Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Pohořelický megaturnaj aneb dva dny plné volejbalu

Tradičně na poslední červnový víkend byl naplánovaný Pohořelický megaturnaj. Odehrál se tedy v sobotu 29. a v neděli 30. června a tým Lavina na něm samozřejmě nemohl chybět :-). Jak se nám dařilo si představíme na následujících řádcích…

Pohořelický megaturnaj 2013 - sestava Laviny Turnaje se stejně jak v minulém roce, zúčastnily silné týmy, především z Brna a okolí. Velkou část hráčů jsme tak znali z různých brněnských turnajů a tak nám bylo jasné, že nás čeká kvalitní volejbal. V původním plánu bylo, že se turnaje, zúčastní 20 týmů. To však nakonec zcela nevyšlo, protože některé týmy se z účasti omluvily, ale i tak se turnaj odehrál za velmi slušné účasti 18 týmů.

Po raním zahájení turnaje, došlo k rozlosování týmů do skupin a určení systému turnaje. V základních skupinách se hrálo na dva hrané sety do 20 bodů s tím, že následující den se již bude hrát na dva vítězné sety do 25 bodů s případným tie-braikem do 15 bodů.

Do naší základní skupiny byly nalosovány týmy Mártyho mikro, Rekonstrukce, Sokol Kyjov a Sumo.

K prvnímu zápasu turnaje jsme nastoupili proti týmu Mártyho mikro. První set byl velmi vyrovnaný a oba z týmů doplácely především na vlastní chyby (nejspíše z klasického syndromu prvních zápasů :-D, kdy nejsou týmy zcela rozehrané). Nakonec jsme však těchto chyb spáchali my méně a první set jsme vyhráli 20:16. Dobrý vstup do turnaje nás velmi potěšil, protože obvykle první sety máme velmi slabé a často v nich prohráváme. Druhý set byl velmi podobný tomu prvnímu, jen s rozdílem chyb :-D. Bohužel jsme jich pro změnu více vytvořili my a tak jsme v druhém setu podlehli 17:20. Na úvod turnaje jsme si tak připsali remízu 1:1, ale na celkové skóre jsme vyhráli my, protože jsme uhráli o jeden míč více :-D. Tato remíza nám sice nakonec na postup ze skupiny nestačila, ale stoupla pro nás v ceně, na konci turnaje, kdy tento tým – Mártyho mikro, celý turnaj vyhrál :-).

Po prvním zápase následovala klasicky pár zápasová přestávka, ve které své zápasy odehrály další týmy.

Pohořelický megaturnaj 2013 Do druhého zápasu jsme nastoupili pak proti týmu Rekonstrukce. Opět jsme se soupeřem sváděli celkem vyrovnané výkony, ale bohužel byla vidět jistá nesehranost, neboť jsme nehráli v naší klasické sestavě, ale v trošku „poslepované“ :-). Vinou našich vlastních chyb a o něco lepší hry soupeře jsme tak nakonec prohráli ve dvou setech 17:20 a 15:20. Bohužel jsme si tak v druhém zápase dne připsali první porážku 0:2.

Opět následovala několika zápasová přestávka, po které jsme nastoupili k pro nás velmi atraktivnímu zápasu, proti týmu Sokol Kyjov. Tento zápas byl pro nás velmi zajímavý, protože jsme nastoupili proti týmu, ve kterém hrají naši dva kamarádi, bratři Búřilovci a tak samozřejmě o to měl zápas větší náboj :-D. Chtěli jsme je za každou cenu porazit, ale jaksi cíl se zcela minul účinkem :-(. Soupeř nás v obou setech zcela přehrával a pomýšlet, vzhledem k průběhu setů, na vítězství, bylo naprosto bláhové. Bez větších problémů nás soupeř porazil 20:11 a 20:14. Prohráli jsme tak bohužel i další zápas dne a u tohoto nás to mrzelo o to více, že nám bylo jasné, že si z nás budou bratři Búřilovci utahovat :-D. Nic naplat, museli jsme přiznat, že v této poslepované sestavě, jsme na ně prostě neměli.

Po další přestávce nás čekal poslední zápas dne a to proti týmu Sumo. Zde jsme už bohužel věděli, že naše šance na postup do horního pavouka nejsou moc reálné, ale i přesto jsme chtěli předvést co nejlepší výkon. Hru jsme nepředváděli špatnou, ale na soupeře to ani v tomto případě bohužel nestačilo. Opět ve dvou setech nás porazil 15:20 a 18:20.

Tím pro nás skončil první den turnaje. Bohužel až na první zápas, jsme nepředvedli nijak dobré výsledky a tak jsme se umístili na posledním místě základní skupiny :-(. Bylo to nepříjemné, ale neztráceli jsme naději a věřili jsme, že v druhém dnu turnaje, můžeme ještě překvapit a alespoň předvést slušný výkon ve spodním pavouku (Polovina týmů šla totiž do horního pavouka a druhá do spodního).

První den turnaje jsme odehráli v sestavě:

Karel, Martin, Zbyněk, Hulda, Zuzka, Kačka a od druhého zápasu i Křeček)

Vzhledem k dosavadním výsledkům, jsme věděli, že pokud něco nezměníme, tak i druhý den budeme pravděpodobně hrát na chvostu, což jsme nechtěli. Naštěstí již od začátku turnaje jsme měli domluvené, že na neděli za námi přijede Adélka (Kačka mohla jen na sobotu), což bylo jistým pozitivem, neboť Adélka patří mezi naše stálice nahrávaček :-). Navíc na neděli nám volal Vítek, že se přijede podívat a tak jsme mu samozřejmě řekli, že se nebude jen dívat, ale ať si vezme převlečení, že jej zapojíme do hry :-). Na neděli jsme tak měli dvě velké posily, což nám dalo další chuť do hry a soubojů o vítězství :-).

Pohořelický megaturnaj 2013 Nedělní část turnaje probíhala tedy systémem pavouku. Kdo prohraje, na turnaji končí a dál postupuje jen vítěz. Vzhledem k našim výsledkům ze základní skupiny, jsme patřili mezi outsidery spodního pavouku a dostali jsme hned na úvod celkem těžkého soupeře, tým Glauber. Tomuto týmu jen těsně unikl postup do vrchní části pavouku a tak nám bylo jasné, že nás nečeká nic snadného. Avšak i přes počáteční prognózy jsme dokázali se soupeřem držet krok a být mu více než rovnocenným soupeřem. Díky zlepšené hře (určitě i díky Adélce a Vítkovi, se kterými jsme více sehraní), jsme v prvním setu soupeře dokonce porazili a to 25:22! Pozitivní vstup do druhého dne turnaje byl potěšující, ale věděli jsme, že obdobně začal i první den turnaje a pak se to s námi vezlo strmě dolů… Avšak tento zápas byl jiný :-). I v druhém setu jsme soupeře přehráli a připsali si vítězství 25:21. První zápas tak dopadl báječně a připsali jsme si konečně první vítězství na turnaji 2:0.

Na další zápas jsme museli zase nějakou dobu čekat, ale dočkali jsme se :-). V druhém zápasu dne jsme nastoupili proti nám již známému týmu Rekonstrukce. Tento tým nás na tomto turnaji již jednou porazil a to předchozí den 2:0. Měli jsme mu tak rozhodně co vracet, zvláště pak pod vidinou toho, že pokud prohrajeme, turnaj pro nás končí. Bohužel však vstup do prvního setu nám vůbec nevyšel. Soupeř nás přehrával na všech „frontách“ a celkem snadno nás tak porazil 25:14 :-(. Vzhledem k výkonu z předešlého zápasu, to byla nepříjemná sprška, neboť tento set jsme zcela „prolůzřili“. Bylo nám jasné, že pokud něco v druhém setu nezměníme, můžeme se s turnajem rozloučit. Druhý set však Pohořelický megaturnaj 2013 nezačal o nic lépe a asi do půlky setu jsme opět předváděli velmi mizerou hru. Už to vypadalo, že naše dny na turnaji jsou sečteny, když tu se něco zlomilo. Po oddechovém čase jsme začali konečně opět hrát svoji hru a soupeře přehrávat. Díky velmi zlepšenému výkonu v druhé části setu, jsme nakonec soupeře porazili a to 25:19! Parádní zvrat v setu, nás nabudil a dal nám nové síly a chuť zvítězit v rozhodujícím setu třetím. Třetí set byl velmi vyrovnaný a bylo zřejmé, že žádný z týmů nechce být ten, kdo klopýtne a vypadne z turnaje. Třetí set tak rozhodovala velmi vyrovnaná koncovka, ve které se však štěstí usmálo na nás a my jsme zvítězili 16:14! Parádní vítězství, které pro nás bylo o to cennější, že až do cca půlky druhého setu to vypadalo, že naprosto nemáme šanci zvítězit. A to se přeci jen nakonec podařilo! Připsali jsme si tak vydřené vítězství 2:1 a mohli jsme postupovat dále.

Tentokrát, po krátké přestávce, jsme nastoupili proti dalšímu ze soupeřů, týmu Padlej Anděl. V tomto zápase hrál soupeř slušnou hru, ale my jsme se vezli na vlně vítězné euforie z předešlého zápasu a tak ani tato slušná hra soupeře, na nás nemohla zdaleka stačit :-). V obou setech jsme soupeře jasně přehráli a připsali jsme si dvou-zápasové vítězství 25:19 a 25:18. Bez větších problémů jsme tak postoupili do malého finále, tedy finále spodního pavouka. Bylo to pro nás velkým úspěchem, protože po prvním dni jsme byli již téměř odepsaní, ale dokázali jsme vstanout, jak bájný Fénix ze svého popela :-D.

Pohořelický megaturnaj 2013 Ve finále spodního pavouku jsme se utkali s týmem 3x smrt. Tento tým dobře známe z brněnských turnajů AVL a BSVl, kde patří vždy mezi velké favority. Bylo pro nás tak překvapením, že se nedostali do horní části pavouku, ale současně jsme nebyli vůbec překvapeni, že se dostali do finále spodního :-). Vzhledem k naší rozjeté hře, jsme věřili, že i když je soupeř favorit zápasu, můžeme jej zaskočit a porazit. Celý první set jsme tak sváděli velmi vyrovnané souboje a byli jsme důstojným soupeřem, tohoto velmi silného celku. Bohužel zkušenosti a síla soupeře se ukázala v koncovce, kde nás přehrál především na podání (rozuměj, že jsme mizerně přijímali :-(). V prvním setu tak soupeř nakonec zvítězil 25:21. Druhý set byl věrnou kopií setu prvního a opět byly k vidění velmi pěkné výměny. Bohužel, to co nás porazilo v setu prvním, nás udolalo i v setu druhém… opět mizerný příjem. Druhý set jsme tak také prohráli a to v poměru 20:25.

Tímto zápasem pro nás turnaj skončil. I přes nepřízeň prvního dne, kdy jsme prohráli téměř co šlo :-D, jsme se dokázali zvednout a v druhém dnu se dostat až do finále spodního pavouku. Můžeme tak turnaj hodnotit celkem pozitivně, protože jsme si dobře zahráli a opět jsme se utvrdili v tom, že pokud hrajeme v jiné, než v naší klasické sestavě – „není to ono“ :-).

Druhý den turnaje jsme odehráli v sestavě:

Martin, Zbyněk, Hulda, Křeček, Vítek, Karel, Zuzka a Adélka

Info o turnaji a soupeřích: Pohořelický megaturnaj 2013.

Fotogalerie: Kompletní fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout v sekci fotogalerie Pohořelice 2013.

Článek si již přečetlo 3 544 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus