Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Vítězství na Mimoním volejbalovém outdoor turnaji zhatila tma!

V sobotu 17. září proběhl druhý ročník Mimoního volejbalového outdoor turnaje. Náš tým Laviny se jej poprvé taky zúčastnil a rozhodně si nevedl špatně. Jak se nám turnaj povedlo odehrát, si představíme na následujících řádcích…

Mimoní outdoor turnaj - sestava Laviny Jak již bylo zmíněno v úvodu, turnaj se odehrál v sobotu 17. září a proběhl na 9 volejbalových kurtech v Lužánkách. Prvního ročníku turnaje se zúčastnilo přes 15 týmů a vzhledem k úspěchu akce, bylo zřejmé, že o turnaj bude zájem i v letošním roce. Nakonec se organizátorům povedlo zajistit účast úctyhodných 28 týmů!

Vzhledem k počtu týmů bylo jasné, že z organizačního hlediska nepůjde o nic snadného a protože bohužel byla i předpověď počasí nepříznivá, daly se očekávat jisté komplikace. Naštěstí však všechno dopadlo velmi dobře a organizátoři kromě dobře zvládnutého systému turnaje, dokázali zajistit i dobré počasí :-). Ráno lehce sprchlo, ale odpoledne se již vyčasilo a hráče potěšilo i příjemné sluníčko (ať žijí předpovědi meteorologů, jež zvěstovali celý den déšť :-D).

Na úvod turnaje došlo k rozlosování skupin a následně k slavnostnímu zahájení turnaje. Týmy byly rozlosovány do 4 skupin po 7 týmech, kde si každý s každým zahrál na dva hrané sety do 15 bodů. Dle výsledků (2:0 -3b, 1+:1 – 2b, 1:1 – 1,5b, 1:-1 – 1b, 0:2 – 0b) se vytvořilo pořadí ve skupinách. Následně se udělali další 4 postupové skupiny po 8 týmech (2 nejlepší – 1. skupina, 2 další – 2. skupina…), kde se hrálo systémem klasického pavouka o celkové umístění na turnaji. V postupové skupině se již hrálo na „plné“ sety do 25 bodů s případným tie-braikem do 15 bodů.

Do naší základní skupiny bylo nalosováno těchto 6 týmů: No Way, Tučňáci, Šalené Východňáre, Vdolečci, Krakeni a Skorgasmus.

Mimoní outdoor turnaj První zápas jsme odehráli proti týmu No Way. I přesto, že se jednalo o náš první zápas a set, kde obvykle máme problémy, povedlo se nám velmi rychle dostat do hry a soupeře přehrávat ve všem, co jen šlo :-). Soupeř měl celkem velké problémy na příjmu a bez toho se hraje špatně :-). První set jsme tedy vyhráli s přehledem 15:6. Druhý set mohl být velmi podobný, ale nebyl, protože soupeř zlepšil příjem a naopak my jsme začali dělat „blbosti“ a sami se vyhazovat. Naštěstí v koncovce jsme zabrali a dokázali jsme zvítězit i v druhém setu, i když mnohem těsnějším rozdílem, 15:13. Z prvního zápasu dne jsme si tak připsali 3 body za vítězství 2:0.

Následovala přestávka po které jsme nastoupili k druhému utkání dne a to proti týmu Tučňáci. Tento zápas se nám vydařil bez většího zaváhání a zvítězili jsme v něm ve dvou setech 15:8 a 15:6. Připsali jsme si tak další 3 body.

V třetím zápase dne nás čekal soupeř Šalené Východňáre. Zde bylo zřejmé, že nás čeká podstatně těžší zápas. Většina hráčů soupeře byla tak o „půl metru“ větší než my a při rozehře to „řezali“ jeden míč za druhým :-D. Naštěstí pak samotná hra byla kupodivu celkem vyrovnaná. My jsme hráli, co jsme mohli a soupeř nasadil jednoho jejich člena, který byl více „pod parou“ a rozhodně jim příliš nepomohl :-D. I díky těmto okolnostem jsme dokázali v prvním setu zvítězit v těsné koncovce 15:13. Druhý set jsme nezačali vůbec dobře a především vinou velmi špatného příjmu jsme záhy prohrávali 2:10. Nic jsme však nevzdali a ještě jsme v setu zabojovali. A to velmi dobře, protože jsme dokázali srovnat skóre až na 14:14! Bohužel poslední dva míče získal na svoji stranu soupeř a tak v druhém setu jsme prohráli 14:16. Na jednu stranu nás prohra v druhém setu mrzela, na druhou stranu jsme byli spokojeni s tím, že i při velkém prohrávání jsme set nevzdali a dokázali jsme jej ještě zdramatizovat :-). Každopádně vzhledem ke stejnému skóre obou týmů, došlo k dělbě bodů a každý si připsal 1,5b.

Ve čtvrtém zápase dne jsme se utkali s týmem Vdolečci. Zde jsme nepředpokládali větší problémy a to se také potvrdilo, když jsme zvítězili ve dvou setech 15:10 a 15:8. Oproti soupeři jsme byli lepší asi ve všech činnostech. Jediné, čím nás dokázal soupeř více potrápit, bylo jejich kvalitní podání. Tedy ze čtvrtého zápasu dne jsme si připsali další 3 body.

Mimoní outdoor turnaj Páté utkání dne bylo velmi pikantní. Hráli jsme proti našim kamarádům z týmu Krakenů. I když historicky soupeře většinou porážíme, dokázal nás v posledních letech nejednou potrápit :-). První set začal pro nás velmi dobře a záhy jsme se dostali k vedení 8:1. Jeden by řekl, že máme vítězství v setu v kapse, ale ono ejhle… najednou jsme začali velmi chybovat a naopak soupeři se začalo dařit na útoku. No a co „čert nechtěl“ naše trápení v druhé půlce setu dospělo až k tomu „nejhoršímu“, že i přes velké vedení jsme nakonec první set prohráli 13:15! Dalo by se říci naprostý kolaps, ale co nadělat i takové zvraty se stávají. Druhý set jsme rozhodně tak nechtěli podcenit a hráli jsme jej soustředěně od začátku až do konce. Naštěstí v druhém setu již zaváhání nepřišlo a zvítězili jsme v něm s přehledem 15:7. Z pátého utkání dne jsme si tak připsali „pouze“ 2 body za lepší skóre. Dva body pěkné, ale vzhledem k průběhu začátku prvního setu, pachuť ztraceného bodu tam prostě byla :-).

V posledním utkání základní skupiny nás čekal tým Skórgasmus. Vzhledem k „ztrátě“ bodu v předešlém utkání jsme věděli, že pokud chceme mít šanci na první umístění ve skupině, bude potřeba v zápase zvítězit. To se nakonec bez větších problémů podařilo a soupeře jsme porazili ve dvou setech 15:11 a 15:7.

Vzhledem k výsledkům v základní skupině a „zaváhání“ našeho soupeře o první místo v základní skupině, týmu Šalených Východňárou v zápasu s No Way, jsme se umístili ve skupině na prvním místě a čekal nás tak pavouk o vítězství v turnaji.

Prvním našim soupeřem v utkání o vítěze turnaje byl tým Nohama Nazemi. S týmem jsme se utkali i v nedávné letní AVL a nepředpokládali jsme větších problémů. To se však nepotvrdilo, protože soupeř na tento turnaj posílil a opravdu velmi dobře hrál, jak v poli (to především), tak i na síti. První set byl tak velmi vyrovnaný a dokázali jsme v něm zvítězit až ve velmi těsné koncovce 28:26. V druhém setu se soupeři hra trošku více rozpadla a především díky našemu dobrému podání a posílení útoku (rozuměj na smeč šel místo Karla Mara :-D), jsme dokázali zvítězit již pro nás poklidnějším skóre 25:13. V tomto zápase jsme tak zvítězili 2:0 a postoupili v rámci pavouku dále.

Dalším našim soupeřem v „boji o finále“ byl tým Zubaté žáby. Zde jsme příliš nevěděli co od soupeře očekávat, ale bylo jasné, že ve finálové skupině už nebude lehkých soupeřů. Lehkým soupeřem tento tým rozhodně nebyl. Bohužel v prvním setu nás o dost přehrával a vypadalo to, že si „odneseme“ pěkný debakl. Naštěstí se nám ale podařila koncovka a ještě jsme set zdramatizovali. Bohužel už ne dostatečně na to, abychom zvítězili :-(. V prvním setu jsme nakonec prohráli 25:27. Druhý set začal pro nás velmi špatně a záhy jsme prohrávali 10:3! Už to vypadalo, že se s finále můžeme rozloučit, když tu se celá hra zlomila… Soupeři odešla jedna nahrávačka, kterou sice nahradili jinou, ale jakoby je tato změna rozhodila a najednou jsme byli ve všech ohledech lepší. Druhý set se nám povedlo zcela zvrátit a překvapivě jsme zvítězili 25:18! O vítězi a tedy i postupujícím do finále, tak musel rozhodnout tie-braik. Naopak vstup do tie-braiku nám velmi vyšel a vytvořili jsme si asi 8 bodové vedení. Bohužel i toto slušné vedení jsme dokázali prohospodařit a nakonec koncovka utkání byla velmi vyrovnaná. Naštěstí jsme si však již vítězství sebrat nenechali a v třetím rozhodujícím setu jsme zvítězili 15:13! Díky vítězství 2:1 jsme si zajistili postup do finále turnaje!

Mimoní outdoor turnaj Ve finále druhého ročního Mimoního outdoor turnaje jsme se utkali s týmem Neřeš to. Tento zápas byl velmi náročný, protože se jednalo již o 9 zápas dne a navíc se začínalo pomalu stmívat. V prvním setu se nám dařilo podání a především i kvalitní bloky dělali soupeři „nemalé vrásky“. Díky opravdu až překvapivě dobrému výkonu jsme zvítězili v prvním setu 25:13! Druhý set byl však již mnohem náročnější a to nejen proto, že soupeř hrál ještě o kus lépe, ale především taky proto, že viditelnost míče byla stále horší a horší :-(. V koncovce si soupeř vytvořil asi 7 bodové vedení, které jsme dokázali ještě stáhnout, ale již ne zcela obrátit. V druhém setu jsme tak bohužel prohráli 23:25. O vítězi celého turnaje tak musel rozhodnout tie-braik. Ten byl už opravdu na hraně hratelnosti. Míč byl vidět „jen chvílemi“ a to obvykle až těsně před hráčem. O nějak kvalitní hře se nedalo už vůbec bavit, šlo spíše o to, kdo dokáže lépe podat. Respektive, obvykle kdo podal, bral body :-D. A to byl pro nás kámen úrazu :-D. Bohužel jsme několikrát v tie-braiku ani nepodali a takto se prostě vítězit nedá. Šťastnějším týmem při hře ve tmě byl tak náš soupeř a v tie-braiku nás porazil 12:15.

Při naší první účasti na Mimoním volejbalovém oudroor turnaji jsme se tak umístili na pěkném 2. místě z 28 týmů!

Na závěr (to už tedy v naprosté tmě :-D), došlo k vyhlášení výsledků turnaje. Tým Mimoni, který celý tento turnaj organizoval, měl vše velmi dobře připraveno (včetně tedy rozpočtu i sponzorů turnaje) a tak se dostalo cenám všem zúčastněným týmům :-). Mezi pěknými cenami, jež si účastnici odnesli bylo kromě diplomu s fotkou týmu například: kolenní volejbalové chrániče, buřty, sada piv, proteinové tyčinky, Jägermeister a další :-).

 Určitě velké díky patří všem hráčům, jež odehráli tuto slušnou porci zápasů:

Marky, Simča, Ráďa, Zbyňa, Mara, Karel a Vítek

Mimoní outdoor turnaj - diplom pro Lavinu

a nemalé díky patří také organizátorům z řad týmu Mimoňů, který tento parádní turnaj perfektně zorganizovali (až tedy na tu tmu, ale tomu těžko poručit, když už domluvili to počasí :-D).

Výsledky z turnaje souhrnně:

►Lavina : No Way – 2:0 (15:6 a 15:13)
►Lavina : Tučňáci – 2:0 (15:8 a 15:6)
►Lavina : Šalené Východňáre – 1:1 (15:13 a 14:16)
►Lavina : Vdolečci – 2:0 (15:10 a 15:8)
►Lavina : Krakeni – 1:1 (13:15 a 15:7)
►Lavina : Skorgasmus – 2:0 (15:11 a 15:7)
►Lavina : Nohama nazemi – 2:0 (28:26 a 25:13)
►Lavina : Zubaté žáby – 2:1 (25:27, 25:18 a 15:13)
►Lavina : Neřeš to – 1:2 (25:13, 23:25 a 12:15)

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 6 247 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (Nikdo ještě nehlasoval. Buď první!)
Loading...


blog comments powered by Disqus