Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Druhý turnaj v 1. lize AVL přinesl i bodové radosti!

Již to bude zhruba 14 dní, kdy se uskutečnilo druhé kolo 1. ligy AVL. Konkrétně se odehrálo v sobotu 22. listopadu a tým Laviny na něm nechyběl. Jak jsme si s nalosovanými soupeři poradili či neporadili, se podíváme na následujících řádcích…

Druhý turnaj AVL 2014 - sestava Laviny Na sobotu nám byli nalosováni čtyři soupeři a to týmy Papričky, VELMEZ, Drink Team a Batolata.

Prvním našim soupeřem se nám staly velmi dobře známé „čili“  Papričky. S Papričkami jsme už odehráli na různých turnajích, a především pak na AVL, hodně zápasů. Vždy se jedná o pro nás velmi zajímavé zápasy, neboť si při nich připadáme jak při souboji Davida s Goliášem :-D. Jak jsme už v mnoha článcích zmínili, jsme tým složený spíše z menších hráčů a Papričky naopak dosahují opačných „rozměrů“ :-D. Avšak i přes tyto pro nás nevýhodné dispozice, probíhají zápasy v celkem vyrovnaném duchu a tak jsme věřili, že se povede i tentokrát. Papričky měly navíc ještě jednu výhodu a to už rok zkušeností v 1. lize AVL, do které postoupily jako lonští vítězové 2. ligy AVL. První zápasy bývají vždycky náročné a tentokrát to byl pro nás i pro soupeře první zápas dne a tak z počátku setu byla vidět jistá nerozehranost. Postupně jsme se s tím však my i soupeř vyrovnali a začali hrát slušnou hru. Bohužel však soupeř hrál o něco lépe a tak v prvním setu zvítězil 25:20. I přes prohru jsme nebyli až tak zklamaní, neboť druhý set byl před námi a věděli jsme, že je to dnes hratelný :-). Druhý set nám vyšel podstatně lépe a postupně jsme se dostávali do mírného vedení. Naše vedení se nám povedlo udržet až téměř do konce setu, respektive do stavu 24:18 v náš prospěch. Pak se náš „stroj“ jaksi zasekl a žádný bod nešel připsat na naši stranu :-(. Soupeř dokonce srovnal skóre a už to vypadalo, že toto vedení prohospodaříme :-(. Naštěstí  se však v smečaři Marovi probudil „ďábel“ a koncovka byla v jeho režii. Dokázal uhrát čtyři naše body a poslední dva byly vítězné! Nakonec jsme tak s odřenýma ušima druhý set vyhráli 29:27. O vítězi prvního zápasu tak musel rozhodnout tie-braik. Po druhém setu jsme však měli velmi smíšené pocity neboť jsme sice dokázali v setu zvítězit, ale současně prohospodařit 6 setbolů, což je móóóóc špatné. Tie-braik byl velmi vyrovnaný a přetahovali jsme se o každý bod. Bohužel asi rozhodlo více zkažených podání či co, ale v třetím setu jsme nakonec prohráli těsně 14:16 :-(. Na úvod turnaje jsme si tak připsali porážku 1:2, ale po celkem pěkném a vyrovnaném zápase :-).

Před druhým zápasem jsme měli jednozápasovou přestávku, po které jsme nastoupili proti týmu VELMEZ. Tento tým jsme sice neznali, ale viděli jsme, jak před námi, celkem bez větších problémů, porazili tým Papriček, takže nám bylo jasné, že to bude těžké utkání. Avšak do prvního setu jsme vstoupili velmi dobře a hráli jsme se soupeřem velmi vyrovnanou hru. U soupeře v prvním setu většinu míčů „skládal“ jeden hráč a to opravdu velmi dobře. Ať jste mu míč nahráli kamkoliv, složil jej. To nám dělalo nemalé problémy a především zásluhou tohoto hráče jsme v prvním setu prohráli těsně 23:25. V druhém setu se nám však tohoto hráče povedlo postupně eliminovat a on začal více chybovat. I přesto byl však druhý set vyrovnaný, ale tentokrát jsme jej dokázali urvat v náš prospěch 25:23. Opět tak o vítězi utkání musel rozhodnout tie-braik. V tie-braiku jsme předvedli vynikající výkon. Soupeři se „psychicky složil“ jejich nejlepší hráč, který začal kupit jednu chybu za druhou a nám se naopak začalo vše dařit :-). Když se daří, tak se daří a v třetím setu jsme soupeře deklasovali s výsledkem 15:6! Byla to pro nás obrovská radost, neboť se jednalo o první vítězný zápas v 1. lize AVL.

Před třetím zápasem jsme měli mít opět jednozápasovou přestávku, ale vzhledem k dlouhým zápasům do tie-braiku a tomu, že jsme nyní měli hrát na jiném kurtu, kde zápasy probíhaly rychleji, jsme měli přestávku asi jen 5 minut a už jsme nastupovali k dalšímu utkání proti týmu Drink Team. Tento tým byl pro nás velká neznámá neboť jsme o něm nikdy neslyšeli a ani jsme tak nějak moc před utkáním neviděli, jak hraje. První set probíhal k našemu překvapení, až nějak moc jednoduše. Soupeř téměř nezaútočil, měl slabé pole a tak nějak na „všech frontách“ jsme jej přehrávali. Na jednu stranu jsme byli rádi, že pohodlně vítězíme, na druhou ne, protože jsme tak nějak ztráceli koncentraci a i když jsme první set vyhráli 25:16, koncovka byla dosti „uplácaná“. V druhém setu jsme předpokládali, že to půjde tak nějak samo, jak v prvním setu, ale to jsme se šeredně zmýlili :-(. My jsme bohužel zůstali uspaní z prvního setu, ale soupeř prostřídal hráče a začal hrát úplně jinou hru. Najednou začal občas i smečovat, hodně míčů nám uhrál „přes prasátka“ a naše hra byla úplně rozhozená. Bohužel i přes dva time-outy jsme nebyli schopní se vzpamatovat a začít hrát naši hru. K našemu překvapení po prvním setu, nás tak soupeř v druhém přehrál 25:17! Byli jsme naprosto na odpis. Příšerná předvedená hra, soupeř měl k tomu ještě štěstí a my jsme nebyli prostě schopní se vzpamatovat. A to nás čekal, dnes už třetí, tie-braik. Bohužel ani v tie-braiku se naše hra příliš nezvedla a i v třetím setu jsme soupeři podlehli 15:9. Bylo to pro nás taková nejvíc podivná a nepovedená prohra. Většinu předešlých tie-braiků i zápasů jsme hráli volejbal, ale proti tomuto soupeři jsme od druhého setu byli jak vyměnění a hodni tak volejbalu v 5. lize AVL, možná níž (pozn. autora: aktuálně je 5. liga AVL nejnižší – to jen pro představu, jak asi naše hra vypadala…). Těžko říci, zda to byla taktika soupeře nás uspat nebo prostě naše nezkušenost a blbost, ale byl to jeden z nejhorších zápasů, co jsme doposud v 1. lize AVL předvedli.

Avšak i po tomto velmi nepodařeném zápase jsme museli v sobě najít kus morálky, neboť nás hned po skončení utkání, čekal poslední zápas dne, proti týmu Batolata. Tým Batolat jsme dobře znali, neboť jsme s nimi minulý rok hráli v 2. AVL a letos oba týmy postoupily do 1. ligy. Předešlé zápasy byly velmi vyrovnané, ale naštěstí jsem v nich vždy měli mírně navrch. Ať už v základní skupině, tak ve finále. Oba předešlé zápasy jsme vyhráli 2:1, tedy bylo zřejmé, že nás čeká tuhý boj. Zápas to byl opravdu náročný neboť to již byl náš čtvrtý zápas a sil už nebylo na rozdávání. První set probíhal velmi vyrovnaně, ale postupně jsme si, především díky Marovu podání, dokázali vytvořit mírný náskok, který jsme udrželi až do konce setu. V prvním setu jsme tak zvítězili 25:21. Druhý set byl velmi podobný setu prvnímu, akorát s tím rozdílem, že tentokrát soupeř „zatápěl“ nám svým podáním a dokázal se tak dostat do několika bodového vedení. Avšak neztratili jsme hlavu a po time-outu, ve kterém jsme si řekli, že prostě další tie-braik už nechceme, jsme naši hru zlepšili. Se soupeřem jsme postupně srovnali krok a koncovka již patřila nám! Ve druhém setu jsme zvítězili 25:22! Radost to byla opravdu velká, protože to vítězství bylo vydřené a jednalo se o naše první tříbodové vítězství v 1. lize AVL.

Tabulka pro druhém turnaji 1. ligy AVL:

Druhý turnaj AVL 2014 - tabulka po turnaji

Tím pro nás dnešní turnaj skončil a mohli jsme se společně odebrat do hospůdky U Třech Čertů, kde jsme doplnili síly u jídla a pivka (respektive většina týmu u Kofoly, až na kapitána :-D) :-). Turnaj jsme mohli brát jako podařený, neboť se nám povedlo 2x zvítězit a celkově si odnést 7 bodů z maximálních 12 možných :-).

Sestava pro tento turnaj:

Vítek, Martin, Mara, Karel, Křeček, Adélka a Zuzka

Info o turnaji a soupeřích: Druhý turnaj 1. ligy AVL 2014.

Článek si již přečetlo 6 318 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus