Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Na Babochlapu v Adamově mužská Lavina převálcovala všechny soupeře!

Další turnaj, kterého jsme se zúčastnili, byl Babochlap v Adamově, který se odehrál v sobotu 6. dubna 2013. Jak se nám vedlo si přestavíme na následujících řádcích.

Babochlap 2013 v Adamově - sestava Laviny a Koček z Brna Pro náš tým se jednalo již o druhý ročník tohoto turnaje, kterého jsme se jako mužská Lavina zúčastnili. Na minulém turnaji jsme se umístili na velmi pěkném druhém místě, takže jsme rozhodně měli co obhajovat, či s trochou štěstí i vylepšovat. Babochlap je jeden z mála turnajů, kterého se účastníme čistě jako ženský (Kočky z Brna) a mužský tým (Lavina). Jinak převážně hráváme spíše smíšené turnaje.

Mužský tým, jež nesl název Lavina, tentokrát hrál v tomto složení:

Křeček, Vítek, Karel, Martin, Ondra, Mara a Matěj

Ženský tým, se již tradičně jmenoval Kočky z Brna a byl v této sestavě:

Adélka, Verča, Marky, Terka, Anežka a Zuzka

Nejprve si představíme průběh zápasů mužského týmu.

Turnaje se prozatím vždy zúčastnilo 5 týmů. Našimi soupeři, tak pro tentokrát byly týmy: Moribundus, ASK, Smajlíci a Adamov. Po rozlosování a zahájení turnaje se přešlo k prvním zápasům. Našim prvním soupeřem byl tým Moribundus. Tento tým byl především složen z nám známých hráčů z Brna a tak jsme věděli, že pravděpodobně půjde hned na úvod o nejtěžšího soupeře celého turnaje :-). Jistá pozitivní informace však byla, že většina jejich hráčů měla den před turnajem náročný večer a tak nebyli úplně na 100% připraveni :-D. Ale to co náš soupeř zvládl za večer, dokázali někteří z nás, již za cestu vlakem do Adamova :-D. Šance tedy byly vyrovnané a předem se dalo jen těžko odhadnout, kdo bude lépe připraven.

Hned od prvních míčů bylo zřejmé, že zápas bude velmi vyrovnaný. Asi do poloviny prvního setu jsme se navzájem přetahovali o každý bod. Avšak v druhé části setu se cosi zlomilo a náš soupeř začal ztrácet. Ať už to bylo na příjmu či následném zakončení. Díky chybám soupeře jsme si tak pohlídali koncovku prvního setu a vyhráli jsme 25:18. Velmi příjemný vstup do turnaje, zvláště pak proti papírově nejsilnějšímu soupeři, nám dával šance na dobré umístění v celém turnaji. Nesměli jsme však zapomínat, že nás čeká ještě druhý set, který nám určitě soupeř zadarmo nenechá. Avšak to jsme se mýlili! :-D. V druhém setu soupeř zcela odpadl. Nebyl schopný přijmout téměř žádné podání a když jej už přijal, tak zakončení bylo „nemastné-neslané“. Babochlap 2013 v Adamově V druhém setu jsme tedy soupeře zcela vymazali a připsali si „debaklové“ vítězství 25:7! Dosáhli jsme tak hned v prvním zápase na vítězství 2:0 a kromě příjemného vítězství, nás mohla těšit i předvedená hra, kdy jsme málo kazili (soupeř nás k tomu vlastně ani nepustil :-D) a dobře zakončovali.

Následovala pro nás přestávka, po které jsme nastoupili k dalšímu utkání a to proti týmu ASK. Zde jsme věděli, že nás taktéž nečeká snadný úkol, neboť tento tým nás v minulém ročníku převálcoval 0:2 a to především díky dvěma bráchům, kteří mají každý ke dvěma metrům :-). A to přeci jenom, pro nás „škrčky z Laviny“, není žádná sranda :-D. Letos jsme však měli dvě vyšší posily, jež s námi minulý rok nehrály – Vítka s Matějem. První i druhý set měli velmi podobný průběh a v obou setech jsme se přetahovali vzájemně o každý bod. Naštěstí se však štěstěna v obou setech přiklonila na naši stranu a vyhráli jsme 2x shodně 25:22. Připsali jsme si tak další nelehké vítězství 2:0 a naše šance na vylepšení loňského umístění, se začaly jasně rýsovat :-).

Po další přestávce na nás na kurtu čekal další soupeř a to tým Smajlíci. Vzhledem k umístění týmu v minulém ročníku na spodních místech tabulky, příliš nezměněném osazenstvu a navíc hře v 5ti, jsme nepředpokládali, že by nám soupeř mohl udělat větších problémů. Náš předpoklad se celkem potvrdil a i když chvílemi soupeř „kousal“, na vítězství mu to nestačilo. Celkem poklidně jsme si tak dokráčeli k dalšímu vítězství 2:0 po setech 25:18 a 25:21. Tři zápasy a tři vítězství 2:0 bylo skvělou vizitkou pro náš tým a co nás především mohlo těšit, že vítězstvím odpovídala i předvedená hra.

Do posledního zápasu turnaje, jsme tak nastupovali s vidinou toho, že pokud nic zásadního nepokazíme, nemělo by nás prvenství v celém turnaji minout :-D. Poslední zápas jsme odehráli proti domácímu pořádajícímu týmu Adamovu. I když soupeř se snažil klást chvílemi odpor, na rozjetou Lavinu, příliš šancí neměl :-). A tak, i v posledním zápase turnaje, jsme si „odehráli své“ a bez větších problémů jsme si došli pro čtvrté vítězství 2:0 se skórem 25:21 a 25:15.

Dokázali jsme tak vylepšit loňský výsledek a bez „ztráty květinky“, vybojovat prvenství v turnaji!

A jakpak si vedlo naše druhé družstvo, složené ze „samých Koček z Brna“?

Babochlap 2013 v Adamově - sestava Koček z Brna Tým si vedl velmi obdobně, jak v minulém ročníku, kdy se umístil na pěkném třetím místě. Bohužel nemám k dispozici podrobnější informace o průběhu jednotlivých zápasů (ono se moc nedá stíhat hrát a ještě sledovat druhé hřiště :-D), tedy níže doplním výsledky jednotlivých zápasů.

 • Kočky z Brna : Opavia – 25:15 a 25:23 (2:0)
 • Kočky z Brna : Žabaři – 25:21, 23:25 a 12:15 (1:2)
 • Kočky z Brna : Smajlice – 19:25 a 17:25 (0:2)
 • Kočky z Brna : Adamovské buchty – 25:10 a 25:11 (2:0)

Výše zmíněné výsledky stačily Kočkám z Brna na obhájení pěkného 3. místa z loňska.

Po dohrání všech zápasů došlo k vyhlášení vítězů a předání cen. Jak již bylo zmíněno, mužský tým Lavina se umístil na skvělém prvním místě a přebral tak ocenění za prvenství v turnaji. Kočky z Brna si však také došly pro diplom, za již zmiňované 3. místo. Na závěr byly ještě uděleny individuální ocenění a jedno z nich se dostalo i týmu Laviny. Jednalo se o nejlepšího hráče turnaje, jímž byl zvolen celý tým Lavina! 😀

Konečné umístění týmů v turnaji:

Muži: Babochlap 2013 v Adamově - sestava Laviny

 1. Lavina
 2. Moribundus
 3. ASK
 4. Smajlíci
 5. Adamov (Golden Boys)

Ženy:

 1. Smajlice
 2. Žabařky
 3. Kočky z Brna
 4. Opavia
 5. Adamovské buchty

Tím byl letošní ročník turnaje ukončen a následovala volná zábava v přilehlé podzemní hospůdce. Zde jsme se zdrželi jen krátce, neboť jsme se vydali směr Brno, kde jsme v hospůdce Modrá růže nadále slavili naše úspěchy a celý náročný den byl těmi nejvytrvalejšími, zakončen v METRO MUSIC BARU :-).

Opět velké díky patří organizátorovi Schimimu, za parádní turnájek a věříme, že i příští rok si budeme moci zahrát :-).

Fotogalerie: Babochlap 2013 v Adamově; další fotografie z turnaje jsou na rajčeti pořadatele Schimaski.

Info o turnaji a soupeřích: Babochlap 2013

Bonus:

Marky a šampáňo 😀

Diplomy za umístění:

Babochlap 2013 v Adamově - diplom pro tým Lavina Babochlap 2013 v Adamově - diplom pro Kočky z Brna Babochlap 2013 v Adamově - diplom pro nejlepšího hráče

Článek si již přečetlo 3 794 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus