22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Přidejte se k nám!

Přípravný turnaj AVL – nahoru a dolu

Na neděli 13. října 2013 jsme se přihlásili na přípravný turnaj AVL, abychom si ozkoušeli jakou máme formu před zahájením zimní sezóny AVL. Chvílemi to bylo lepší, chvílemi horší, jak tomu už bývá :-D. Pojďme se podívat, jak jsme si na přípravném turnaji AVL vedli…

Přípravný turnaj AVL - sestava Laviny Na přípravný turnaj AVL se přihlásilo celkem 18 týmů, které byly rozděleny do 6 skupin po 3 týmech. V každé skupině odehrál každý s každým zápas na dva vítězné sety s případným tie-braikem do 15 bodů. Dle pořadí v základní skupině se pak týmy rozdělily na dalších 6 skupin, ve kterých dvě skupiny s vítěznými týmy základních skupin hrály o 1. až 6 místo, další o 7. až 12. a konečně i poslední o 13. až 18. místo.

Náš tým dostal do základní skupiny týmy ABELOVSKÁ GRUPA a Sokol Židenice Bokem. Prvním ze soupeřů, s kterým jsme se utkali, byl tým ABELOVSKÁ GRUPA. Tým jsme předem příliš neznali, ale na stránkách AVL jsme si našli, že se jedná o tým, jež hraje 3. ligu AVL. Dalo se tedy předpokládat, že bude hrát tým celkem slušně, ale my bychom měli být o něco lepší :-). První míče byly celkem vyrovnané a body se přidávaly na obě strany. Do půlky setu jsme si však, především díky podání, vytvořili několika bodový náskok. Bohužel vinou vlastních chyb jsme záhy o tento náskok přišli a soupeř téměř srovnal. V druhé části prvního setu však přišla druhá vlna dobrých servisů, s kterými měl soupeř velký problém a to rozhodlo! V prvním setu jsme především díky dobrému podání zvítězili 25:18. Do druhého setu jsme tedy nastoupili s tím, že chceme takto pohodově vyhrát i druhý set. To se však z počátku začalo jevit jako problém :-(. Bohužel jsme v druhém setu od začátku tropili velké hlouposti na příjmu a to, čím jsme soupeře přehrávali, se k nám obrátilo a naopak my, jsme nebyli schopni pořádně přijmout míč. Naštěstí v půli setu se to zlomilo, zlepšili jsme příjem a soupeře jsme opět začali trápit podáním. Díky zlepšené hře v druhé části, jsem tak i v druhém setu zvítězili a to 25:21. Připsali jsme si tak na úvod turnaje vítězství 2:0.

Následovalo opravdu nepříjemné 3 zápasové čekání na další zápas! :-(. Tedy první zápas jsme hráli v cca 9 hodin a další až kolem 12. hodiny. Toto čekání rozhodí asi každého. Nicméně jsme čekání vydrželi a následně jsme nastoupili k druhému utkání proti týmu Sokol Židenice Bokem. Zde nám bylo jasné, že zápas nebude nijak jednoduchý. Tento tým jsme sice neznali, ale dle historie AVL, je to už několikaletý účastník 1. AVL hlavní sezóny. Je tedy zřejmé, že když se někdo už několik let drží v 1. lize, nebude hrát špatně. Náš předpoklad se také potvrdil a od prvních míčů nás soupeř přehrával. I když jsme se snažili držet krok a náskok soupeře stahovat, na vítězství v prvním setu to nestačilo :-(. V prvním setu nás soupeř porazil 25:21. Bohužel jsme si tak připsali první prohraný set, ale neztráceli jsme hlavu, druhý set mohl být náš. Bohužel však ani vstup do druhého setu se nám příliš nepovedl a soupeř si začal od úvodu opět vytvářet mírné vedení. Avšak v půli setu se hra zlomila! Radek šel na podání a natropil soupeři nemalé problémy na příjmu (myslím že dal dvě esa a pak několik podání, které nepřijali tak, aby si mohli čistě nahrát). Do toho se zapojil na síti Vítek, který naprosto vymazal soupeřovi smečaře a dal několik kvalitních bloků po sobě. Tím jsme se dostali do vedení a velmi nahlodali psychiku soupeře :-). Z tohoto se už soupeř nedokázal oklepat a další velmi slušnou hrou jsme nakonec soupeře v druhém setu porazili 25:20! Skvělý obrat v setu byl velkou motivací pro rozhodující tie-braik. V tie-braiku byla hra z počátku vyrovnaná, ale bylo vidět, že soupeř není úplně v pohodě a naopak my „jedeme naplno“! Díky našemu nadšení z vítězství v druhém setu jsme dokázali ovládnout i tie-braik a zvítězit v něm nakonec 15:11! Připsali jsme si tak báječné vítězství 2:1, po-té, co jsme se dokázali zvednou ze dna :-).

Vzhledem k tomu, že jsme porazili oba soupeře v základní skupině, umístili jsme se historicky poprvé první v základní skupině a dostali jsme tak možnost hrát o 1. až 6. místo na přípravném turnaji.

Přípravný turnaj AVL - sestava Laviny Do druhé části nám byly přiřazeny týmy Dřez a KIA ORA. Prvním ze soupeřů byl tým Dřez. Zde jsme byli hned na úvod překvapeni, že se tento tým dostal tak daleko, neboť v hlavní AVL sezóně hraje až 4. ligu a především pak na minulém turnaji, jsme je bez problémů přehráli. Nicméně po nástupu jsme viděli, že je tým v dosti pozměněné sestavě a tak jsme chápali, že bude asi podstatně silnější, než na předchozím turnaji. I když je oficiálním míčem AVL, míč značky Molten, kapitán Karel povolil soupeři hrát s míčem Gala, což jak se později ukázalo, byla velká chyba. Ono, kdyby se hrálo s běžným míčem Gala, asi by to nebyl až takový problém, ale soupeři si vzal svůj míč Gala, který dle letových vlastností byl spíše míčem „do bazénu“, než na volejbalový kurt 😀 (rozuměj, že míč byl strašně lehký a lítal si, jak se mu zlíbilo :-(). Na úvod prvního setu jsme si vytvořili několika bodové vedení a to jen díky podání, které nebyl soupeř schopný přijmout. Říkali jsme si, že tak soupeře přehrajeme bez problémů. Bohužel však, když soupeř míč přijal a složil, stejný problém, tedy vlastně ještě větší, jsme měli na příjmu my :-(. Možná díky tomu, že byl soupeř na míč zvyklý, byl schopný s ním relativně hrát nějakou hru (i když taky to stálo za prt neboť míč si hodně dělal co chtěl), ale bohužel my jsme totálně odpadli :-(. Naprostá neschopnost si pořádně přihrát a i na smeči nám míč ulétával, kam neměl. To vše mělo za důsledek, že nás soupeř v prvním setu převálcoval 25:16. Byli jsme velice nespokojeni, neboť jsme necejtili, že by byl soupeř lepší, ale nějak prostě jsme nemohli pořádně hrát. Jak skončil první set, začal i set druhý. Soupeř nám opět dělal míčem velké problémy a dostával se postupně do většího a většího vedení. V koncovce vedl asi o 10 bodů. Pak šla na podání Zuzka a to, jak nám dělal soupeř problém podáním po celou dobu zápasu, mu začala velmi kvalitně vracet. I když jsme díky tomu velmi stáhli soupeřovo vedení, na vítězství to už bohužel nestačilo :-(. V druhém setu jsme tak podlehli 23:25. Bohužel jsme si tak připsali první porážku na turnaji 0:2. I když jsme museli skousnout porážku, nemohli jsme se zbavit dojmu, že to bylo míčem… třeba ne, třeba jo, kdo ví, ale ten pocit mají někteří z nás do dnes :-D.

Opět následovala asi dvouzápasová přestávka po které jsme nastoupili proti týmu KIA ORA. Kromě toho, že už bylo pozdě večer a tak jsem byli unaveni, opět především z dlouhého čekání, jsme nastoupili proti doposud neporaženému týmu. Navíc se jednalo o dlouholetého účastníka 1. AVL, který již několikrát i velmi dobře uspěl na celostátním finále. Bylo tedy zřejmé, že půjde o velmi těžký zápas. nicméně to mohl být náš poslední zápas dne a tak jsme si řekli, že do toho dáme vše. Naše snahy však soupeř zmrazil hned z úvodu. Několik tvrdých skákaných podání, které jsme jen těžko zvedali a když už jsme jej zvedli a míč přehráli zpět, soupeř jej po většinou bez problémů přijal a následovala téměř nechytatelná „bomba“. V prvním setu nás soupeř zcela vymazal a smetl z kurtu 25:13! V druhém setu soupeř již trošku polevil a dovolil nám uhrát o něco málo víc bodů. V druhém setu nás porazil 25:18. Zde jsme si museli přiznat, že soupeř byl o level (možná i více levelů) nad námi a předvedenou hrou, jsme naprosto neměli šanci mu jakkoliv vzdorovat. Na závěr turnaje jsme si tak připsali celkem jednoznačnou porážku 2:0.

Tím pro nás turnaj skončil. Vzhledem k výsledkům a prohrám v postupové skupině jsme se umístili na celkovém 5. až 6. místě turnaje. I když druhá část turnaje byla pro nás spíše nešťastná a neúspěšná, tak celkové umístění je naše doposud nejlepší z přípravných turnajů AVL.

Po spršce a odpískání posledního zápasu, jež jsme měli dle rozpisu vykonat, jsme se odebrali do nedaleké hospůdky U všech čertů, kde jsme se posilnili po náročném turnaji :-). Při odchodu z hospůdky jsme se pak ještě dozvěděli, že celý turnaj těsně vyhrál tým Panda, který porazil právě našeho posledního pokořitele KIA ORU v tie-braiku 16:14 :-).