Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Letní AVL ve znamení obhajoby loňského prvenství

V květnu a červnu 2013 se odehrály čtyři turnaje letní AVL. Náš tým se jich již tradičně zúčastnil a tentokrát jsme měli nelehký úkol a to obhajobu loňského prvenství. Zda-li se nám to povedlo a jak se nám celkově dařilo, na všech čtyřech turnajích, si představíme na následujících řádcích.

Letní AVL 2013 - sestava Laviny - 4. turnaj Jak již bylo napsáno, letošní AVL se odehrála v rámci čtyř turnajů, klasicky na antukových kurtech na Svratecké. Do letní AVL se letos přihlásilo celkem 9 týmů a tomu taky byl přizpůsoben systém celého turnaje. Každý s každým se utkal 2x a dle celkového počtu bodů, se určilo pořadí. Za vítězství 2:0 byly 3 body, za výhru v tie-braiku 2 body, za prohru v tie-bariku 1 bod a konečně za prohru 0:2 – 0 bodů. Každý zápas se hrál, stejně jak v zimní AVL, na dva vítězné sety do 25 bodů s případným ti-braikem do 15 bodů. Statisticky vzato jsme byli favority turnaje, neboť dle postavení v tabulce ze zimní AVL, jsme byli papírově nejsilnějším týmem. Avšak v letní AVL mohou hrát týmy v různém složení (není nutná stejná soupiska, jak v zimním AVL – to pouze v případě vítězství a šance na divokou kartu do 2. ligy). Tuto možnost velká část týmů využila a často tak hrály týmy v různě poskládaných sestavách. Do letošní letní AVL se přihlásily tyto týmy: Spratci, Mlátičky, Surikaty, Atom, Morální kocovina, Zahrádkáři Kersku, Krakeni, Žabaři a náš tým Lavina. Dále se tedy podíváme, jak jednotlivé turnaje pro nás proběhly a jak se nám na nich dařilo…

1. turnaj – 19. května 2013 (neděle):

První turnaj byl naplánovaný na neděli 19. května. Na tento turnaj nám byli nalosováni jako soupeři týmy Atom, Mlátičky, Žabaři a Zahrádkáři Kersku.

Letní AVL 2013 - sestava Laviny - 1. turnaj První zápas jsme odehráli ráno od 8:30 proti týmu Atom. První set probíhal víceméně vyrovnaně, až na koncovku, kde jsme měli navrch a soupeře jsme porazili 25:18. V druhém setu soupeř působil již trošku odevzdaným dojmem a tak jsme jej hravě přehráli 25:13. Hned na úvod jsme si tak připsali celkem snadné vítězství 2:0.

Následovala jedno-zápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu Mlátičky. Celý tento zápas byl velmi náročný pro oba týmy, neboť po celý zápas panoval na hřišti velmi silný vítr, který si s balónem nepěkně pohrával a způsoboval tak velké nepříjemnosti. Vstup do prvního setu se nám příliš nepovedl a soupeř nás začal záhy přehrávat. Bohužel si soupeř vedení udržel až do konce setu a porazil nás 25:19. Byla to první porážka na turnaji, ale věřili jsme, že v druhém setu ji soupeři oplatíme. Pomoci nám k tomu také mohla, z hlediska větru, lepší strana. Naše očekávání se naplnilo a v druhém setu jsme soupeře hravě porazili 25:14. Čekal nás tak první tie-braik dne, kde jsme mohli bojovat alespoň o druhý bod ze zápasu. Tie-braik se nesl ve velmi vyrovnaném pojetí, kdy se body přičítaly na jednu i na druhou stranu. Celý třetí set vygradoval v koncovce, která došla až do prodloužení, kde mohla rozhodnout ve prospěch vítěze, jakákoliv dvojchyba. I přesto, že jsme měli asi čtyři šance na ukončení setu (vždy jsme vedli o 1 bod a tak nám stačil přidat ještě jeden, abychom vyhráli), tak nakonec vítězství v třetím setu pro sebe urval soupeř :-(. Vinou neshody (zda-li soupeř již hrál čtyřikrát či ne, jsme se začali dohadovat s rozhodčím, který však byl názoru, že soupeř hrál pouze třikrát a tak je vše v pořádku), jsme nechali poslední míč spadnout k nám. Bohužel dopad míče nám rozhodčí pískl jako chybu a soupeř v třetím setu zvítězil 21:19. Byla to velmi hořká porážka, zvláště z toho důvodu, že jsme se cítili poškozeni, ale museli jsme ji skousnout. Druhý zápas dne, jsme tak prohráli 1:2.

Hned po ukončení druhého zápasu jsme nastoupili k zápasu třetímu a to proti týmu Žabaři. Soupeř nehrál špatně, ale my jsme si šli za vítězstvím více a tak jsme ve dvou setech zvítězili v poměru míčů 25:21 a 25:20. V třetím zápasu dne jsme si tak připsali další vítězství 2:0.

Následovala dlouhá dvou-zápasová přestávka, než jsme mohli nastoupit k poslednímu utkání dne a to proti týmu Zahrádkáři Kersku. V tomto zápase bylo velmi patrné, že soupeř je jakýsi utahaný a po oba sety nepředváděl nic pro nás nebezpečného. V obou setech jsme tak soupeře celkem snadno přehráli a to 25:9 a 25:16. Na závěr dne jsme si tak připsali celkem snadné vítězství 2:0. Tím pro nás první turnaj skončil s bilancí 3 vítězství 2:0 a jedné prohry 1:2. Z prvního turnaje jsme si tak odnesli 10 bodů z 12 možných.

První turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Křeček, Martin, Vítek, Marky S.a Zuzka

2. turnaj – 26. května 2013 (neděle):

Druhý ze čtyř turnajů letní AVL se uskutečnil hned za týden po prvním. Pro tento turnaj nám byli přiřazeni tito soupeři: Žabaři, Spratci, Krakeni a Zahrádkáři Kersku.

Letní AVL 2013 První zápas jsme odehráli proti týmu Žabaři, který jsme dokázali před týdnem porazit 2:0. Tento zápas byl více vyrovnaný, než předchozí a na vítězství jsme se více nadřeli. Nakonec jsme však zápas zvládli a soupeře jsme porazili v obou setech 25:22. Tedy i přes větší náročnost, než v předchozím turnaji, jsme dokázali zvítězit a odnést si plný počet bodů.

Po skončení prvního zápasu, následoval hned zápas druhý, tentokrát proti týmu Spratci. Tento tým jsme znali z 2. ligy zimní AVL, kde sice letos skončil na sestupových příčkách, ale například v posledním turnaji předvedl velmi dobrý výkon, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Do prvního setu vlétl soupeř jako vítr a stejně, jak rychle přišel, tak rychle odešel :-). Bohužel však odešel s naší hrou a v prvním setu nás zcela smázl 25:12! První set byl tak pro nás velkým šokem, kdy jsme se nezmohli téměř na žádný odpor. Do druhého setu jsme tak vstoupili s jasným cílem a to soupeře alespoň potrápit a v nejlepším případě jej i porazit. Bohužel se nám to od prvních míčů příliš nedařilo a i v koncovce to vypadalo, že dostaneme opět „na prdel“ :-D. Naštěstí při posledních míčích se cosi zlomilo a dostali jsme soupeře pod tlak, který vyústil v naše těsné vítězství 25:23. I když musíme přiznat, že soupeř byl i v setu druhém lepší, vítězství jsme si připsali my. Následoval tak tie-braik, kde jsme věděli, že můžeme jedině získat neboť soupeř byl tento den lepší a i bod za druhý vyhraný set bude pro nás cenným. V třetím setu byl soupeř bohužel opět o něco lepší a protože se hrál pouze do 15 bodů, již nebyl čas na naši koncovku, ze setu druhého :-D. Třetí set jsme tak prohráli 15:9. z tohoto zápasu jsme si tak odnesli „pouze“ 1 bod, který však byl pro nás i přes prohru cenným, protože soupeř byl opravdu silnějším, než my.

Nyní nás čekala dvou-zápasová přestávka, po které jsme nastoupili proti nám dobře známému týmu Krakeni. S tímto týmem se často potkáváme na různých turnajích a ve velkém množstvím společných utkání, odcházíme jako jasní vítězi :-). Věřili jsme, že toto bude případ i tohoto společného utkání… a taky byl :-D. V prvním setu jsme soupeře porazili 25:11 a v druhém setu jsme soupeři nedovolili ani překročení hranice deseti bodů a porazili jsme jej 25:9. A tak po celkem snadném utkání jsme si připsali další 3 body za vítězství 2:0.

Letní AVL 2013 Následně nás čekala další dlouhá přestávka v podobě dvou zápasů, po které jsme nastoupili k poslednímu zápasu proti týmu Zahrádkáři Kersku. V minulém zápase jsme soupeře porazili celkem snadno 2:0 a tak jsme neočekávali větších problémů ani v tomto zápase. První set tomu také napovídal. I přes již celkem značnou únavu (ne snad náročností zápasů, ale spíše dlouhými prodlevami mezi zápasy), jsme dokázali soupeře v prvním setu lehce přehrát a zvítězit 25:12. Do druhého setu jsme tak nastoupili s tím, že bude set jen otázkou formality a bude rychle za námi. Bohužel tento přístup se nám vymstil :-(. Soupeř přestal tolik kazit a naopak my jsme našim laxním přístupem dávali soupeři body „zadarmo“. I když jsme v koncovce pak zabrali, na vítězství nám to nestačilo a soupeř nás v druhém setu porazil 25:23. Tato prohra byla nepříjemná, ale věděli jsme, že si za ni můžeme zcela sami. Soupeř nebyl lepším týmem na hřišti, ale byl bojovnějším a náš špatný přístup ke hře, mu dovolil zvítězit. Do tie-braiku jsme tak vstupovali s jasným cílem, odčinit naši laxnost ze setu druhého. To se nám bez větších problémů podařilo a v třetím setu jsme zvítězili 15:7. Připsali jsme si tak celkem 2 body, za vítězství v tie-braiku. S výkonem jsme však nemohli být spokojeni neboť druhý set jsme soupeři doslova darovali :-(. Z druhého turnaje jsme si tak odnesli 9 bodů z maximálních 12 možných.

Druhý turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Vítek, Karel, Štěpán, Kačka a Monča

3. turnaj – 2. června 2013 (neděle):

Třetí turnaj se odehrál opět o týden později a na tomto turnaji jsme se měli utkat s týmy Spratci, Atom, Surikaty a Mlátičky. Měli utkat zmiňujeme záměrně, protože jeden z týmů přistoupil k turnaji nesportovně. Protože v tento den panovalo špatné počasí, turnaj se o pár hodin posunul a začalo se asi o 2 hodiny později. Tým Surikat se nedostavil s tím, že je na něj již pozdě a že nemá dostatek hráčů. Tým Spratků tak nechal jejich vzájemný zápas kontumovat (tedy Spratci vyhráli automaticky 2:0). My jsme se dohodli, že tedy náš vzájemný zápas odehrajeme na posledním turnaji. Čekali nás tedy v tento den „pouze“ tři zápasy.

Letní AVL 2013 První zápas jsme odehráli proti týmu Spratci. V minulém utkání nás soupeř porazil 2:1 v tie-braiku, kdy jsme si museli přiznat, že byl soupeř jasně lepší. Měli jsem tak soupeři co vracet. Tentokrát jsme již byli v plné sestavě s našimi slečnami a tak jsme věřili, že porážku můžeme soupeři oplatit. A to se nám taky báječně povedlo! Po oba sety jsme byli jasně lepším týmem a mírné vedení v každém ze setů jsme dokázali dovést do úspěšného konce. Ve dvou setech jsme tak soupeře porazili 25:19 a 25:19!  Příjemné vítězství na úvod dnešního turnaje, nás hřálo o to více, že jsme tím alespoň částečně odčinili porážku s předchozího zápasu :-). První 3 body dne, tak „byly doma“ a mohli jsme se těšit na další zápasy.

Po skončení prvního zápasu nás čekal hned zápas druhý, tentokrát proti týmu Atom. I když měl soupeř dosti jiný tým, než při prvním zápase, věřili jsme, že soupeře opět porazíme a budeme se nadále vést na vítězné vlně z prvního zápasu. První set však nebyl až tak jednoznačný a o vítězi rozhodla až koncovka, ve které jsme byli úspěšnější a připsali jsme si vítězství 25:22. Očekávali jsme tak, že druhý set bude stejně náročný. To se však ukázalo jako mylná představa, protože druhý set odehrál soupeř dosti odevzdaně a tak jsme jej snadno přehráli 25:15. Mohli jsme si tak připsat další 3 body za vítězství 2:0.

Nyní nás měla čekat jedno-zápasová přestávka, po které jsme měli nastoupit k zápasu proti týmu Surikat. Bohužel, jak již bylo zmíněno v úvodu, tento tým se na turnaj nedostavil a tak jsme museli na další zápas čekat nepříjemné 3 zápasy! :-(. Na turnajích často totiž není nejtěžší odehrát zápas, ale spíše to čekání :-(. Avšak nakonec jsme se dočkali a mohli jsme nastoupit k poslednímu zápasu dne proti týmu Mlátiček. Zde jsme věděli, že nás nečeká vůbec nic snadného. Již v prvním zápase nás tento tým porazil 2:1 a tento den se mu velmi dařilo, protože všechny ostatní soupeře porazil 2:0 a to s tím, že soupeřům většinou nedovolil uhrát ani 15 bodů. Letní AVL 2013 Nicméně o to byla větší výzva pro nás, ukázat soupeři, kdo je tu dnes pánem :-D! První set byl velmi vyrovnaný a přetahovali jsme se o každý bod. Set tedy musela rozhodnout vyrovnaná koncovka, ve které jsme naštěstí měli mírně navrch a zvítězili jsme tak v prvním setu 25:22. I přes vítězství nám bylo jasné, že druhý set nebude o nic snazší a rozhodně nemáme vyhráno. To se potvrdilo a i druhý set byl ve znamení postupného přidávání bodů na jednu a na druhou stranu. Vzhledem k vyrovnanosti nás i soupeře, opět musela o vítězi rozhodovat dramatická koncovka. Nikdo z týmů nechtěl udělat obávanou dvojchybu, která by znamenala set pro soupeře. Nakonec však tato chyba přišla a k našemu štěstí, na straně soupeře! Při našem vedení 28:27 se rozhodl smečovat jeden z hráčů Mlátiček a kapitán našeho týmu Karel, se mu postavil do cesty blokem „na 3 prstíčky“ :-D. I když to byl nízký blok, míč spadl na polovinu soupeře a vítězství bylo naše! Velmi vyrovnané utkání jsme tak urvali pro sebe 2:0 a mohli jsme tak slavit dnešní neporazitelnost, protože všechny ze tří zápasů, jež jsme dnes odehráli, jsme vyhráli 2:0. Připsali jsme si tak plný počet 9 bodů z 9 možných :-).

Třetí turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Křeček, Vítek, Karel, Martin, Zuzka a Adélka

4. turnaj – 15. června 2013 (sobota):

Závěrečný turnaj letního AVL se odehrál za 14 dní od třetího turnaje a na rozdíl od předešlých turnajů byl v sobotu (pravděpodobně proto, aby týmy mohly jít někam slavit :-D). Na tomto posledním turnaji letní AVL jsme měli odehrát zápasy proti zbývajícím týmům, jimiž byly: 2x Surikaty, 2x Morální kocovina a Krakeni.

Letní AVL 2013 - sestava Laviny - 4. turnaj První zápas byl proti týmu Surikaty. Věděli jsme, že se jedná o tým, jež hraje v zimní AVL 4. ligu a tak jsme nepředpokládali, že by se mohlo jednat o těžkého soupeře. To jsme se však velmi zmýlili! I když míváme první zápasy slabší, tak v prvním setu nás soupeř značně přehrával, především díky skvělému poli a rychlosti na útoku. Ke konci setu jsme se sice zvedli, ale na vítězství to už nestačilo a tak jsme v prvním setu prohráli 22:25. Byla to hned na úvod nepříjemná sprška, kterou jsme nečekali. Nicméně jsme věřili, že v druhém setu soupeře již zvládneme. Druhý set byl velmi vyrovnaný, ale bohužel koncovka nepatřila nám, jak jsme zvyklí a tak jsme i v druhém setu prohráli 25:27. Velmi nepříjemný vstup do závěrečného turnaje nás mrzel, ale museli jsme jej skousnout.

Po prvním zápase jsme měli jeden zápas volno a pak jsme nastoupili proti týmu Krakeni. Zde jsme opět nepředpokládali větších problémů a počítali jsme s jasným průběhem zápasu v náš prospěch. Bohužel i zde se ukázalo, že dnes asi nejsme naladěni na tu nejlepší notu, protože i tým Krakenů nám pěkně zatopil. V prvním setu jsme vyhráli jen těsně 26:24. Říkali jsme si, co se to s námi dnes děje, ale věřili jsme, že v druhém setu předvedeme lepší výkon. Lepší výkon přišel, ale jen o něco málo. V druhém setu jsme zvítězili 25:20. Připsali jsme si tak, ne příliš přesvědčivé, ale vítězství, 2:0.

Následně měla přijít jedno-zápasová přestávka a souboj s týmem Morální kocovina. Ten se však bohužel nekonal, protože tento tým ráno odehrál 3 zápasy a následně sdělil, že polovina jejich týmu musí pryč a tak se zbývajících zápasů již nezúčastní :-(. To nás mrzelo, protože jsme měli s nimi dnes odehrát ještě dva zápasy. Oba zápasy tak byly kontumovány v náš prospěch 2:0, bez další hry. Možná to vzhledem k naší dnešní formě bylo dobře, ale zase byla škoda, že jsme si nemohli zahrát :-(.

Museli jsme tak čekat další 3 zápasy, než jsme mohli nastoupit k našemu dnešnímu poslednímu zápasu a to opět proti týmu Surikaty. Tomuto týmu jsme rozhodně měli co vracet, protože nás ráno porazili nečekaně 2:0 a tak naše touha po vítězství, byla o to větší. I přesto, že jsme hráli, co bylo v našich silách, soupeř nám velmi dobře vzdoroval a hrál velmi vyrovnanou hru. Naštěstí tentokrát koncovka patřila nám a zvítězili jsme v prvním setu těsně 27:25. Druhý set si v ničem se setem prvním nezadal a opět byl celý set velmi vyrovnaný. Avšak i v druhém setu se štěstěna přiklonila na naši stranu a dokázali jsme zvítězit 25:23. Vrátili jsme tak týmu Surikat porážku z rána a zvítězili jsme 2:0 na sety.

Poslední turnaj letní AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Křeček, Vítek, Jirka B., Zbyněk, Zuzka, Monča a Adélka

Tím celý turnaj skončil a došlo k závěrečnému vyhodnocení letní AVL. Bohužel vinou našeho zaváhání v posledním dni turnaje, jsme ztratili více bodů, než by bylo přípustné a tak jsme se umístili až na celkově druhém místě letní AVL :-(. Na prvním místě se totiž umístil tým Spratci, je měl v celkovém hodnocení o 1 bod více.

Letní AVL dopadlo tedy takto:

  1. Spratci – 41 bodů Letní AVL 2013
  2. Lavina – 40 bodů
  3. Mlátičky – 34 bodů
  4. Surikaty – 26 bodů
  5. Atom – 26 bodů
  6. Morální kocovina – 20 bodů
  7. Zahrádkáři Kersku – 12 bodů
  8. Krakeni – 10 bodů
  9. Žabaři – 7 bodů

Bohužel jsme tak neobhájili prvenství z loňského AVL. To nám uteklo o 1 bod :-(. I přes tento výsledek jsme byli celkem spokojeni, protože jsme si letní AVL naplno užili a už se můžeme těšit na příští sezónu zimního AVL. Týmu Spratci gratulujeme k vítězství v letní AVL a třeba se díky jejich divoké kartě, opět potkáme v 2. lize :-).

Po vyhodnocení jsme naše pěkné 2. místo oslavili na voucher v Elektra pubu :-).

Info o turnaji a soupeřích: 1. turnaj, 2. turnaj, 3.turnaj, 4. turnaj.

Fotogalerie: Kompletní fotogalerii z turnaje naleznete zde.

Článek si již přečetlo 3 565 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus