Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Do třetice všeho dobrého? Ale jo! aneb, jak se vedlo na třetím turnaji letní AVL

Říká se: „do třetice všeho dobrého“… Platí to však i v případě našeho volejbalu? 😀 Na to se podíváme v dnešním článku, kde si představíme, jak se nám vedlo na třetím turnaji letní AVL.

Třetí letní AVL 2018 - sestava Laviny Třetí turnaj letní AVL jsme odehráli v neděli 10. června a zahráli jsme si na něm, symbolicky, proti třem soupeřům 🙂 . Našimi soupeři byly týmy VSK Mendelu, Kontumačně do finále a Slepenka.

Se dvěma soupeři jsme se již na letošní letní AVL jednou utkali, ale to neplatilo hned pro našeho prvního soupeře dne, tým VSK Mendelu. O zápasu s týmem VSK Mendelu se dalo předpokládat, že půjde o těžký zápas. Přeci jenom s tímto týmem jsme se naposledy utkali minulé letní AVL, kde se nám je povedlo porazit 2:1, až po velmi dramatické koncovce. Navíc byl tento tým, po dvou odehraných turnajích, na prvním místě tabulky… Začátek prvního setu byl tak vyrovnaný a body se připisovaly na jednu i druhou stranu. Zhruba v půlce setu jsme si začali vytvářet mírný náskok, načež soupeřům tým reagoval dosti nesportovním gestem. Asi v půlce setu, vyměnil míč (starou Galovku za novou) se slovy ve smyslu „že s takovým debilním míčem, přeci nebude hrát“. Vzhledem k tomu, že míč jsme na začátku setu, dle domluvy zvolili my, bylo to zcela nesportovní. A bohužel jeden ze soupeřova hráčů (Ivan Vávra) to doplnil i dalšími sprostými slovy. Toto chování soupeře a především tedy hráče I.V., jsme naprosto nechápali, ale jak říkala Forrestova matka: „pro hlupáka, každý hloupý“. Aby nenastaly větší konflikty, přistoupili jsme tedy na změnu míče, a hrálo se dál. I když se nám s „novým“ míčem, nehrálo tak dobře (přeci jenom nové Galovky divně plachtí a nedrží na ruce), nenechali jsme se rozhodit a první set jsme vyhráli 25:20. Bylo to rozhodně zasloužené vítězství, ale dalo se očekávat, že druhý set bude jistě těžký. To se klasicky, taky tak stalo! 😀 V druhém setu jsme nebyli schopni si od prvním míčů pořádně přijmout a soupeř si tak hned z úvodu setu vytvořil několika bodový náskok. Toto soupeřovo vedení jsme postupně dotahovali, ale bohužel, již se nám nevydařený vstup do druhého setu, nepovedlo zvrátit. V druhém setu jsme tak prohráli 17:25. O vítězi prvního zápasu, tak musel rozhodnout tajbrejk. Naopak vstup do třetího setu se nám vydařil a strany jsme si měnili za našeho vedení 8:4. Toto vedení jsme si již v pohodě pohlídali do konce zápasu, a v třetím setu jsme nakonec zvítězili 15:7. Na úvod turnaje jsme si tak připsali cenné vítězství, nad dosavadním leadrem tabulky, 2:1. Vítězství to bylo příjemné, ale opravdu nás mrzelo hulvátské chování Ivana Vávry z prvního setu…

Třetí letní AVL 2018 Hned po dohrání prvního zápasu, nás čekal zápas druhý, proti týmu Kontumačně do finále. Tento tým se aktuálně nacházel na třetím místě tabulky a doposud to byl jediný tým, která nás dokázal na letošní letní AVL porazit. I vzhledem k tomu, že soupeř předtím odehrál velmi vyrovnaný zápas s VSK Mendelu, dal se očekávat opět těžký zápas. O to větší překvapení bylo, když jsme na soupeře nastoupili a začali si připisovat „jeden bod za druhým“ 😀 . V průběhu setu se soupeřova hra mírně zlepšila, ale především proto, že chyboval, mnohem více než my, vyhráli jsme v prvním setu 25:18. Věděli jsme však, že zdaleka není ještě nic rozhodnuto, protože i při minulém vzájemném zápase, jsme první set s přehledem vyhráli, ale v druhém jsme utrpěli naopak jednoznačnou porážku. Toho jsme se samozřejmě chtěli vyvarovat a do druhého setu jsme tak vstoupili velmi koncentrovaně. A to se rozhodně vyplatilo! V podstatě se dá říci, že druhý set, měl velmi podobný průběh, jak set první. Oba týmy hrály slušnou hru, ale naštěstí soupeř více chyboval 😀 . Když se chybuje, těžko se vítězí a tak jsme si připsali vítězství i v druhém setu 25:19. Z druhého utkání dne jsme si tak „odnesli“ všechny 3 body, za překvapivě snadné vítězství (oproti předchozímu vzájemnému utkání), 2:0.

Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k poslednímu utkání dne, a to proti týmu Slepenka. S tímto týmem jsme se již také jednou utkali na letoším letním AVL a povedlo se nám je porazit 2:0. V soupeřově týmu máme několik kamarádů, s kterými občas hráváme na společných tréninzích, takže o to měl zápas zajímavější náboj 🙂 . Před zápasem jsme se právě i se soupeřem bavili, že se jim dnes daří, stejně jako nám (tedy vyhráli jednou 2:1 a 2:0), takže vzájemný zápas bude i o tom, kdo bude mít dnes vydařenější turnaj 🙂 . Začátek prvního setu byl vyrovnaný, ale postupně jsme si připisovali více bodů, především díky skvělému Marovu podání a Vítkovým a Křečkovým blokům 🙂 . I když byl set vyrovnaný, více bodů jsme si připsali my, a tak jsme v prvním setu zvítězili 25:20. Druhý set byl velmi podobný prvnímu, jen s tím rozdílem, že soupeř lépe hrál v poli a my více chybovali na útoku. Možná i právě kuli soupeřově zlepšené hře a naopak naší zhoršené, byl set vyrovnaný, až do stavu 20:20. V koncovce však naštěstí „zaúčinkovaly“ Vítkovi pověstné bloky a ani jsme se nenadáli a byl tu konec setu. Díky vydařené koncovce jsme zvítězili i v druhém setu a to 25:22. Za vydařenou koncovku jsme byli opravdu velmi rádi, protože v podstatě celý druhý set, hrál soupeř s námi vyrovnanou hru, možná se dá říci, že byl i maličko lepším týmem… my však nakonec tím šťastnějším 🙂 .

Tím pro nás třetí turnaj letní AVL skončil. Povedlo se nám uhrát 8 z 9 možných bodů a vzhledem k tomu, že jsme porazili i tým VSK Mendelu, posunuli jsme se v tabulce na 1. místo (Prozatím jsme z 10 utkání uhráli 25 bodů a máme 83,33% úspěšnost) 🙂 .

Třetí turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Vítek, Karel, Křeček, Hanča, Terka a Mara

Třetí letní AVL 2018 - animovaná sestava Laviny :-)
Výsledky třetího turnaje letní AVL souhrnně:
►Lavina : VSK Mendelu – 2:1 (25:20, 17:25 a 7:15)
►Lavina : Kontumačně do finále – 2:0 (25:18, 25:19)
►Lavina : Slepenka – 2:0 (25:20 a 25:22)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 3 474 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus