Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Po dvou letech opět na kuřimských kurtech!

Koncem srpna jsme dostali od organizátora Ondry Fikara pozvánku zahrát si na pohodovém turnaji v Kuřimi a rádi jsme tuto nabídku využili. Jak se nám po delší turnajové přestávce povedlo zahrát, si představíme na následujících řádcích…

Turnaj v Kuřimi 2014 - sestava Laviny Turnaj v Kuřimi patří mezi ty pohodovější turnaje, kde se vesměs více hraje, než čeká a vzhledem k tomu, že poslední turnaj jsme odehráli před měsícem na Vranovském létě, rádi jsme se zúčastnili. Turnaj byl naplánován na sobotu 23. srpna a nakonec se turnaje zúčastnilo celkem 8 týmů. Systém turnaje byl určen tak, že se týmy rozlosovaly do dvou skupin po 4 týmech, kde každý s každým odehrál zápas na dva hrané sety. Následně se měl hrát pavouk, ale vzhledem k počasí byl postupový klíč změněn, o tom dále v článku.

Do naší základní skupiny byly nalosovány týmy Traktor Zelený, Pistolníci a STS Chvojkovice. Vzhledem k účastníkům, jež se při „nástupu“ a zahájení turnaje ukázali, nám bylo jasné, že si těžko vybírat a zápasy budou velmi těžké. Bohužel se nám nepovedlo složit tým ze všech základních hráčů Laviny, ale i tak jsme měli celkem slušný tým a věřili jsme, že neuděláme úplnou ostudu :-D.

Turnaje jsme se zúčastnili v sestavě:

Luďa S, Zbyňa, Karel, Kuba  H., Zuzka a Kačka

Hned po rozlosování jsme nastoupili k prvnímu utkání proti týmu Zelený traktor. Zde bylo zřejmé, že to budeme mít především výškově těžké, ale to ostatně máme asi na všech turnajích :-D. Úvod do první setu nám nevyšel úplně nejlépe, ale postupně jsme se zlepšovali a i hra byla kompaktnější. Bohužel však soupeř byl, jak již bylo psáno o něco vyšší a nakonec i měl víc štěstí, protože udělal méně nevynucených chyb. My jsme bohužel často zbytečně chybovali, což mělo za následek prohru v prvním zápase ve dvou setech 20:25 a 19:25. Prohra nás klasicky mrzela, ale vzhledem k tomu, že šlo o první zápas, věřili jsme, že v dalších zápasech již budeme více sehraní a budeme méně chybovat :-).

Turnaj v Kuřimi 2014 Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu Pistolníci. Dle sledování soupeře v předešlém zápase bylo zřejmé, že půjde opět o velmi těžký zápas neboť soupeř měl vynikající pole a těžko „mu něco složit“, tak aby to nevzal :-). Každopádně i k našemu překvapení jsme se soupeřem hráli velmi vyrovnanou hru, kde se body přikláněly chvíli na soupeřovu, chvíli na naši stranu. O vítězi prvního setu tak nakonec musela rozhodnout až dramatická koncovka, kterou jsme bohužel prohráli v poměru míčů 28:30 :-(. Prohra nepříjemná, ale dávala vědět, že v druhém setu máme šanci soupeře porazit. Druhý set byl velmi podobný setu prvnímu, až na to, že jsme si v koncovce vytvořili celkem slušné (asi 5 bodové) vedení, které stačilo jen dvěma body přetavit ve vítězství. Bohužel jsme se v koncovce zcela zasekli a především vinou velmi, ale velmi špatného příjmu, jsme nebyli schopní si přihrát a úspěšně zakončit. Druhý set jsme tak i přes slušné vedení nakonec prohráli 23:25. Tato prohra nás štvala velmi, protože jsme měli dobře nahráno na vítězství a přesto jsme nakonec prohráli :-(.

Hned po odehrání druhého zápasu jsme nastoupili k poslednímu utkání ve skupině a to proti týmu STS Chvojkovice. Toto byl pro nás asi nejtěžší soupeř neboť i na brněnských turnajích jsme s nimi svedli už spousty utkání a bohužel zatím jsme vždy odcházeli jako poražení. To jsme však věřili, že se dnes změní! Avšak průběh hry ukázal, že se to ani dnes neprolomí :-D. Světlé chvilky střídalo více těch slabších a tak nás soupeř bez větších problémů přehrál ve dvou setech 25:14 a 25:20. Bohužel jsme si i ve třetím utkání připsali třetí prohru…

Turnaj v Kuřimi 2014 Následně se dohrávala základní skupina a čekali jsme, jak se tedy utvoří pavouk. Bohužel pro nás, organizátor Ondra rozhodl, že pravděpodobně přijde déšť (ten mimochodem nepřišel až do konce dne :-D) a tak turnaj urychlí a bude se hrát jen horní pavouk. Týmy, jež skončili na celkově třetích a čtvrtých místech ve skupinách, si zahrají pouze mezi sebou o umístění.

Protože jsme v základní skupině prohráli všechny 3 zápasy, skončili jsme na čtvrtém místě a hráli jsme tak se čtvrtým týmem z druhé skupiny o celkově 7. až 8 umístění. Toto nás celkem mrzelo, neboť jsme věřili, že v celkovém pavouku jsme mohli ještě něco předvést, ale kdo ví – možná to bylo takto pro nás i lepší :-D.

Do zápasu o umístění jsme nastoupili proti týmu Nohama nazemi. Tento tým známe z letní AVL a věřili jsme, že již i přes lehké alkoholové opojení nebude až tak velkým problémem je porazit :-). Začátek prvního setu však byl celkem vyrovnaný a až zhruba od půlky setu jsme se začali více „urvávat“ a dostávat do vedení. Přesné výsledky ze zápasu jsme si bohužel nezapsali, ale soupeře jsme nakonec porazili v obou setech zhruba 25:17 a 25:16. Tím jsme uhájili alespoň „krásné“ sedmé místo na turnaji :-D.

Tím turnaj pro nás skončil. I když jsme nedopadli příliš dobře, předvedená hra měla své světlé chvíle a celkově se za výkon nemusíme stydět. Holt štěstí se v rozhodujících chvílích přiklonilo na stranu soupeře :-D. Týmy, jež hrály horního pavouka ještě dohrály své zápasy a my jsme se po osprchování přesunuli do Brna, kde jsme turnaj zakončili společným posezením v hospůdce U bílého beránka :-).

Info o turnaji a soupeřích: Kuřim 2014.

Fotogalerie z turnaje: Turnaj v Kuřimi 2014.

Článek si již přečetlo 5 931 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus