18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Vstup do zimní AVL vyšel na jedničku, tedy spíše na 1- :-)

I v letošním roce se náš tým přihlásil do amatérské volejbalové soutěže (AVL). Vzhledem k tomu, že nám baráž nevyšla úplně pode přestav :-), zůstali jsme i pro tento rok v 2. lize. První turnaj byl určen na sobotu 2. listopadu a na nás v něm hned na úvod čekala slušná porce pěti zápasů! Jak jsme se s tím „poprali“ si představíme na následujících řádcích…

První turnaj AVL 2013 - sestava Laviny Jak již bylo zmíněno, čekala nás na tomto úvodním turnaji porce pěti zápasů. Postupně jsme se měli utkat s týmy: Blanka a její tygři, NoMercy, Batolata, HADŽAKAMA a na závěr tým Šup ho tam. První zápas jsme měli hrát od 13 hodin. Sraz jsme tedy měli cca o 10 minut dříve. Bohužel však, jak už tomu na turnajích AVL bývá, celý turnaj měl zpoždění :-(. A toto zpoždění nebylo nijak malé, nakonec se vyšplhalo na dvě hodiny! Museli jsme si tak na první utkání celkem dlouho počkat :-(.

Nakonec jsme se však dočkali a zhruba kolem 15. hodiny jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti týmu Blanka a její tygři. Tento tým jsme příliš neznali, ale věděli jsme, že je to tým, jenž postoupil v minulé sezóně z 3. AVL a tak se dalo očekávat, že rozhodně bude něco umět :-). První míče byly v duchu vzájemného oťukávání a zjišťování co si navzájem dovolíme. Postupně jsme však získávali mírnou převahu, kterou jsme úspěšně „přetavovali“ v zisky bodů. Díky celkem slušné hře a málo chybám jsme si tak v prvním setu dokráčeli k celkem pohodovému vítězství 25:18. Na úvod to bylo příjemné vítězství, neboť často jsou naše první sety velmi špatné. Do druhého setu jsme „vlétli“ stejně tak dobře, jak do koncovky setu prvního! Soupeř nebyl schopný nám jakkoliv vzdorovat a tak druhý set proběhl celkem rychle a zvítězili jsme v něm jasně 25:13! Připsali jsme si tak první vítězství 2:0. Výhra jasná, ale to především proto, že soupeř předvedl velmi mdlý výkon a bylo nám jasné, že další soupeři budou určitě náročnější.

První turnaj AVL 2013 Po odehrání prvního zápasu, měl následovat hned zápas druhý. Avšak organizátorka nám sdělila, že musí udělat jisté změny v rozpisu, aby se vše stíhalo. To nás příliš nepotěšilo, neboť pro nás to znamenalo, že jsme museli na další zápas opět čekat a navíc jsme byli povoláni, abychom pískali na jiném kurtu :-(. Některým to vadilo více, jiným méně, nicméně co naplat, i to je AVL :-).

Tedy po odehrání vloženého zápasu, jsme mohli nastoupit k našemu druhému utkání proti týmu NoMercy. Zde jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého :-). Za prvé jsme viděli, jak dobře tým hrál v předešlém zápase a i náš vzájemný zápas z minulého roku, nebylo nic snadného. Na rozsmečování to soupeř řezal hlava nehlava a bylo jasné, že bude chtít zvítězit. Nicméně samotná hra pak byla o něčem zcela jiném! Soupeř měl sice velmi dobré individuality, ale nehrál jako tým. To se ukázalo hned po několika míčích, kdy jsme soupeře dobře zablokovali. Začal „flákat“ příjmy a celá jeho hra šla takříkajíc „do kopru“ :-). Bez větších problémů jsme jej přehráli ve dvou setech 25:17 a 25:19. Určitě měl individuálně některé hráče silnější, než my, ale naše týmová hra a nasazení, jej rozložila a porazila! Připsali jsme si tak druhé vítězství 2:0 a tentokrát po velmi pěkném týmovém výkonu, na který jsme mohli být právem hrdí.

Hned po odehrání druhého zápasu, jsme nastoupili k zápasu třetímu a to proti týmu Batolata. Tento tým jsme z minulé sezóny neznali a to proto, že stejně jak tým Blanka a její tygři, postoupil z 3. AVL. Od prvních míčů bylo jasné, že to bude velmi těžký zápas neboť soupeř měl jak skvělé nahrávačky, tak dobré smečaře. Body se tak připisovaly chvíli na naši a chvíli na soupeřovu stranu. Avšak v průběhu prvního setu jsme si dokázali vytvořit mírný náskok, především díky skvělému podání a dobrým blokům. Tento náskok jsme si udrželi až do koncovky a tak jsme v prvním setu zvítězili 25:20. Věřili jsme, že když se nám povedlo slušně odehrát první set, tak v druhém setu to bude taktéž stačit na vítězství. To jsme se První turnaj AVL 2013 však těžce zmýlili :-D. Soupeř zlepšil příjem a začal nám dělat velké problémy „vytloukáním“ bloků. I když jsme v poli nehráli špatně, na bloky jsme chodili o chvilku dříve a toho soupeř naplno využil. Naprosto zneužíval naše bloky a získával tak bodovou převahu, kterou dokázal kvalitně zúročit a v druhém setu si došel k jasnému vítězství 25:13! Byla to pro nás nepříjemná sprška neboť se jednalo o naši první porážku na turnaji a navíc velkým bodovým rozdílem. Nicméně byl před námi třetí rozhodující set a tak jsme stále měli vše ve vlastních rukou. Třetí set byl opět vyrovnaný, stejně jak úvod setu prvního. Naše bloky si daly již větší pozor a nenechaly se tolik zneužívat :-). Zlepšená hra především na bloku v kombinaci s kvalitním podáním přinesla „své ovoce“ a v rozhodujícím třetím setu jsme zvítězili 15:12! Byla to fuška, ale mohli jsme si oddechnout neboť i z tohoto náročného zápasu jsme si odnesli vítězství a to 2:1.

Vzhledem ke změnám v rozpisu, jsme po odehrání předešlého zápasu, nastoupili hned k dalšímu a to již třetímu zápasu za sebou. Tentokrát byl našim soupeřem tým HADŽAKAMA. Opět bylo jasné, že nejspíše nepůjde o snadný zápas (ono ostatně v 2. lize je skoro každý zápas náročný :-D). V minulém roce jsme tento tým porazili až v tie-braiku 2:1 a největší problémy nám nadělal především výškou svých hráčů (holt jsme prcci :-D). První míče byly vyrovnané, ale postupně jsme si začali vytvářet velmi slušný náskok, opět především díky parádním blokům a nepříjemnému podání. V koncovce jsme vedli asi o 6 bodů a vše se zdálo rozhodnuto. Nicméně za našeho vedení 24 ku asi 18 jsme zariskovali podání, pokazili a na podání šel soupeř. Svým podáním nám začal dělat nemalé problémy a i když jsme už míč přijali, dobře nás zablokoval. Takto se na nás dotáhl až na skóre 24:23. Naštěstí 6tý mečbol jsme už dokázali proměnit a v prvním setu zvítězit 25:23. Připsali jsme si tak další vyhraný set, ale bylo nám jasné, že si musíme dát pozor, neboť ani naše jasné vedení v koncovce, nám málem na vítězství nestačilo. V druhém setu jsme tak předpokládali těžkou hru. Avšak ta se nekonala! Soupeř zcela odpadl (možná únava, možná znechucení rozhodčím :-() a nechal si do pole „padat“ jedno podání za druhým. V druhém setu jsme tak překvapivě snadno zvítězili 25:12. Došli jsme si tak pro další dnešní vítězství 2:0.

První turnaj AVL 2013 Aby té hry nebylo málo, tak opět kuli změně v rozpisu, jsme hned po odehrání čtvrtého zápasu, nastoupili k zápasu pátému :-D! Sice bylo fajn, že po úvodním dvouhodinovém čekání jsme více hráli, ale přeci jenom 4 zápasy v kuse, je už trošku hodně :-). Alespoň, že nám soupeř nechal 10 minutek vydechnout a po krátkém odpočinku jsme nastoupili k poslednímu zápasu dne a to proti týmu Šup ho tam. Tento tým jsme dobře znali z minulé sezóny a patřil mezi ty, které nás dokázaly potrápit a dokonce i porazit. V minulé sezóně nás hned na prvním turnaji překonal a zvítězil nad námi 2:1. Samozřejmě jsme tak chtěli tuto porážku soupeři oplatit, zvláště pak po tak vydařeném dnešním turnaji, kdy jsme až doposud nenašli přemožitele. Soupeř se zdál hratelný, ale bohužel už na nás byla znát jistá únava a více jsme chybovali. I když jsme až do asi půlky setu hráli velmi vyrovnaný set, v koncovce se nám přestalo dařit. Soupeř nás začal přehrávat především na blocích svojí výškou a my nevěděli co s tím :-(. Bohužel tak první set pro nás nedopadl dobře a prohráli jsme v něm 21:25. Nepříjemná prohra, zvláště pak po vyrovnaném průběhu setu, ale prostě v koncovce jsme na soupeře nestačili. Druhý set jsme však měli před sebou a rozhodně jsme v něm chtěli zvítězit! Bohužel však ani vstup do druhého setu se nám vůbec nepovedl a postupně si začal soupeř navyšovat náskok. Za stavu 16:10 pro soupeře jsme si vzali oddechový čas a společně jsme se zamysleli co dál. Bylo nám jasné, že pokud nezlepšíme celou hru, nemůžeme pomýšlet na vítězství. Po oddechovém čase to konečně přišlo! Soupeře jsme více trápili na podání a v poli předváděli zákroky na hraně sebeobětování :-). To však přineslo své ovoce a se soupeřem jsme srovnali krok až na stav 24:23 pro soupeře. V této koncovce bohužel soupeřovi rozhodčí nepískl jasnej dvoják na nahrávce a soupeř tak měl ukončení zápasu ve svých rukou. Nám se však podařilo tomuto ukončení zápasu zabránit a dobrým vymlácením bloků a podáním stav zvrátit ve svůj prospěch! Po velmi, ale velmi náročném obratu, jsme tak dokázali v druhém setu těsně zvítězit 26:24! Už to samo o sobě bylo našim velkým vítězstvím, protože jsme dokázali téměř prohraný set, zvrátit ve svůj prospěch a navíc jsme měli možnost v tie-braiku si připsat ještě druhý bonusový bod. Bohužel však vstup do tie-braiku se nám vůbec nezdařil a záhy se soupeř dostal opět do vedení. Nicméně jsme neztratili naději a po změně stran jsme „do toho šlápli“! Začalo se dařit na podání, soupeř si špatně přihrával a navíc se nám dařilo vymlácet, do té doby, téměř bezchybné bloky! To vše a troška štěstí měli za důsledek jediné a to naše vítězství i v třetím setu! Zvítězili jsme v rozhodujícím tie-braiku 15:11! Jaké bylo naše nadšení a úleva, si dokáže asi každý, komu se toto někdy povedlo, představit. Náramná euforie a obrovská radost!

Z prvního turnaje AVL jsme tak odešli neporaženi a připsali si krásných 13 bodů z 15 možných. Parádně vydařený turnaj jsme zakončili v nedaleké hospůdce a pak s těmi nejvytrvalejšími na šipkách. Tak snad se nám takto bude dařit i v dalších turnajích, jež nás čekají!