Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Pátý turnaj brněnské 2. ligy AVL – dostali jsme se do finále?

Na neděli 9. března byl naplánován pátý a současně i poslední turnaj základní skupiny brněnské 2. ligy AVL. Hrálo se v něm především o to, které týmy se dostanou do finále, tedy mezi nejlepších 5 týmů a i náš tým, jak jsme psali v předešlém článku, byl „ve hře“. Zda-li se nám to povedlo se dozvíte v dnešním článku…

Pátý turnaj brněnské 2. ligy AVL 2019 Na tomto pátém turnaji nás čekali celkem 4 soupeři, tedy hrálo se o 12 bodů. Vzhledem k minimálním rozdílům mezi týmy na 3. až 8. místě v tabulce, šlo o celkem hodně bodů 🙂 .

Postupně jsme se tedy utkali s týmy Pozdní sběr, Tvrdý Oříšek, VSK Mendelu a Náhoda.

První zápas dne jsme odehráli proti týmu Pozdní sběr. S tímto soupeřem jde obvykle o velmi vyrovnané souboje a jde spíše o to, kdo má aktuálně lepší formu nebo ještě dostatek sil (když jsou to poslední zápasy turnaje 🙂 ). Tentokrát to byl úplně první zápas dne od 8 hodin ráno a pravděpodobně soupeř přišel ještě v dosti rozespalém stavu 😀 . Ani jsme se moc nenadáli a vyhráli jsme první set 25:16. Druhý set byl ještě větším „masakrem“, protože skončil výsledkem 25:8! Na úvod dne jsme si tak připsali až nečekaně jasné vítězství 2:0 na sety a 3 body to tabulky.

Hned po skončení prvního zápasu, nás čekal zápas druhý, proti týmu Tvrdý Oříšek. Zde jsme věděli, že jde o hodně, protože soupeř byl v tabulce hned za námi a tak případné vítězství by nás mohlo již hodně přiblížit účasti ve finále. Soupeře jsme mohli porazit už před zápasem „administrativně“, protože bohužel neposkládal své hráče a musel si dva hráče půjčit z jiných týmů, což dle pravidel mohlo vést ke kontumaci zápasu v náš prospěch. Nevyužili jsme však této možnosti a souhlasili jsme s odehráním zápasu i s „náhradními hráči“ 🙂 .  Zpětně jsme určitě udělali dobře, protože jsme si zahráli a stejně jsme body získali „herní cestou“ 🙂 . Pravděpodobně měl soupeř trošku problém se sehraností, vzhledem k sestavě a nebo jsme prostě dneska byli fakt tak dobří 😀 , ale v prvním setu jsme jej porazili jednoznačně 25:9! V druhém setu se soupeř držel zhruba do třetiny setu, ale pak opět přišla „ke slovu“ naše série vítězných balónů a bylo hotovo 🙂 . Druhý set jsme ovládli v poměru míčů 25:15. I z druhého zápasu dne jsme si tak připsali až nečekaně hladké vítězství 2:0 a vidina finále už byla velmi blízko 🙂 .

Pátý turnaj brněnské 2. ligy AVL 2019 Na třetí utkání turnaje jsme si následně museli počkat ob dva zápasy a nastoupili jsme v něm proti týmu VSK Mendelu. Tento soupeř je velmi šikovný a především v letním AVL jsme společně odehráli velmi vyrovnané zápasy. I dnešní utkání bylo z počátku vyrovnané a to především z důvodu, že soupeř měl opravdu kvalitní pole a velmi slušnou obranou hru. Na útoku a pak tedy především na bloku jsme však dnes byli „smrtící“ a ani dobrá obranná hra na to nestačila 😀 . Soupeře jsme porazili opět 2:0 na sety se skóre v prvním setu  25:18 a v druhém 25:19.  Tedy i ze třetího utkání dne jsme si připsali všechny 3 body a o naší účasti ve finále bylo prakticky rozhodnuto 🙂 .

Poslední zápas turnaje jsme odehráli proti týmu Náhoda. Zde bylo již těžké se namotivovat ke kvalitní hře, protože výsledek tohoto zápasu pro nás „již nic nerozhodoval“ a přeci jenom na nás padla již trošku únava. Nicméně především díky opět skvělým blokům a tím pádem snazší hře v poli, jsme soupeře v prvním setu porazili 25:15. Věřili jsme, že už poslední set „nějak doklepeme“, ale o to to tak snadné nebylo 🙂 . Pro nás to byl poslední zápas, naopak pro soupeře první, tedy postupně hrál lépe a naopak mi o něco hůře… I když byla koncovka druhého setu vyrovnaná, nakonec se přiklonila k soupeři a dostali jsme tak první porážku dne 23:25. Nedalo se nic dělat, o vítězství jsme tak museli zabojovat v tajbrejku. Ten byl opět vyrovnaný, ale nakonec jsme jej zvládli a v třetím setu jsme zvítězili 15:12. Na závěr dne jsme si tak připsali další 2 body za vítězství 2:1.

Tím pro nás celý pátý turnaj AVL skončil a uhráli jsme v něm velmi sympatických 11 bodů z 12 možných 🙂 . Zpětně můžeme zhodnotit, že lví podíl na celkovém úspěchu týmu měly dnes mimořádně úspěšné bloky, které kromě toho, že byly velmi efektivní (přímé body z nich), tak díky jejich preciznímu provedení velmi ulehčili hru hráčů v poli 🙂 .

To, že jsme ve finále bylo již téměř jisté po druhém zápasu a zcela jisté po třetím utkání. Nakonec, když se večer dohráli všechny utkání dne, jsme zjistili, že náš dnešní skvělý výkon, nás „vynesl“ na skvělé 2. místo v tabulce. Což na to, že po prvním turnaji AVL jsme byli na 18. místě z 20 týmů, je skvělý výsledek 🙂 .

Do finále, které se odehraje v sobotu 16. března tak jdeme se 4 body ze základní skupiny. Bohužel tentokrát není jisté, zda se finále zúčastníme, protože valná část týmu má na tento víkend už naplánované jiné akce a další část týmu je zraněná 🙁 … tedy pokud nedáme dohromady dostatek hráčů, bohužel budeme muset finále skrečovat 🙁 .

Pátý turnaj jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Terka, Libor, Zbyňa, Martin, Vítek a Zuzka – s podporou Mary a Karla 🙂

Pátý turnaj brněnské 2. ligy AVL 2019 - sestava Laviny

Výsledky 5. turnaje 2. ligy AVL souhrnně:
►Lavina : Pozdní sběr – 2:0 (25:16 a 25:8)
►Lavina : Tvrdý oříšek – 2:0 (25:9 a 25:15)
►Lavina : VSK mendelu – 2:0 (25:18 a 25:19)
►Lavina : Náhoda – 2:1 (25:15, 23:25 a 15:12)

Fotogalerie: 

Článek si již přečetlo 3 381 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus