Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Poslední turnaj AVL – hra o všechno!

V sobotu 8. března jsme odehráli poslední turnaj základní skupiny AVL, ve kterém šlo „o všechno“. Jak se nám dařilo či nedařilo si představíme na následujících řádcích…

Pátý turnaj AVL - sestava Laviny Jak již bylo zmíněno v úvodu, tento turnaj rozhodoval o úspěchu a neúspěchu v letošním ročníku AVL. Chtěli jsme si opět po roce zahrát finále 2. ligy AVL, ale k tomu jsme potřebovali uhrát co nejvíce bodů. I když jsme měli dobrou výchozí pozici před tímto turnajem (2. místo), nečekalo náš nic snadného, protože před námi byla porce 5 zápasů, tedy jsme hráli celkem o 15 bodů, což je hodně na to, abychom se udrželi na vrcholu, ale spadli i pod TOP 5 (pět nejlepších týmů totiž hraje finále). Navíc bodové rozdíly mezi prvním a desátým místem byly minimální, tedy hrálo se o hodně.

Prvním našim soupeřem byl tým Hladila sviště proti srsti. Dle tabulkového postavení by se mohlo zdát, že by to pro nás měl být snadný soupeř (my 2. místo – soupeř 13. místo), ale je důležité si uvědomit, že v 2. AVL lize už prostě není slabých týmů a je tak nutné hrát stále naplno. V prvním setu jsme se klasicky „chvíli hledali“, ale postupně jsme získali jistotu a vybudovali si asi 8 bodové vedení. Bohužel toto vedení nás jaksi ukolébalo, čehož soupeř na plno využil a dokázal naše vedení zcela vymazat. Koncovka byla tedy vyrovnaná a rozhodoval každý bod. Bohužel i za takového stavu si Křeček neodpustil jeho oblíbené „poslední balón se skáče“ a bohužel tentokrát mu to podání nevyšlo a důležitý bod jsme ztratili. V této koncovce jsme byli už i bod od porážky a míč nám letěl tak „nějak do háje“, ale naštěstí tento míč dokázal Karel doběhnout a „haluzově“ jednou rukou vrátit. Na síti nás pak podrželi blokaři a nakonec i přes velké problémy jsme první set dotáhli do vítězného konce v poměru 28:26. Za vítězství jsme byli velmi rádi, ale za předvedenou druhou část setu rozhodně ne. Nicméně jsme věřili, že druhý set bude lepší a výhru si pohlídáme. Z počátku druhého setu to tak vypadalo, ale postupně jsme začali kupit opět chyby, především na příjmu a soupeř tak hru vyrovnal. Koncovka byla opět dramatická a bohužel tentokrát ji lépe zvládl soupeř a v druhém setu tak zvítězil 27:25 :-(. Nedalo se nic dělat, hned na úvod turnaje jsme si museli zahrát tie-braik. Tie-braik nám však naprosto nevyšel a jedna chyba se kupila za druhou. To mohlo znamenat jediné a to naši prohru v poměru 11:15. Na úvod turnaje jsme si tak připsali porážku a v hlavách se nám začali honit černé myšlenky a věděli jsme, že pokud něco nezměníme, dopadneme špatně…

Pátý turnaj AVL Avšak na dlouhé přemýšlení, co změnit, jsme neměli příliš času neboť hned po skončení prvního zápasu jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu BIOHAZARD. Tým se v aktuální tabulce nacházel ještě o kousek níže, než předchozí soupeř a to na 19. místě. Avšak, jak jsme si ověřili již v prvním zápase, není radno cokoliv podcenit, neboť pak se „lehce padá na hubu“ :-). V prvním setu jsme se soupeřem hráli celkem vyrovnanou hru, ale v koncovce jsme měli mírně navrch především díky dobrému podání a blokům. V prvním setu jsme si tak uhráli vítězství 25:22. Do druhého setu jsme nastoupili s jasným cílem a to zvítězit neboť body jsme rozhodně potřebovali :-). Druhý set probíhal pod naší taktovkou a bez větších zaváhání jsme si v něm došli pro vítězství 25:18. Konečně jsme si tak připsali první turnajové vítězství a 3 body do tabulky.

Následovala jednozápasová přestávka po které jsme nastoupili k dalšímu utkání a to proti týmu Plážoví Povaleči. V aktuální tabulce se jednalo o poslední tým ligy. První set jsme odehráli celkem s přehledem a v pohodě jsme si uhráli vítězství 25:18. Věřili jsme, že obdobně uhrajeme i druhý set, ale to se nám bohužel nepovedlo a po zbytečných vlastních chybách jsme podlehli 22:25. Dnes již tak po druhé musel o vítězi rozhodnout tie-braik. Ten jsme však zvládli perfektně a zvítězili jsme v něm 15:6. Připsali jsme si tak další 2 body a i když jsme byli rádi za vítězství, tak jsme cítili, že jsme v tomto zápase zbytečně ztratili bod :-(.

Pátý turnaj AVL Hned po skončení předchozího zápasu jsme nastoupili ke čtvrtému utkání a to proti týmu KIA-ORA Girls & Boys. Zde jsme očekávali asi nejtěžší zápas dne neboť to bylo proti soupeři z aktuálně 9. místa, který měl šance dostat se do TOP 5 a tak případné vítězství by bylo velmi cenné. Podle toho jsme k zápasu přistoupili a od prvních míčů jsme předváděli perfektní hru. Především na blocích Vítek zcela vymazal soupeře a ten tak naprosto nevěděl co na nás hrát. Díky parádnímu výkonu jsme si došli k jednoznačnému vítězství ve dvou setech 25:17 a 25:18. V tomto zápase jsme předvedli rozhodně nejlepší výkon z celého dnešního turnaje a po právu si připsali další 3 body do tabulky.

Po skončení zápasu na nás čekala první delší (dvouzápasová) přestávka. Po jejím uběhnutí jsme nastoupili k poslednímu zápasu dne a to proti týmu Jiřina. Tento tým se aktuálně nacházel na 11. pozici, ale očekávali jsme, že nepůjde o lehkého soupeře neboť minulou sezónu hrál 1. ligu. Avšak již před tímto zápasem jsme tak nějak tušili, že naše pozice v TOP 5 a tedy účast ve finále je zaručena, tedy cíl pro dnešní turnaj splněn. Možná proto jsme nenastoupili k zápasu zcela na 100%, ale trošku vlažněji. Především pak Karel a Křeček hráli pod větším vlivem alkoholu, než by bylo zdrávo, a podle toho také vypadala jejich hra :-D. Když vám dva hráči hrají „velké hovno“, tak se těžko vyhrává a to i přesto, že soupeř nastoupil se 3 slečnami (měli však perfektní pole a těžko se proti nim bodovalo). A tak první set dopadl podle obrazu hry a prohráli jsme v něm 20:25. Věděli jsme, že sice o nic nejde, ale prohra nás mrzela neboť byla zbytečná. Do druhého setu vystřídal Křečka Vítek a obraz hry se rapidně změnil (přeci jenom v pěti hráčích se hraje lépe jak ve čtyřech :-D). I když byl druhý set opět celkem vyrovnaný (především opravdu díky skvělému poli soupeře), dokázali jsme v něm vyhrát a připsat si vítězství 25:22. Již tak po třetí musel o vítězi našeho zápasu rozhodnout tie-braik. Ten byl od začátku velmi vyrovnaný až do stavu cca 10 bodů. Za tohoto stavu bohužel Křečkova Zuzka špatně otočila skóre v náš neprospěch a i když jsme jí všichni správně přesvědčovali, že udělala chybu, nebyla schopná ji přiznat. To celkem hodně rozčílilo kapitána Karla a dal jí jasně najevo, co si o tom myslí :-). Nicméně i přes tento malý incident jsme dokázali v koncovce třetího setu zabrat a zvítězit v něm 15:11. Připsali jsme si tak další 2 body za vítězství 2:1.

Tím pro nás skončil poslední turnaj základní skupiny a pohled na celkovou tabulku byl pro nás velmi radostný :-).

Však posuďte sami :-):

Druhá liga AVL 2014 - konečná tabulka

Celkové 2. místo se 40 body je pro nás rozhodně úspěch a můžeme se tak těšit na finále, které se odehraje v sobotu 15. března.

A i ve finále máme velmi slušné postavení neboť jdeme do něj s nejvíce body 🙂

Finálová tabulka AVL - 2. liga 2014

Tedy takto pro nás skončila základní skupina 2. ligy AVL a uvidíme, jak se nám povede ve finále. Věřme, že vše zvládneme a budeme být moc hrdí na předvedenou hru :-).

Poslední turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Radek, Křeček, Vítek, Martin, Zuzka, Simča a Adélka

Info o turnaji a soupeřích: Pátý turnaj AVL.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 4 652 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus