Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Rozhovor s kapitánem Laviny v deníku Rovnost!

Že jsou hráči týmu Lavina známí, to není žádná novinka. Však již jsme o tom psali nedávno, když se fotka našich slečen dostala do Datlovin. Nyní se naše známost posouvá opět o kousek dále a to díky rozhovoru s kapitánem týmu Karlem, který zodpověděl několik otázek pro brněnský deník Rovnost.

V původním rozhovoru bylo pět otázek, ale nakonec se do novin vešly pouze tři. Níže přikládáme scan z novin, jež vyšly ve čtvrtek 15. března a je zde rozhovor otištěn (v pravém sloupci).

Rozhovor s kapitánem Karlem v Brněnském deníku

Jak je výše psáno, byly z celého rozhovoru otištěny pouze 3 otázky. Přikládáme tedy i celý rozhovor, tak jak byl nachystán v nezkrácené formě.

1) Název týmu a liga, kterou hrajete:
Tým: Lavina
Liga: 4. brněnská AVL

2) Jak dlouho AVL hrajete?
Tak AVL hrajeme druhým rokem. Volejbal jsme začali hrát asi před 5 roky. Postupně jsme zjišťovali, že nás společná hra baví a dostali jsme chuť své síly změřit i s jinými týmy. Klasické turnaje jsme absolvovali celkem úspěšně, tak jsme si řekli, proč nezkusit i něco jako amatérskou ligu :-). A právě, když jsme zjistili, že v Brně AVL probíhá, tak to byla jasná volba, protože smíšený volejbal nás bavil nejvíce (slečny jsou na volejbalu snad to nejkrásnější :-)).

3) Proč hrajete AVL? Kapitán Karel
Jak již bylo výše zmíněno, AVL jsme začali hrát především z důvodu, že nás společný volejbal baví a AVL je jediná rozumná soutěž v republice, kde je možné hrát celou ligu jako smíšený tým. Nikdo z našich hráčů (až na hráčky) nikdy nehrál volejbal závodně a tak nám amatérská volejbalová liga, kde se máme šanci i my amatéři dobře uplatnit, přišla jako skvělá volba.

4) Jak vznikl název vašeho týmu?
Vymyslet nový název pro tým, je vždycky problém :-). Dříve jsme téměř na každém turnaji hráli pod jiným názvem a tak jsme si řekli, že by bylo dobré to sjednotit a samozřejmě na AVL je nutné mít jasný název týmu. Dlouhé noci a dny jsme bádali nad názvem a nic pořádného nás nenapadlo. Až jednoho dne přišel kapitán Karel a řekl … budeme se jmenovat Lavina. Bylo pár výkřiků, že ne, ale ty se rychle uklidily a název se přijal :-). Myšlenka názvu pochází z přírodní laviny, která smete vše, co jí stojí v cestě. Stejně tak naše myšlenka je, smést všechny soupeře, jež nám stojí v cestě :-). To se někdy více, jindy méně, daří :-). Více z naší historie týmu je možné si přečíst na našich nových týmových stránkách www.volejbal-lavina.cz.

5) Co je nejsilnější stránka vašeho týmu?
Rozhodně kolektiv a nadšení pro hru. Náš tým je složen především z kamarádů, ketří se scházejí i mimo volejbal na různých akcích a volejbal je spíše takovou třešničkou na společném přátelství. To, že držíme spolu, ať se děje co se děje, patří mezi naše nejsilnější stránky. Všimli jsme si, že většina týmů, nemá takovou stmelenost a společného ducha jako náš tým a to je právě to, co nás posouvá o kus výše, nad ostatní týmy, když naše hra nestačí. Zajímavé je i to, že, jak již jsem výše zmínil, tak mužská část našeho týmu, nikdy k profesionálnímu volejbalu "nepřičuchla" a tak naše slečny patří mezi velké opory týmu, což často soupeře zaskočí :-).

6) Jaké jsou vaše volejbalové úspěchy?
Otázkou je, co se dá brát za volejbalový úspěch. Pro nás je úspěch, každý zápas, který odehrajeme a bavil nás :-). Ale samozřejmě, pokud se k tomu připojí i vítězství, je to o to větší úspěch! :-). Mezi příjemné úspěchy určitě patří různé vyhrané turnaje 24 hodin volejbalu MU, druhé místo na 24 hodinách BSVL a další umístění na různých turnajích na stupních vítězů. Z AVL byl pro nás velký úspěch, když jsme vyhráli minulý rok základní skupinu 5. AVL ligy, ale bohužel následovalo velké zklamání, když jsme ve finálových soubojích zcela vyhořeli a herní cestou nepostoupili do vyšší ligy. Avšak nakonec jsme se do 4. AVL dostali a zde pro nás nastal opětovně velký úspěch a to, když jsme i letos vyhráli základní část, tentokrát této vyšší ligy. Věřme, že ve finále, které se koná v sobotu 17. března, budeme úspěšnější, než minulý rok a volejbalovou cestou si zajistíme postup do vyšší ligy. Tímto bych chtěl zároveň pozvat všechny příznivce kvalitního volejbalu na tento finálový den, kdy se utká pět nejlepších celků z každé ligy o vítěze jednotlivých lig.

Děkuji za rozhovor a budu se těšit na případná setkání na volejbalovém poli.
Závěrem bych rád doplnil motto našeho týmu: Volejbal není otázkou života a smrti, je mnohem důležitější! 🙂

 

Článek si již přečetlo 2 915 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (4 hlasů, průměr: 2,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus