Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Kyjovský Burčákový turnaj – no bylo to nemastné neslané :-)

V sobotu 20. září jsme se již potřetí zúčastnili Kyjovského turnaje, jež organizuje náš kamarád Matěj Búřil. Jak se nám na turnaji letos vedlo, si představíme na následujících řádcích…

Burčákový Kyjov 2014 - sestava Laviny Jak již bylo v úvodu napsáno, burčákového turnaje v Kyjově jsme se letos zúčastnili již potřetí. Jak se nám vedlo na předchozích ročnících si můžete přečíst v článku z 1. turnaje a z 2. turnaje.

Sraz byl tradičně na antukových kurtech, vedle kyjovské sokolovny. I když byl začátek turnaje naplánován na 9 hodin, začal klasicky s asi půlhodinovým zpožděním. To však ničemu nevadilo neboť týmů se letos zúčastnilo méně, než v předchozích ročnících a především v rámci startovného jsme dostali 5l „demižónek“ s burčákem :-D.

Protože se na turnaji nakonec sešlo „pouze“ 6 týmů, rozhodl Matěj, že se bude hrát systémem každý s každým na dva hrané sety do 25 bodů.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti týmu Kyjov mladší. Kyjov byl pořádající tým a také měl nejvíce zúčastněných týmů… celkem polovinu všech týmů, tedy tři :-D. V prvním zápase jsme se z počátku trošku hledali, ale postupně se hra zlepšovala a vedla k příjemnému výsledku v podobě vítězství ve dvou setech 25:17 a 25:20. Na úvod turnaje jsme si tak mohli připsat pohodové vítězství 2:0.

Burčákový Kyjov 2014 Po odehraném zápase nás čekala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání, pro změnu proti Kyjovu starším :-). I když Kyjov starší hráli o poznání lépe, předvedená hra z naší strany, v pohodě stačila na vítězství v prvním setu v poměru míčů 25:21. Druhý set jsme věřili, že proběhne v podobném duchu, ale bohužel se přestalo vše dařit a dělali jsme zbytečně moc vlastních chyb. To mohlo vést k jedinému a to k prohrání druhého setu v poměru míčů 15:25! V druhém zápasu turnaje jsme si tak připsali remízu 1:1, ale na vzájemný zápas jsme měli horší skóre :-(.

Následovala přestávka po které jsme nastoupili k třetímu utkání a to opět proti Kyjovu :-D. Tentokrát se jednalo o Kyjov bez „přízviska“ a šlo o tým, který v podobné sestavě hraje 1. AVL v Brně. V prvním setu jsme bohužel po celou dobu tahali za kratší konec, což se projevilo i ve výsledku. První set jsme prohráli 17:25. Druhý set byl o poznání vyrovnanější a v koncovce se i štěstíčko přiklonilo na naši stranu… zvítězili jsme v něm 25:22. Tedy i v třetím utkání turnaje jsme remizovali, ale bohužel opět na vzájemný zápas jsme prohráli neboť jsme měli horší skóre.

Burčákový Kyjov 2014 Čtvrtý zápas jsme odehráli proti favoritovi turnaje, týmu Letohradu. Tento tým byl sice složen netradičně pouze ze 3 borců a 3 slečen, což však na jejich kvalitě nijak neubralo. Jejich muži byli naprosto vynikající a slečny měli taktéž velmi dobré. V prvním setu jsme se soupeřem předvedli celkem vyrovnaný výkon, leč na síti jsme byli o poznání slabší, což mělo za následek prohru v prvním setu 20:25. Věřili jsme, že v druhém setu se na síti zlepšíme, bohužel tomu však tak nebylo. Nebyli jsme schopni se na síti pořádně prosadit a soupeř nás celkově přehrával snad ve všech směrech :-(. Druhý set jsme tedy bohužel prohráli 16:25. Co naplat, čtvrtý zápas jsme prohráli 0:2 a museli jsme uznat, že soupeř zvítězil zcela zaslouženě.

Burčákový Kyjov 2014 Nyní na nás čekal už jen poslední soupeř a to tým Letohrad B, kde jsme věřili, že si snad „trochu spravíme chuť“. Nicméně průběh prvního setu tomu příliš neodpovídal a soupeř s námi držel krok a místy byl i lepší. Naštěstí však koncovka patřila nám a v prvním setu jsme zvítězili 25:23. I když to bylo vítězství, byli jsme celkem na sebe naštvaní, protože předvedená hra nestála ani „za starou Belu“. Do druhého setu jsme vstoupili s tím, že musíme konečně předvést trošku „volejbalovější“ hru a to se naštěstí i podařilo. Po zlepšeném výkonu jsme v druhém setu zvítězili 25:15 a tak jsme si na závěr turnaje přeci jen trošku spravili chuť :-).

Následně se odehrál poslední zápas turnaje, po kterém přišlo na vyhlašování. Vzhledem k tomu, že celkově naše výsledky nebyly nijak slavné, umístili jsme se na nepopulárním bramborovém místě, tedy čtvrtí.

Tím celý turnaj skončil a většina z nás (kromě Martina, jenž jel okopávat brambory :-D) se odebrala do Brna, kde jsme ještě společně pojedli a popili v hospůdce Atrium.

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Zuzka, Adélka, Zbyňa, Ráďa, Martin a Karel

Info o turnaji a soupeřích: Burčákový Kyjov 2014.

Fotogalerie z turnaje:

Článek si již přečetlo 5 782 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus