Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Třetí turnaj AVL – poražme Papričky!

Týden po turnaji v Blansku, tedy v sobotu 8. prosince nás čekal poslední turnaj AVL v roce 2012. Byli pro nás nachystáni čtyři soupeři, a jak již nadpis článku zmiňuje, největší motivací pro nás byl souboj s týmem Papriček. Proč zrovna Papričky a jak se nám dařilo, na celém turnaji, si představíme v následujícím článku.

Třetí turnaj AVL - sestava Laviny Také třetí turnaj AVL jsme začínali v odpoledních hodinách a jak už bývá bohužel na AVL turnajích zvykem, opět se zpožděním. Tentokrát jsme měli výhodu v tom, že Vítek převzal od Monči pořadatelskou zodpovědnost a řídil místo ní průběh turnaje, takže nás o zpoždění informoval a mohli jsme tak přijít později.

Jak již bylo v úvodu zmíněno, na tento turnaj byli na nás připravené čtyři týmy. A to tým Pohoda, Bizoni, Becherova smršť a Papričky.

Prvním ze soupeřů se tak stal tým Pohoda. Tým pro nás celkem neznámý, ale od úvodu se zdálo, že bude nejspíš vyrovnaným soupeřem a to i proto, že naše první sety v turnajích bývají slabší, protože nám déle trvá se rozehrát na "naši hru". První set tak byl dosti ve znamení vyrovnaných míčů a tahání se o každý bod. Nicméně v koncovce jsme zabrali a dokázali jsme první set uhrát na naši stranu v poměru míčů 25:23. Vzhledem k vyrovnanému průběhu prvního setu jsme věděli, že pokud nechceme hrát i třetí set, musíme zabrat. Do druhého setu jsme vstoupili mnohem lépe, než do prvního a soupeře jsme začali již od prvních míčů tlačit. I když se párkrát soupeř pokusil o odpor, příliš toho nezmohl a tak jsme si v druhém setu dokráčeli k pohodlnému vítězství 25:15. První zápas dne jsme tak měli za sebou a skóre 2:0.

Hned po skončení prvního zápasu nás čekal druhý zápas a to s týmem Bizoni. Dle dosavadních výsledků soupeře a našich, se mělo jednat o lehčího soupeře, který by nám neměl dělat větších problémů. To se potvrdilo i v začátku Třetí turnaj AVL prvního setu, kdy jsme soupeře jasně přehrávali a vytvořili si náskok několika bodů. Tento náskok, se soupeři povedlo v půli setu stáhnout, na rozdíl asi 2 bodů, především z důvodu vlastních chyb a nepřesností v zakončení. Nicméně v druhé části setu jsme se opět chytli a soupeře jsme nakonec v prvním setu jasně přehráli 25:17. Věřili jsme tak, že druhý set dopadne obdobně a bez problémů si připíšeme druhé vítězství. Bohužel jsme se trošku přepočítali. I v druhém setu jsme byli jasně lepším týmem a v koncovce jsme si i vytvořili vedení 24:21. Avšak i toto vedení jsme dokázali prohospodařit :-(. Vinou totální impotence v zakončení jsme nakonec druhý set prohráli 25:27. Tato prohra nás velice mrzela, protože až na koncovku, jsme byli po celý set lepším týmem. Každopádně nás tak čekal třetí set. Naštěstí na tento turnaj jsme byli v sestavě s pěti muži a tak na třetí set jsme obměnili sestavu.  Bohužel v koncovce druhého setu se Vítek jako organizátor ztratil něco organizovat, a tak jsme nemohli naši impotenci přerušit střídáním :-(. Do třetího setu jsme však tedy vystřídali a do soupeře se pustili se vším odhodláním. Poslední set však nebyl nijak lehký, protože soupeř "se nabudil" a začal hrát mnohem lépe, než v předchozích setech. Naštěstí to však nestačilo na naše odhodlání tento zápas vyhrát a v třetím setu jsme zvítězili 15:11. Dosáhli jsme tak i na druhé vítězství v turnaji, i když s malým zaškobrtnutím, tedy 2:1.

Nyní pro nás následovala jednozápasová přestávka, ve které jsme pískali dalším soupeřům. Vzhledem k posunům na kurtech a hraní více zápasů na tři sety byla delší, než jsme očekávali :-). Nicméně tato pauza nakonec skončila a my jsme nastoupili k našemu třetímu zápasu, tentokrát proti týmu Becherova smršť. Velmi silnému týmu, který tento den porazil či velmi potrápil i další silné soupeře. Avšak, jak jsme byli již nahecovaní na našeho dalšího soupeře, tým Papriček, tak jsme na Becherovu smrršť vlétli zcela bez respektu, až jsme sami sebe zaskočili, jak hrajeme :-D. Soupeř se ani nestačil rozkoukat a už měl první set za sebou! Zvítězili jsme v něm "debaklovým" výsledkem 25:11. I když jsme ani sami tomu moc nechtěli věřit, že se nám tak skvěle povedl první set třetího zápasu, bylo to tak. A co bylo na zápase ještě lepší, tak to, jak jsme skončili v setu prvním, pokračovali jsme i v setu druhém! Soupeř naprosto nevěděl, co má na nás hrát a přehrávali jsme jej "na všech frontách". Druhý set skončil taktéž velmi záhy a to v poměru míčů 25:13. Tím jsme si připsali překvapivě největší a pro nás nejlehčí vítězství 2:0 se soupeřem, jež v minulém roce bojoval o postup do 1. AVL.

A na závěr následoval čtvrtý, poslední zápas, zápas, na který jsme se nejvíce motivovali, zápas s týmem Papriček. Asi by bylo nasnadě říci, čím byl pro nás zápas s týmem Papriček, tak zajímavý a vyzývavý. Hlavním tahounem bylo to, že tým je velmi silný a především pak to, že i jejich nejmenší hráčka je vyšší, než náš nejvyšší hráč! Takže se utkalo vlastně družstvo "prcků", proti týmu "dlouhánů" :-D. Věděli jsme, že to bude velmi těžký zápas, ale motivace jej Třetí turnaj AVL vyhrát, byla obrovská. Od prvních míčů v prvním setu jsme se soupeřem drželi krok. V půli setu se povedlo soupeři vytvořit mírný náskok, který jsme však zvládli do koncovky setu stáhnout. Koncovka se tak stala velmi vyrovnanou záležitostí a stupnice od 1 do 25 bodů nám nestačila :-). Bohužel se však v koncovce štěstěna přiklonila na stranu soupeře a první set jsme tak prohráli 26:28. Každopádně jsme však nesvěsili hlavy dolů, ba naopak jsme to brali jako velkou výzvu, že soupeř je porazitelný. Druhý set byl opět vyrovnaný, ale koncovka byla v naší režii! Buď začal soupeř ztrácet síly, nebo my jsme proměnili naši touhu zvítězit v úžasnou hru (nejspíše oboje :-D), ale druhý set jsme dokázali jasně vyhrát 25:21. Pro nás euforické vítězství, především pak po předvedené hře. Nicméně však tím zápas neskončil, byl před námi set třetí, rozhodující. Do něj jsme vstoupili jak uragán a soupeř totálně nevěděl, kde mu hlava stojí. Míče létali jeden za druhým od Martinova podání a soupeř jen bezmocně přihlížel, jak se mu bod z třetího setu, vzdaluje v dál. Jak jsme hráli v setu druhém, tak jsme stejně vlétli i do setu třetího a soupeře zcela smetli z palubovky v poměru míčů 15:6! Pro nás úžasně cenné vítězství, pro které jsme si dnes na turnaj přišli a svojí skvělou hrou i odnesli! Dokázali jsme tak, že i tým "prcků", může za jisté konstelace hvězd :-D, porazit ve volejbale, tým "dlouhánů" :-).

Protože to byl úplně poslední zápas dne, následoval úklid tělocvičny, sprcha a odchod do hospůdky na malou oslavu skvěle vydařeného turnajového dne :-).

Třetí turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Adélka, Zuzka, Karel, Martin, Křeček, Zbyňa a Vítek

Info o turnaji a soupeřích: Třetí turnaj AVL.

Fotogalerie: Kromě níže zobrazených fotografií, naleznete foto také na našem FB profilu.

Článek si již přečetlo 2 808 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus