Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Letní AVL rozhodnuto: povedlo se prolomit „prokletí“ 3. místa?

Během května a června se odehrály 4 turnaje letní AVL, kterých se zúčastnilo celkem 10 týmů. Náš tým se již pravidelně od roku 2010 turnaje letní AVL zúčastňuje také a poslední 3 roky jsme se umisťovali vždy na 3. místě. Letos jsme věřili, že „prokletí“ 3. místa můžeme prolomit a zase po 5 letech si odnést metu nejvyšší – 1. místo. Zda-li se nám to podařilo, či nepodařilo se dozvíte na následujících řádcích… (Kdo sleduje náš facebook, již to dávno jistě ví, pro všechny kdo ne… ČTĚTE 🙂 ).

Čtvrtý turnaj letní AVL 2017 - sestava Laviny Poslední turnaj letní AVL se odehrál v neděli 18. června. Čekalo na nás celkem 5 soupeřů: VSK Mendelu, Tak Teď!, Specialisti na speciály, Hrnek a jeho nádobíčko a Dočasky.cz. Do posledního turnaje letní AVL jsme vstupovali s jasnými předpoklady – pokud všechny zápasy vyhrajeme 2:0, není co řešit, staneme se vítězi letní AVL 2017 (po třetím turnaji letní AVL jsme se totiž dostali na 1. místo v tabulce). Předpoklady byly jasné, ale hrálo se ještě o 15 bodů a i vzhledem k tomu, že dva z našich dnešních soupeřů (VSK Mendelu a Specialisti na speciály) měli jen o pár bodů méně, nebylo vůbec nic rozhodnuté.

Prvním našim dnešním soupeřem byl tým VSK Mendelu. Hned na úvod nás tedy čekal jeden ze soupeřů aspirující na vítězství v letním AVL (aktuálně se nacházel na 2. místě). V prvním vzájemném utkání (letošní letní AVL se vzhledem k počtu týmů hrálo systémem – každý s každým 2x) jsme je dokázali porazit po vyrovnaném výkonu 2:1. Všechny tyto okolnosti tedy napovídali tomu, že ani tento zápas nebude snadný a také nebyl 🙂 . První set, jak už tomu bývá, byl ve znamení dosti nepřesností a tak nějak se opětovného sžívání se s hřištěm a povětrnostními podmínkami. Nám se povedlo toto „sžití“ rychleji a tak jsme v prvním setu zvítězili 25:20. Druhý set jsme však začali o něco hůře (holt na jedné straně ten vítr foukal „hůř“ 😀 ) a po celý set jsme spíše dotahovali. Dotáhnout se nám ke zdárnému výsledku bohužel set nepovedl a tak jsme ve druhém setu prohráli 22:25. O vítězi prvního zápasu tak musel rozhodnout tajbrejk. Ten byl v podstatě po celou dobu velmi vyrovnaný a oba týmy si vyzkoušely, jaké je to „mít mečbol“. Naštěstí ten rozhodující bod jsme získali my a ve třetím setu jsme zvítězili 20:18. Náročný první zápas jsme tedy i s trochou štěstí dokázali dotáhnout k vítězství 2:1 a připsat si první 2 body do tabulky 🙂 .

Čtvrtý turnaj letní AVL 2017 Následně jsme měli jeden zápas přestávku, po které jsme nastoupili k druhému utkání dne proti týmu Tak teď!. Soupeř se nacházel zhruba v polovině tabulky a v předešlém utkání jsme jej dokázali porazit 2:0, věřili jsme tak, že v tomto zápase si připíšeme všechny 3 body. To co jsme chtěli, to se nám celkem i bez větších problémů podařilo 🙂 . Celý zápas jsme měli, dá se říci, „pod kontrolou“ a soupeře jsme tak porazili ve dvou setech 25:18 a 25:18. Z druhého utkání dne jsme si tedy připsali všechny 3 body, jak jsme chtěli 😀 .

Hned po skončení druhého utkání následovalo třetí a to proti týmu Specialisti na speciály. Jednalo se o dalšího soupeře, který měl šance na vítězství v letní AVL a i když jsme jej v předešlém zápase porazili celkem jasně 2:0, věděli jsme, že nás nečeká nijak lehký zápas. Soupeř dosti obměnil sestavu a vzhledem k tomu, že na dnešním turnaji zatím všechny zápasy vyhrál, bylo jasné, že to nebude snadný zápas. Kupodivu však první set se nám podařilo odehrát náramně a zhruba od půlky setu, jsme začali soupeře jasně přehrávat. Soupeř na útoku nebyl příliš účinný a současně na naše útoky jeho bloky nestíhaly… to vše vedlo k jasnému vítězství v prvním setu 25:15. Skvělý výsledek prvního setu dával dobré předpoklady k tomu, že bychom i tento zápas mohli vyhrát 2:0. Avšak druhý set byl mnohem náročnější. Soupeř asi trochu změnil hru (nebo my jsme polevili 😀 ), ale co se nám vedlo v prvním setu, najednou přestalo vycházet a jak jsme soupeře přehrávali my v prvním setu, začal nás on přehrávat v setu druhém. V koncovce setu jsme však zabrali a soupeře jsme dotáhli na rozdíl jediného bodu na stav 20:21. Bohužel, pak nemile „zaúřadoval“ rozhodčí tohoto zápasu Jirka Krčál, který míč, který dopadl jasně na čáru, rozhodl, že je v autu a přisoudil bod soupeři. Kapitán Karel se začal o tomto míči dohadovat a žádal rozhodčího, aby se šel podíval na obtisk míče, že je jasně na lajně. To rozhodčí odmítl a po další diskuzi udělil Karlovi kartu a s tím i další bod soupeři. Tedy namísto aby (dle našeho pohledu) bylo skóre spravedlivě 21:21, najednou bylo skóre 20:23 pro soupeře… To, že na nás a především na kapitána Karla padla jistá „deka“, je asi zřejmé 🙁 . Druhý set jsme tak bohužel nezvládli otočit a prohráli jsme v něm 22:25. Co naplat, když „pravda a láska“ 😀 nezvítězila v setu druhém, věřili jsme, že zvítězí v setu třetím. Třetí set jsme začali špatně (možná ještě pod vlivem nepříjemné koncovky setu druhého) a soupeře pustili do menšího vedení. To jsme však dokázali ještě stáhnout a koncovka tak byla velmi vyrovnaná. Bohužel se však štěstí přiklonilo na stranu soupeře a v třetím setu jsme prohráli 14:16. Z třetího utkání dne jsme si tedy připsali pouze 1 bod, za prohru 1:2. I když nešlo o nic zásadního, jistá „nepříjemná pachuť“ z chování rozhodčího, v koncovce druhého setu, tam prostě byla…

Čtvrtý turnaj letní AVL 2017 Pachuť, ne-pachuť na dlouhé rozjímání jsme neměli čas, protože hned po skončení třetího zápasu nás čekal čtvrtý proti týmu Hrnek a jeho nádobíčko. I když se soupeř aktuálně nacházel ve spodní části tabulky, věděli jsme, že nesmíme nic podcenit, protože každý bod se bude ve výsledku počítat… Co jsme chtěli nejméně, to se však stalo skutečností. Možná jsme byli ještě rozhození z předešlého zápasu, ale jakoby jsme to najednou nebyli my… na co jsme „šáhli“, to jsme podělali a soupeř vlastně ani nemusel moc útočit. Stačilo mu, aby nám vracel míče a my jsme se „zabíjeli“ sami. Balón za balónem, chyba za chybou – to byl náš výkon. Je asi zřejmé, že s takovou hrou se nedá čekat rozumný výsledek a tak jsme v prvním setu od soupeře „schytali“ debakl 25:11! S takovým výkonem a hrou jsme si však nic jiného nezasloužili. Věděli jsme, že pokud něco nezměníme, z tohoto utkání se se zlou potážeme. Naštěstí v druhém setu jsme se byli schopni konečně trošku zkoncentrovat a namísto zbytečného „vyhazování míčů“ jsme začali hrát naši hru. Podstatně zlepšený výkon a především extrémně méně chyb mělo za výsledek příjemné vítězství ve druhém setu v poměru míčů 25:14. Trošku nás to uklidnilo a byli jsme rádi, že jsme se ze „zlého snu“ probudili 😀 . O vítězi tohoto utkání tak musel opět rozhodnout tajbrejk. V něm jsme naštěstí navázali na výkon z druhého setu a dokázali jsme tak v třetím setu zvítězit 15:8. Ze čtvrtého utkání dne jsme si tak připsali 2 body za vítězství 2:1 a věřili jsme, že tak strašný výkon, jak jsme předvedli v prvním setu zápasu, už nezopakujeme 🙂 .

Po skončení čtvrtého utkání na nás čekalo poslední utkání dne a to proti týmu Dočasky.cz. Do tohoto utkání jsme vstupovali již celkem s klidem, protože naši největší soupeři o prvenství v letní AVL měli dohráno a věděli jsme, jak dopadli 🙂 . Utkání jsme odehráli celkem slušně a soupeře jsme dokázali porazit ve dvou setech 25:19 a 25:18, tedy za 3 body.

Tím pro nás letní AVL skončila a již i před posledním utkáním dne jsme věděli, že jsme se po 5 letech stali vítězi letní AVL 🙂 . Celkem jsme za letní AVL uhráli 45 z 54 bodů a tedy úspěšnost byla 83,33%.

Jak dopadly všechny týmy v letní AVL?

Čtvrtý turnaj letní AVL 2017 - konečné pořadí týmů

Poslední turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Simča, Mara, Vítek, Adélka, Martin a Marky

Čtvrtý turnaj letní AVL 2017 - sestava Laviny

Výsledky 4. turnaje letní AVL souhrnně:
►Lavina : VSK Mendelu – 2:1 (25:20, 22:25 a 20:18)
►Lavina : Tak Teď! – 2:0 (25:18 a 25:18)
►Lavina : Specialisti na Speciály – 1:2 (25:15, 22:25 a 14:16)
►Lavina : Hrnek a jeho nádobíčko – 2:1 (11:25, 14:25 a 15:8)
►Lavina : Dočasky.cz – 2:0 (25:19 a 25:18)

Fotogalerie:


Další fotografie z turnaje najdete na FB stránkách volejbalových kurtů Lužánky zde 🙂 .

Článek si již přečetlo 1 912 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus