Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

První ročník Komínské roury – Ale tak jo! :-)

Na neděli 21. září jsme dostali pozvání na první ročník turnaje Komínská roura od týmu Aliens, jenž tento turnaj pořádal. Rádi jsme toto pozvání přijali a turnaje se zúčastnili. Turnaj pořádal tým, jež hraje 1. AVL a tomu také odpovídalo obsazení turnaje. Jak se nám na tomto turnaji vedlo, se podíváme na následujících řádcích.

Komínská roura 2013 - sestava Laviny Jak již bylo v úvodu zmíněno, turnaj pořádal tým hrající nejvyšší Brněnskou AVL a tak se turnaje zúčastnili především týmy, složené z hráčů hrajících 1. AVL. Celkem se turnaje zúčastnilo 14 týmů a úroveň byla skutečně na výši. Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných a dvou tříčlenných skupin, kde se každý s každým utkal na dva hrané sety do 25 bodů. Dle pořadí ve skupinách se následně utvořily další 2 čtyřčlenné skupiny a 2 tříčlenné skupiny, kde se opět utkal každý s každým na dva hrané sety. Dle výsledků v těchto skupinách se pak utkaly týmy proti sobě v bojích o 13., 11., 9., 7., 5., 3. a 1. místo turnaje.

Do naší základní skupiny nám byly nalosovány týmy Kárečci, Naštot a Dřez. První zápas jsme pískali a po jeho skončení jsme nastoupili k našemu prvnímu zápasu a to proti týmu Našrot. Zde jsme čekali, že to nebude snadné utkání, ale měli bychom mít šanci hrát vyrovnanou hru. To se z počátku celkem i plnilo a s týmem jsme drželi krok. Bohužel vinou nesehranosti jsme však postupně vytvářeli více chyb, než bychom chtěli a tak jsme v prvním setu nakonec prohráli.19:25. I když jsme první set prohráli, věřili jsme, že v druhém setu předvedeme o něco lepší výkon a zvítězíme. Druhý set byl opět velmi vyrovnaný a o každý bod jsme museli svádět velké boje. Naštěstí jsme trošku zlepšili hru, především pak v poli a dokázali jsme koncovku urvat na naši stranu. V druhém setu jsme tak těsně zvítězili 26:24. Na úvod turnaje jsme si tak připsali remízu 1:1, ale bohužel na celkové uhrané body jsme prohráli.

Druhý náš zápas následoval hned po skončení prvního a nastoupili jsme v něm proti silnému soupeři, týmu Kárečci. Za tento tým hrál také všem dobře známý Adam Matoušek alias Džegr. Bylo nám jasné, že v tomto utkání rozhodně nejsme favorité, ale přesto jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek. V prvním setu jsme předváděli velmi slušné výkony, které nás držely v dosahu soupeře. Bohužel však koncovka nevyšla podle našich plánů a soupeř nás nakonec udolal 25:21. I když to byla prohra, byli jsme rádi, že jsme vydrželi tomuto velmi silnému týmu, tak dlouho vzdorovat :-). Do druhého setu jsme nastoupili s tím, že zkusíme ještě trošku zabrat a soupeře více potrápit. To se však naprosto nepovedlo! 🙁 V tomto setu nás soupeř přehrával na všech frontách a téměř jsme se nezmohli na žádný odpor. Především vinou špatných příjmů, nahrávek a zakončení :-D, jsme v druhém setu podlehli celkem snadno 15:25. V druhém zápasu jsme tak prohráli 0:2 a museli jsme si přiznat, že tento soupeř byl aktuálně nad naše síly.

Následovala jedno-zápasová přestávka po které jsme nastoupili k poslednímu utkání ve skupině a to proti týmu Dřez. Zde jsme už bohužel věděli, že na postup ze skupiny mezi TOP týmy (postupovaly první dva) nemáme a tak budeme hrát především o uhájení cti a vítězství, alespoň v jednom zápase základní skupiny. Do prvního setu jsme vstoupili velmi dobře a soupeře od prvních míčů jasně přehrávali. Největší problémy jsme soupeři udělali podáním, protože nebyl schopnej si pořádně přihrát a zakončit, což se nám naopak bez větších problémů dařilo. V prvním setu jsme tak soupeře celkem hladce přehráli a to 25:16. Konečně jsme si tak mohli připsat vyhraný set, který byl zcela v naší režii. Druhý set byl velmi podobný prvnímu. I když soupeř trošku zlepšil hru, trápili jsme jej především podáním a tak i když předvedl větší odpor, na vítězství to nestačilo. V druhém setu jsme si připsali taktéž vítězství, tentokrát se skórem 25:20. Třetí set základní skupiny jsme tak ovládli s přehledem 2:0 a v základní skupině jsme se umístili na 3. místě.

Následovalo rozřazení do semifinálových skupin, kde jsme dostali tým Glauber, společně s právě poraženým týmem Dřez. Dle nastavení systému turnaje se nám do této skupiny započítával výsledek ze základní skupiny proti týmu Dřez a tak jsme hned na úvod měli připsané vítězství 2:0. V této skupině se spolu nejprve utkal tým Glauber a Dřez. Tým Glauber zvítězil 2:0 a tak bylo jasné, že o vítězi této skupiny se rozhodne mezi námi a Glauber. Po odehrání zmíněného utkání jsme tedy nastoupili k našemu zápasu proti týmu Glauber. Se soupeřem jsme vedli z počátku celkem vyrovnané utkání, ale bylo vidět, že postupně získáváme naší hrou navrch. Soupeře jsme porazili ve dvou setech 25:18 a 25:18. Bylo to pro nás velmi příjemné utkání, protože jsme si dobře zahráli, dařilo se nám v poli i na saku a i když soupeř hrál slušnou hru, byli jsme zkrátka lepší. Tedy po velmi pěkném výkonu jsme si připsali vítězství 2:0 a mohli jsme čekat na to, jaký soupeř na nás padne v boji o 9. místo turnaje.

Komínská roura 2013 - sestava Laviny Vítězem druhé tříčlenné skupiny se stal tým Berušky a to byl také náš soupeř v posledním utkání turnaje. První set byl ve znamení vyrovnané hry, i když jsme chvílemi měli mírně navrch. Zdálo se nám, že soupeř je jakýsi ospalý a snad znavený návštěvou nedaleké hospůdky :-D. V koncovce prvního setu jsme si vytvořili několika bodový náskok, který jsme nakonec udrželi až do vítězného konce. I když soupeř ke konci značně stahoval, již nedokázal utkání zvrátit a v prvním setu jsme jej porazili 25:21. Bylo však jasné, že druhý set nebude nijak lehký, protože již koncovka prvního setu naznačila, že pokud se soupeř dostanete do hry, udělá nám nemalé problémy. Tyto problémy, taky nastaly :-D. V druhém setu soupeř značně zlepšil hru a to, co mu v prvním setu popadalo do pole, nyní zvedal a vracel k nám kvalitní smečí. Obraz hry se zcela změnil a soupeř nám skládal jeden míč za druhým. Než jsme se stačili z tohoto obratu vzpamatovat, byl tu konec setu v němž jsme totálně vyhořeli 10:25! O vítězi tohoto zápasu tak musel rozhodnout tie-braik (finálové zápasy se hrály již na dva vítězné sety, na rozdíl od předešlých zápasů). Věřili jsme, že se vzpamatujeme a soupeři totální debakl z druhého setu vrátíme. Bohužel, jak soupeř druhý set skončil, začal i ten třetí. Opět do nás smečoval hlava nehlava a snaha o náš odpor byla velmi mizivá. V třetím setu jsme bohužel taktéž prohráli a to 15:9. Prohra nás mrzela, ale museli jsme přiznat, že v druhém i třetím setu byl soupeř rozhodně lepší. Avšak nedalo nám to a po zápase jsme se soupeřem dali do řeči, cože se jim podařil takový obrat, když v prvním setu v podstatě nic moc nepředvedli. Zvláště pak z toho důvodu, že jsme si mysleli po prvním setu, že je to tým složený snad z fotbalistů :-D. Dostalo se nám odpovědi, jak jsme předpokládali, že v prvním setu byli znaveni z hospůdky a teprve od druhého setu se rozkoukali a začali hrát :-D. Vše ještě završili bonusem, že nejsou týmem složených z fotbalistů, ale z juniorských volejbalistů, jež letos postoupili do 1. ligy! :-D. Nu za těchto okolností jsme mohli být rádi, že jsme proti nim uhráli alespoň jeden set :-D.

Tím pro nás celý turnaj skončil. Vzhledem k prohře v posledním zápase jsme se tak umístili na celkovém 10. místě z 14 týmů. Nic extra, ale zase ne úplný propadák :-). Alespoň máme, co vylepšovat v dalších ročnících!

Komínskou rouru jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Vítek, Martin, Karel, Iwča a Marky

Info o turnaji a soupeřích: Komínská roura 2013.

Článek si již přečetlo 4 000 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus