22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Přidejte se k nám!

Vánoční turnaj AVL dopadl pro nás dle papírových předpokladů :-)

Na druhý svátek vánoční, tedy ve středu 26. prosince jsme se zúčastnili vánočního turnaje AVL, jež se konal na již tradičním místě v hale Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Jak se nám dařilo a nedařilo, se podíváme na několika následujících řádcích.

Vánoční turnaj AVL - sestava Laviny Protože se jednalo o Vánoční turnaj, nechtěli jsme zůstat nic Vánocům dlužni a náležitě jsme se vyzdobili oblečky Santa Clause, jak si můžete všimnout na fotce vpravo 🙂 (Snad nám Ježíšek promine, ale jeho oblek nebyl k dostání v Jysku za 50 Kč :-D). V oblečku jsme však odehráli jen první bod prvního setu, pak jsme se začali dosti přehřívat a oblečky musely dolů, aby se z nás nezačalo kouřit 😀 (I za tu chvíli, co jsme je měli na sobě, jsme byli kvalitně zpocení :-D).

Vánoční turnaj AVL v Brně byl udělán systémem, že se jej zúčastnilo 16 týmů, jež byly rozděleny do 4 skupin po čtyřech týmech, a v každé skupině hrál každý s každým na dva vítězné sety. Následně pak, dle výsledků, se udělal horní a spodní pavouk, kde se první dva týmy ze skupiny nasadily do horního a třetí se čtvrtým do spodního pavouka. Zde se pak již hrálo vyřazovacím způsobem, tedy jedna prohra znamená konec v turnaji (výjimka zápas o 3 místo).

Jak je z fotografie vidět, vánočního turnaje AVL jsme se zúčastnili v sestavě následující:

Kačka, Anežka, Ondra, Karel, Vítek a Křeček

Do naší skupiny nám byli nalosováni tito 3 soupeři: Aliens, Banáni a Papričky. Dle aktuálního postavení týmů v ligách AVL se dalo odhadovat, jak těžcí soupeři to budou. I když ne úplně, protože na vánočním turnaji AVL nemusí týmy hrát ve stejných sestavách, jak při lize AVL. Dle současného postavení nás tak čekal tým, jenž je 4. v 1. lize, 14. tým v 5. lize a 8. tým v 2. lize. Vzhledem k našemu postavení pátého místa v 2. lize by pro nás postup do horního pavouka z druhého místa, měl být papírově zřejmý. Jak tomu bylo ve skutečnosti, uvidíme níže :-).

Vánoční turnaj AVL Prvním našim soupeřem tak byl tým Aliens. Bylo nám jasné, že nás čeká velmi těžký zápas se silným soupeřem. Nicméně ani tohoto jsme se nezalekli a proti soupeři jsme nastoupili v již zmiňovaných oblečcích Santa Clause :-). Že soupeř nechápal, co se děje a že byl překvapen z toho, že v tom i hrajeme, bylo jasné :-D. Avšak, jak již bylo zmíněno, po prvním ztraceném bodu (tedy za stavu 1:1) jsme oblečky sundali a pokračovali jsme v klasickém sportovním oblečení :-). Příjemným překvapením bylo, že asi do 10 bodů jsme se soupeřem zcela drželi krok a nepustili jej do žádného „trháku“. Bohužel pak se dostal na podání soupeřův nejsilnější hráč a sérií asi 7 podání v řadě, naše představy o vyrovnané hře, zcela rozmetal. Nakonec jsme tento první set prohráli 15:25. Prohra nás velmi mrzela, protože nebýt té podávací série, tak mohl být set více vyrovnaný. Do druhého setu jsme tak vstoupili s tím, že chceme předvést lepší hru a lepší výkon. To se nám dařilo a začaly nám i vycházet věci, které se předtím nedařily. Bohužel však koncovka opět patřila soupeřově „hvězdě“, která nás v rozhodujících částech zápasu přehrála. Druhý set, i po zlepšeném výkonu, tak pro nás dopadl prohrou a to 21:25. Připsali jsme si tak první porážku 0:2.

Následovala přestávka, ve které jsme odpískali zápas dalším týmům a po jeho skončení jsme nastoupili k dalšímu zápasu, tentokrát proti týmu Banáni. Možná protože jsme věděli, že by to měl být lehký soupeř, tak jsme do prvního setu vstoupili velmi vlažně a i přesto jsme vedli záhy 5:0. Mysleli jsme si tak, že vše půjde snadno, ale to jsme se trošku přepočítali. Soupeř, jak se dostal k podání, začal snižovat a chvílemi nás i bodově přehrával. Celý výkon v prvním setu byl takový nemastný neslaný a nikoho z nás to na hřišti nebavilo. I když jsme, jak se říká „hráli hru soupeře“, tak jsme nakonec v prvním setu zvítězili 25:22. Bylo to sice vítězství, ale všichni byli z hry znechucení a nebavila je. Řekli jsme si tedy, že v druhém setu předvedeme lepší výkon, nenecháme se strhnout hrou soupeře a vyhrajeme, tak jak se sluší na náš tým :-D. To se nám taky podařilo a v druhém setu jsme soupeře zcela přehráli a zvítězili velkým bodovým rozdílem 25:8. Z tohoto zápasu jsme si tak odnesli „povinné“ vítězství 2:0.

Vánoční turnaj AVL Nyní byla dvouzápasová přestávka, po které jsme nastoupili k poslednímu zápasu ve skupině a to proti týmu Papriček. Jednalo se o rozhodující zápas o tom, kdo postoupí do horního pavouka a kdo bude hrát spodního. Pro některé z nás to bylo celkem dilema, zda vyhrát či „raději“ prohrát. Vítězství by nás sice dostalo do horního pavouka, ale současně bychom zde měli již jistého soupeře a to tým Staří známí, jež aktuálně vede 1. ligu. Byla zde tedy celkem vysoká pravděpodobnost konce v turnaji. Naopak prohra by pro nás znamenala postup z 3. místa do spodního pavouka a tak větší pravděpodobnost si zahrát více zápasů s „lehčími“ soupeři. Avšak toto polemizování by nebylo správné a tak v rámci možností jsme šli do tohoto zápasu naplno :-D. Tým Papriček dobře známe z druhé AVL, kde jsme je v nedávném třetím turnaji AVL, porazili 2:1. Tentokrát se však jednalo o zcela jiný tým, kde byla snad jen jedna stejná hráčka. V prvním setu jsme se soupeřem odehráli vyrovnaný výkon, avšak v koncovce se nám nedařilo a tak jsme první set prohráli 20:25. Do druhého setu jsme šli s tím, že soupeř se dá v pohodě porazit, jen nesmíme dělat zbytečné chyby. Ty jsme sice dělali i v setu druhém, ale v menším množství, které stačilo k tomu, abychom druhý set vyhráli v poměru 25:23. Následoval tak rozhodující třetí set. Ten byl opět velmi vyrovnaný, ale koncovka opět patřila nám. Třetí set jsme vyhráli 15:12. Připsali jsme si tak na konto vítězství 2:1, které nás, jak již bylo zmíněno, posouvalo do horního pavouka.

Čekali jsme asi jeden zápas, než jsme nastoupili do dalšího zápasu, proti již zmiňovanému týmu Staří známí. Zde jsme věděli, že nás čeká jeden z nějtěžších zápasů dne. Tým, jenž vede 1. AVL ligu a ani dnes doposud nezaváhal a všechny porazil 2:0, většinou rozdílem třídy. Nicméně jsme si řekli, že by to mohl být pro nás tak poslední zápas (což, jak se ukázalo i byl :-D) a dáme do toho vše. Celý první set jsme hráli, co nám síly stačily, ale soupeř byl prostě Vánoční turnaj AVL - sestava Laviny výškově i herně nad námi. I přes velmi slušný výkon a počáteční vedení asi o 6 bodů, jsme nakonec soupeři podlehli v prvním setu 19:25. Do druhého setu jsme nastoupili s odhodláním, že se pokusíme o zázrak a bodově soupeře přehrát. Avšak druhý set byl podstatně slabší, než první. Možná došly síly, možná motivace, možná vše dohromady, ale v druhém setu nás soupeř přehrál již větším rozdílem a to 14:25. Dostali jsme tak porážku 2:0 a tím pro nás vánoční turnaj AVL skončil.

Jak již tedy bylo uvedeno v nadpisu, dopadl pro nás vánoční turnaj AVL přesně podle papírových předpokladů. Koho jsme měli porazit, jsme porazili, kdo měl porazit nás, tak nás porazil :-D. Pěkné 5. až 8. místo z 16 týmů je příjemným výsledkem :-). Každopádně se jednalo o pohodový vánoční turnaj, který věřím, že si všichni báječně užili :-). Vše jsme pak završili pohodovým posezením v nově objevené nekuřácké hospůdce Na Jungmance, nedaleko haly.

Info o turnaji a soupeřích: Vánoční turnaj AVL.

Fotogalerie: Kromě níže zobrazených fotografií, naleznete foto také na našem FB profilu.

Článek si již přečetlo 2 798 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)