18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Vranovské léto 2013 – konečně postup ze základní skupiny!

V letošním roce jsme se opět zúčastnili jednoho z největších volejbalových turnajů na jižní Moravě – Vranovského léta. Turnaj se, stejně jak v minulém roce, odehrál o druhém víkendu v červenci a to ze soboty na neděli 13. až 14. července 2013. Jak již nadpis napovídá, povedlo se nám probojovat ze základní skupiny do druhého dne, i když s odřenýma ušima :-). Jak jsme si na turnaji celkově vedli a jak dopadly jednotlivé zápasy se podíváme v tomto článku…

Vranovské léto 2013 - sestava Laviny Na letošní turnaj jsme nejeli už v pátek večer, jak minulý rok,  ale v poklidu jsme se vyspali doma ve své betly a nad časným ránem jsme vyjeli auty směr Vranovská přehrada, kde se celý turnaj odehrával. Sraz jsme měli něco po deváté hodině na místě. Dvě auta jely společně a Křeček se svojí manželkou Zuzkou za námi dojeli později, protože klasicky nestíhali :-D. (I když z Brna vyjížděli asi o 20 minut později, na místo dojeli téměř současně s námi, což nemohlo být jen tak. Museli určitě nejednou porušit povolenou rychlost, což se také potvrdilo a později jim došla obsílka s pokutou 😀 … nu stane se :-)).

Na místě jsme rozbalili stany, „utábořili se“ a šli jsme potvrdit registraci našeho týmu. Turnaj měl začínat v 10 hodin, ale jak se dalo předpokládat, začal asi s půlhodinovým zpožděním. Následovalo rozlosování týmů do skupin a určení, kde který tým bude hrát. Na nás naštěstí padly centrální kurty. Ne, že by se jednalo o nejlepší hřiště, ale byly nejblíže místu, kde jsme byli zakempovaní, takže jsme to alespoň neměli daleko ke věcem.

Do základní skupiny jsme dostali tyto týmy: Houfnice, Heppíci a U mě dobrý. První zápasy jsme nehráli (na 4 kurtech hrálo 8 skupin a tak bylo jasné, že bude hodně čekání) a tak jsme mohli v poklidu sledovat naše soupeře. Po asi dvou zápasech jsme nastoupili k našemu prvnímu utkání proti týmu Houfnice. Soupeř byl na zápas dobře připravený a od prvních míčů nám dělal problémy. Postupně jsme se však dostávali do hry a i když to bohužel v prvním zápase nevyšlo, tak naše hra se zlepšovala :-). Přes veškerou snahu nás však v tomto prvním zápase soupeř porazil a to 25:18 a 25:20. První zápas, první porážka, co naplat, soupeř byl lepší :-).

Vranovské léto 2013 Na další zápas jsme opět museli čekat několik zápasů. Nakonec však po poledni nastala ta chvíle a my jsme mohli nastoupit k druhému zápasu proti týmu Heppíci. O tomto týmu jsme již z předešlých zápasů věděli, že je jasně v naší skupině nejslabší a tak by nemělo být žádným problémem jej porazit :-). To, co jsme předpokládali, se i potvrdilo! Avšak v prvním setu to nebyla žádná sláva. Soupeře jsme porazili sice vysoko 25:13, ale i to se dalo brát v podstatě za neúspěch, protože body, které soupeř získal, byly čistě z našich chyb. Respektive většina bodů byla z chyb Karla, který toho „posral“ víc, než bylo zdrávo :-D. Na druhý set šel tak střídat a raději se jen díval, jak se má porážet slabý tým :-). V druhém setu jsme konečně soupeře porazili, tak jak bylo záhodno a zvítězili jsme 25:6! Později po zápase jsme se dozvěděli, že to byl tým složený z lyžařů, kteří si jen tak přišli zaplácat :-D. No popravdě nás to ani nepřekvapilo :-). Každopádně jsme si tak připsali celkem snadné vítězství 2:0.

Opět jsme museli čekat dlouhou dobu, než jsme mohli, skoro až v podvečer, nastoupit k poslednímu utkání základní skupiny, proti týmu U mě dobrý. Zde jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, protože tento tým doposud předváděl velmi kvalitní výkony a patřil mezi postupové favority skupiny. Do prvního setu jsme však vstoupili nebojácně a sváděli jsme souboje o každý míč. Maximální nasazení se nám nakonec i vyplatilo a s hodně velkou dávkou štěstí jsme soupeře v prvním setu přehráli 25:22! Byl to velmi cenný úspěch, protože bylo zřejmé, že individuálně je soupeř rozhodně silnější, než my, ale náš týmový duch nás podržel! Druhý set již nebyl tak dobře odvedený a soupeř nás porazil celkem jasně 25:15. I přes hru v druhém setu jsme byli se zápasem spokojeni, protože remíza 1:1 byla velmi slušným výkonem proti tak silnému týmu, jakým byl tento :-).

Vranovské léto 2013 Vzhledem k našim výsledkům (jedna prohra, jedna výhra, jedna remíza) a výsledkům soupeřů jsme se však umístili až na 3. místě. Stejně jak minulý rok, bylo stanoveno, že do druhé části turnaje postupují dva nejlepší týmy ze skupin, avšak aby se doplnily počty, tak šanci na postup měly i 3 nejlepší týmy ze 3. míst ze všech skupin. Naše šance tak žila, ale museli jsme si počkat na dohrání všech skupin. Mezitím jsme se zašli osprchovat, převléct, najíst a prostě ze sebe udělat opět „lidi“ :-D. Když jsme byli na večeři, slyšeli jsme, jak hlavní pořadatel, cosi říká do ampliónu o týmu Lavina. Karel tak utíkal k hlavnímu stolku pořadatele zeptat se, cože to „huláká“ :-D. A hulákal skvělé zprávy! Díky celkovému skóre jsme se umístili na druhém místě ze třech týmů na 3. místě, jež měly právo si zahrát i druhý den turnaje! Parádní zpráva, za kterou jsme mohli být asi nejvíce vděční týmu Heppíci, na nichž jsme si nahráli výtečné body :-). Samozřejmě radost z postupu měli i ostatní hráči, když se Karel za nimi vrátil s touto zprávou. Někteří tomu nechtěli věřit, ale bylo to tak!

Večer jsme si tak užili ve skvělé atmosféře a radosti z postupu do druhé části turnaje :-). Většina týmu „slavila“ v nedaleké hospůdce, kde jsme kromě popíjení si zahráli i fotbálek a kulec. Někteří Křečci si bohužel s námi v hospůdce moc neužili, neboť museli plnit manželské povinnosti 😀 (holt měl s sebou přítelkyni (dnes již manželku) a především mrňouse Šimona :-)). Něco po druhé hodině ranní pak většina týmu zalehla do stanů, aby byla připravena ráno na další porci zápasů :-).

Vranovské léto 2013 Ráno bylo těžké! 😀 Nikomu se příliš z vyhřátého stanu nechtělo, ale co naplat, museli jsme vstát a připravit se do další části turnaje. K prvnímu zápasu druhého dne jsme nastoupili proti týmu Orel Mramotice. Tým byl velmi silný, ale ne až tak, aby nám v prvním setu nadělil debakl, který nám nadělil :-(. Možná to bylo nerozehráním, možná lehkým oparem z večera, ale v prvním setu nás soupeř na hřišti zcela vymazal a porazil nás 25:8! 🙁 Velmi nepříjemný vstup do prvního zápasu byl však tímto za námi a mohli jsme se soustředit na druhý set. V druhém setu jsme se konečně rozkoukali a se soupeřem předvedli vyrovnaný výkon. Avšak ani zlepšený výkon na vítězství nestačil. I v druhém setu jsme podlehli 25:20. Na úvod druhého dne jsem si tak připsali porážku 2:0, která byla nepříjemná, ale alespoň jsme mohli být relativně spokojeni se zlepšenou hrou v druhém setu.

Znovu jsme museli čekat několik zápasů, než jsme mohli nastoupit k druhému utkání dne a to proti týmu Pikador v cuklích. Opět se jednalo o silný tým (což se dalo druhý den čekat asi u každého soupeře :-D), který nás nijak nešetřil. Ať jsme dělali, co jsme dělali, prostě jsme na vítězství neměli :-(. V obou setech jsme soupeři podlehli a to 25:15 a 25:20. Museli jsme se holt smířit s tím, že jsme postoupili jako outsideři a týmy, jež proti nám hrály, byly opravdu silné.

Na závěr turnaje, tedy pro náš závěr, nás čekal poslední soupeř Šachisti. Zde jsme věděli, že už nemáme šanci bojovat o postup dále a tak můžeme jít do zápasu naplno, že již nemáme co ztratit :-). První set byl velmi vyrovnaný a se soupeřem jsme se přetahovali o každý míč. Vzhledem k vyrovnanému průběhu setu, musela o vítězi rozhodnout koncovka. V té měl bohužel soupeř více štěstí a tak nás těsně porazil 29:27 :-(. Smutná porážka, zvláště po tak vyrovnané koncovce, nicméně ještě jsme měli před sebou druhý set a v něm tak šanci urvat alespoň jedno vítězství na naši stranu. Druhý set probíhal naprosto v duchu prvního. Výměna střídala výměnu a body se tak přelévaly chvíli na naši a chvíli na soupeřovu stranu. Koncovka tentokrát ale patřila nám! V druhém setu jsme taktéž porazili soupeře těsně, jak on nás v prvním setu a to 25:23! Na závěr turnaje jsme si tak alespoň připsali jedno vítězství a nemuseli jsme se s turnajem loučit zcela poraženi :-).

Vranovské léto 2013 - sestava Laviny Celkové výsledky z druhé části dne však na postup ze skupiny již nestačily a tak pro nás turnaj skončil. Mohli jsme být spokojeni, že jsme si dobře zahráli a opět jsme si potvrdili, že stále máme co dohánět :-).

Ještě jsme se podívali na pár zajímavých zápasů a po spakování věcí jsme se odebrali zpátky směr Brno. Celé Vranovské léto letos vyhrál tým, jež měl ve své sestavě asi nejlepšího hráče turnaje, tahouna extraligového vítěze UNIQA Extraligy mužů VK Ostrava – Petera Michaloviče :-). Určitě byla dobrá zkušenost se podívat, jak se vlastně ten volejbal dá hrát :-D.