát, to bude bez „ztráty bodové kytičky“ 🙂 . I když byl začátek prvního setu vyrovnaný, postupem setu se jasně ukazovalo, kdo je na hřišti „pánem“ 😀 . Na naše dobré podání, pole, nahrávku, smeč i bloky prostě soupeř neměl recept 😀 . Třetí turnaj letní AVL 2017 Bez větších problémů jsme tak soupeře v prvním setu přehráli se skóre 25:17. Druhý set jsme tak věřili, že zvládneme bez větších problémů a z turnaje si tak „odneseme“ plný počet bodů. Tomu vše také po většinu setu napovídalo. Soupeře jsme postupně víc a víc přehrávali, až jsme se dostali k prvnímu mečbolu za stavu 24:16. Celkem jasně rozhodnutý set jsme si však dokázali ještě nečekaně hodně zkomplikovat 😀 . Najednou jsme začali v poli vymýšlet blbosti a nebyli jsme schopni zakončit… Co naplat, v koncovce jsme hráli „tužku“, soupeři jsme to velmi zjednodušili a ten tak dokázal s námi srovnat stav na 24:24! Ze stavu 24:16 dát soupeři šanci na tajbrejk, je prostě hrozná nezodpovědnost. Naštěstí i přes naše zaváhání v koncovce jsme nakonec dokázali set zvládnout a v druhém setu jsme tak zvítězili těsně 26:24. Vše tedy nakonec dobře dopadlo a i z posledního utkání dne jsme si připsali další 3 body za vítězství 2:0.

Tím pro nás tedy třetí turnaj letní AVL skončil a vzhledem k tomu, že jsme všechny zápasy vyhráli 2:0, připsali jsme si do tabulky 12 bodů z 12. To nás vyneslo na aktuálně 1. příčku letní AVL (máme 34 bodů ze 13 zápasů a naše úspěšnost je tedy 87.18 %) 🙂 .

Třetí turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Simča, Marky, Martin, Mara, Vítek, Karel a Křeček

I když byl turnaj fyzicky, především kuli horku, velmi náročný, Křečkovi, Marovi a Vítkovi to nestačilo a dali si na závěr ještě trošku aerobiku 😀 :

Aktuálně na nás čeká už jen poslední, čtvrtý, turnaj letní AVL, který se odehraje v neděli 18. června. Zde se definitivně rozhodne, na kterém místě se na letošní letní AVL umístíme. Všichni jste srdečně zvání 🙂 .

Výsledky 3. turnaje letní AVL souhrnně:
►Lavina : Megamix – 2:0 (26:24 a 25:16)
►Lavina : Mimoni – 2:0 (25:7 a 27:25)
►Lavina : Tekutý meruňky na smeči – 2:0 (25:18 a 25:15)
►Lavina : Krakeni – 2:0 (25:17 a 26:24)

Fotogalerie:

Další fotografie z turnaje najdete na FB stránkách volejbalových kurtů Lužánky zde a zde 🙂 .

 

Článek si již přečetlo 1 842 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus