Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Valentýnský turnaj mixů ve znamení obhajoby loňského prvenství!

Na sobotu 15. února jsme byli opět po roce pozváni na Valentýnský turnaj mixů. Tentokrát se nekonal na Morendě, ale na ZŠ Novolíšeňská v Líšni a měli jsme na něm nelehký úkol! A tím byla obhajoba loňského prvenství. Na kolik se nám to povedlo či nepovedlo se podíváme na následujících řádcích…

Valentýnský turnaj mixů Jak již bylo v úvodu zmíněno, tentokrát se nekonal turnaj na tradičním místě na Moravské Slavii, ale byl z důvodu volných tělocvičen přesunut do Líšně. I když se dá říci, že Líšeň je koncem Brna a najít vchod do tělocvičny je nadlidský úkon, tak organizátorka Janča na vše perfektně myslela a cestu do tělocvičny naznačila srdíčky :-D. Díky tomu se nikdo neztratil a cestu úspěšně našel.

Opět byly k dispozici dvě tělocvičny (i když bohužel menší školní) a turnaje se zúčastnilo 6 týmů. Systém turnaje byl nastaven tak, že hrál každý s každým na dva vítězné sety s případným tie-braikem do 15 bodů (stejně jak AVL). Naštěstí vzhledem k počtu týmů a dvěma tělocvičnám mohla Janča udělat perfektní rozpis, takže se více hrálo, než stálo, což bylo super :-).

Jaké bylo rozlosování si můžete prohlédnout níže:

Rozpis Valentýnský turnaj 2014

Dle rozpisu jsme tedy hráli první zápas a to proti týmu Spratci. Od prvních míčů bylo zřejmé, že bude zápas vyrovnaný a žádný z týmů nedá druhému vítězství zadarmo. Tedy průběh prvního setu byl ve znamení přičítání bodů chvíli na naši a chvíli na soupeřovu stranu. Naštěstí však koncovka patřila nám a tak jsme v prvním setu zvítězili 25:20. Za vítězství v prvním setu jsme byli velmi rádi neboť naše první sety obvykle končí špatně :-D.

Jestliže byl první set vyrovnaný, tak druhý si s tím prvním v ničem nezadal :-). Postupem hry nás však začal soupeř mírně přehrávat a dostávat se do vedení. Avšak protože jsme bojovníci, v koncovce jsme zabrali a dokázali jsme nakonec vítězství strhnout na naši stranu a to v poměru míčů 25:22. V prvním zápase jsme si tak připsali vítězství 2:0 a museli jsme uznat, že jsme byli spíše šťastnější tým, než-li lepší :-).

Hned po odehrání prvního zápasu jsme se přesunuli do druhé tělocvičny, kde již na nás čekal náš druhý soupeř a to tým B-OREL KPB. Tedy tým organizátorky turnaje :-). V prvním setu jsme opět svedli se soupeřem velmi vyrovnaný výkon a body se opět střídavě přidávali na jednu a na druhou stranu. Koncovka však opět patřila nám, i když velmi těsně. V prvním setu jsme zvítězili 25:23. Vzhledem k vyrovnanosti hry nám bylo jasné, že druhý set bude ještě velký souboj. Avšak nebylo tomu tak :-)! V druhém setu jsme soupeře „zdecimovali“ kvalitním podáním (především pak od Rádi) a na tuto několika bodovou šňůru es, už se nedokázal soupeř zpátky chytnout. V druhém setu jsme si tak došli k již celkem pohodovému vítězství 25:15. Po dvou zápasech jsme tak měli bilanci 2 x 2:0 a měli jsme tak nakročeno k obhajobě loňského prvenství :-).

Valentýnský turnaj mixů Následovala první přestávka, ve kterém jsme si mohli oddechnout a připravit se na další soupeře. Úspěšně jsme ji využili k doplnění živin a rozvinu mozkových závitů za společnosti hry Milionář :-).

Po přestávce jsme nastoupili k dalšímu utkání a to proti týmu Vješáci. Tento tým jsme na rozdíl od předešlých soupeřů vůbec neznali, a tak jsme byli v očekávání co soupeř předvede a co předvedeme mi :-). Budu se muset znovu opakovat, ale i tento první set byl ve znamení velmi vyrovnané hry :-D. Tentokrát však se štěstěna k nám nepřiklonila a v prvním setu jsme prohráli 23:25. Co naplat, čekal nás ještě set druhý a v něm jsme chtěli zabojovat o možnost tie-braiku. V druhém setu jsme zlepšili hru v poli a na blocích a díky tomu jsme v něm zvítězili 25:20. A tak následoval náš první tie-braik dne. Úvod se nám příliš nepovedl a soupeř šel do několika bodového vedení. Naštěstí jsme se však zavčas zmátořili a se soupeřem srovnali hru a nakonec jej dokázali i přehrát. V třetím rozhodujícím setu jsme tak zvítězili 15:10 a připsali si další vítězství, i když ze ztrátou setu.

Opět nás čekala jednozápasová přestávka, kterou jsme využili především na sledování zápasu našich dvou zbývajících soupeřů.

Po této přestávce jsme nastoupili k předposlednímu utkání a to proti týmu POPCORN. Zde jsme věděli, že jde o hodně neboť se bude pravděpodobně rozhodovat o prvním a druhém týmu turnaje, protože jsme oba týmy měly stejný počet bodů. Bohužel od prvních míčů se vůbec nedařilo a spíše to vypadalo, že jsme ještě zůstali na lavičce 😀 :-(. Nicméně v průběhu hry jsme dokázali skóre téměř vyrovnat a se soupeřem hrát vyrovnanou hru. Avšak set dotáhnout do vítězného konce jsme již nedokázali. V prvním setu tak soupeř zvítězil 25:18. Museli jsme přiznat, že zkrátka soupeř hrál lépe a především na blocích byl na tom podstatně lépe a výše :-). Do druhého setu jsme však nastoupili s tím, že se ještě o vítězství v utkání popereme! A to se celkem i dařilo. Dokonce jsme šli i do vedení 19:16! Tím však naše hra skončila 😀 :-(. Od tohoto stavu jsme již na síti nedokázali uhrát ani jeden bod a nakonec jsme v druhém setu prohráli 19:25 :-(. I když to bylo nepříjemné, museli jsme přiznat, že zkrátka soupeř měl velmi kvalitní a vysoké bloky a když naši hráči na síti nedokážou zalívat (viď Marťo a Ráďo? :-D), tak silou to zkrátka nešlo :-D. A tak jsme na tomto turnaji prohráli první zápas 0:2.

Valentýnský turnaj mixů Po skončení utkání nás čekal poslední zápas a to s týmem OREL KP. Jejich „Béčko“, tedy tým B-OREL KPB jsme dnes již dokázali jednou porazit, avšak tento tým byl složen z cela jiných hráčů a vlastně byl jejich „Áčkem“, takže bylo zřejmé, že nás nebude čekat nijak snadný zápas. To se ukázalo i v průběhu hry a opět byl zápas vyrovnaný. Nám se však více dařilo v poli i na síti a tak jsme v prvním setu dokráčeli k vítězství 25:20. Čekali jsme, že i druhý set bude náročný, ale ten už zdaleka tak nebyl :-). Soupeř druhý set nějak vypustil a přestalo se mu dařit i na síti. V druhém setu jsme si tak v poklidu došli k vítězství 25:18. Připsali jsme si tak čtvrtý vyhraný zápas z pěti :-).

Vzhledem k výsledkům jsme se tak museli sklonit před soupeřem POPCORN a „brát“ druhé místo :-).

Celý turnaj byl pak zakončen v hospůdce U Fidela, kde proběhlo předání cen a vyhlášení výsledků turnaje. Volná zábava s večerní hudbou a „tancem“ pak probíhala až do pozdních ranních hodin 😀

Opět bych moc rád poděkoval organizátorce Janče za parádní turnaj a budeme se těšit na další! 🙂

Valentýnský turnaj jsme odehráli v sestavě:

Martin, Karel, Zbyňa, Radek, Simča P. a Zuzka

Info o turnaji a soupeřích: Valentýnský turnaj mixů.

Článek si již přečetlo 4 157 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus