Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Lavina smetla 7 zvířátek!

Ano, je tomu skutečně tak! Dle doposud zjištěných informací došlo k této události v sobotu 24. ledna v brněnské městské části Vinohrady. Lavina se přehnala přes bývalou základní školu Bzenecká a nechala za sebou 7 zvířátek! Podrobnosti o této události přinášíme jako první exkluzivně v tomto článku!

Turnaj Zvířecí ligy - sestava Laviny Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, v sobotu 24. ledna „se přehnala“ Lavina nad ZŠ Bzeneckou a dovalila si tak k prvnímu turnajovému vítězství v roce 2015 :-). Bystřejší čtenáři jistě již vytušili, že se v sobotu uskutečnil volejbalový turnaj na ZŠ Bzenecká, a i náš tým se jej zúčastnil, s velmi dobrým výsledkem :-). Jednalo se o turnaj ZVÍŘECÍ LIGY, jež tentokrát pořádal tým Mimoni. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů (7 s názvem zvířecím), které byly rozlosovány do dvou skupin po čtyřech týmech. Ve skupinách hrál každý s každým na dva vítězné sety do 25 bodů, případný rozhodující set do 15 bodů. Ze základních skupin postoupily dva nejlepší týmy do skupiny o 1. až 4. místo, zbývající týmy si zahrály o 5. až 8. místo.

Do naší skupiny byly vylosovány týmy Orli, Lamíci a Mimoni. První zápas jsme odehráli proti týmu Orli. Soupeř nekladl příliš velký odpor, ale jak už tomu u nás bývá, největším soupeřem jsme si byli v prvním zápasu turnaje, my sami :-D. První sety a zápasy bývají většinou těžké, ale postupně jsme to zvládli a předvedli jsme výkon, který stačil na vítězství ve dvou setech 25:16 a 25:12. Z prvního zápasu jsme si tak připsali 3 body za vítězství 2:0.

Turnaj Zvířecí ligy Po skončeném prvním zápase následoval hned druhý a to proti týmu Lamíci. Tým Lamíků byl již o poznání silnější, než první soupeř. Především měl vysoké hráče, kteří prostě na náš tým „trpaslíků“ většinou dobře fungují :-). Avšak i přes výšku soupeřových hráčů, se nám povedlo předvést celkem slušný výkon a v prvním setu zvítězit 25:19. Druhý set jsme věřili, že dopadne podobně a bez větších problémů si dojdeme pro vítězství. Samozřejmě tomu však tak nebylo a již od prvních míčů v druhém setu šla naše hra zcela „do kytek“ :-D. Napřed několik (a to jako, že celkem hafo :-D), špatných příjmů míče, pak pár vyhozených míčů na síti a rázem jsme z úvodu setu prohrávali nějakých 2:10! Celkem nepříjemná situace, kterou jsme však věřili, že se nám povede ještě zvrátit, neboť jsme nechtěli hrát tie-braik. Další průběh setu byl již z naší strany lepší a postupně jsme náskok soupeře stahovali. Dokonce se nám povedlo skóre srovnat, ale dvě chyby v koncovce, všechnu snahu zmařili. Špatné podání, špatný příjem a druhý set skončil poměrem míčů 24:26. Bohužel tedy špatný začátek setu jsme nedokázali obrátit a o vítězi tohoto zápasu musel rozhodnout až tie-braik. Zde jsme si řekli, že tedy srandičky necháme na jindy a odehrajeme set tak, abychom v něm v klidu zvítězili. Samozřejmě teorie je věc jedna a praxe věc druhá. V třetím setu jsme se sice snažili o dobrou hru, ale soupeř měl v sobě více energie z vyhraného druhého setu a taky i to „posrané“ štěstíčko bylo na jeho straně :-). Naše špatné příjmy bohužel pokračovaly i v tie-braiku, což kromě všeho dalšího, co jsme pokazili, mělo za následek naši porážku v třetím setu 13:15. Druhý zápas turnaje jsme tedy prohráli 1:2. Bylo to pro nás celkem nepříjemné překvapení, neboť po prvním setu jsme čekali naše jasné vítězství 2:0, ale naše špatná hra a chyby, to prostě neumožnily.

Turnaj Zvířecí ligy Nyní následovala přestávka, po které jsme nastoupili k poslednímu zápasu skupiny a to proti týmu Mimoni. Zde jsme věděli, že pokud chceme mít jistotu postupu do horní skupiny, musíme zvítězit. Náš soupeř však doposud všechny týmy porazil, bylo tedy zřejmé, že to pravděpodobně nebude úplně tak snadné. Snadné to také nebylo, ale protože jsme věděli o co hrajeme, hráli jsme naplno a soustředěně, bez zbytečných srandiček, ne jak v zápase předchozím :-). Předvedený výkon sebou nesl své ovoce a díky velmi slušné hře, jsme si opět došli pro vítězství ve dvou setech 25:15 a 25:19. V rozhodujícím třetím zápase jsme si tedy připsali vítězství 2:0 a v základní skupině se tak umístili na prvním místě.

Dle výsledků ze základních skupin do soubojů o 1. až 4. místo s námi  nakonec postoupil právě i náš poslední soupeř – tým Mimoňů a z druhé skupiny se přidaly týmy Dráčci a Rybičky. V postupové skupině se hrálo stejným systémem, jak v základní skupině, jen výsledek zápasu se společně postupujícím týmem ze základní skupiny, se započítal i do této skupiny. Toto bylo pro nás velmi pozitivní, neboť jsme si tak do tabulky o 1. až 4. místo hned na úvod připsali 3 body :-).

Prvním našim soupeřem se v této skupině stal tým Dráčci. Dalo by se říci, že to bylo rovnou takové malé finále neboť dle dosavadních výsledků a předvedené hry bylo pravděpodobné, že tým, který vyhraje tento souboj, vyhraje i celý turnaj. Turnaj Zvířecí ligy Do zápasu jsme tedy dali vše, co jsme mohli a v prvním setu jsme předvedli jednu z nejlepších her dnešního turnaje. Díky tomu jsme v prvním setu zvítězili jasně 25:13. Druhý set už tak jednoznačný nebyl, pravděpodobně i proto, že jsme si asi zase mysleli, že to půjde samo a ono to až tak nešlo :-D. Naštěstí to, že se set sám nevyhraje, jsme si uvědomili tentokrát zavčas a již v průběhu setu „zvýšili obrátky“. Díky zlepšené hře v druhé části setu jsme nakonec zvítězili i v druhém setu a to 25:21. V tomto rozhodujícím zápase jsme si tedy připsali vítězství 2:0 a pomalu jsme mohli začít myslet na to, že se staneme vítězi turnaje :-).

Hned po skončení čtvrtého zápasu následovalo poslední naše utkání a to proti dalšímu týmu z druhé skupiny – Rybičkám. Dle doposud předvedených výkonů nás a Rybiček, bylo zřejmé, že jen naše obrovské selhání nebo velké vzepření soupeře, by nás mohlo připravit o vítězství. To se však nekonalo. První set ještě soupeř s námi celkem držel krok, ale přesto jsme jej celkem hladce porazili 25:15. V druhém setu soupeři však již zcela došly síly a set se v podstatě jen dohrával. Dalo by se říci, že to bylo spíše utrpení, jak pro soupeře, tak pro nás, které skončilo našim vítězstvím 25:8.

Tím pro nás celý turnaj skončil. Ještě však před vyhlášením, se musely dohrát poslední zápasy. Ty se nakonec staly opravdu napínavými, protože jak v souboji o druhé a třetí místo, tak ve spodní tabulce, rozhodl o vítězi až třetí set. Druhé místo na turnaji nakonec získal tým Mimoni, který zvítězil v tie-braiku nad týmem Dráčků 19:17!

Na závěr přišlo tedy vyhlašování, kde jsme si převzali krásný dřevěný diplom za 1. místo na turnaji. Druzí se tedy umístili Mimoni a třetí místo si odnesl tým Dráčci. Tím pohodový turnaj ZVÍŘECÍ LIGY skončil a většina týmů se odebrala ke společnému posezení v nedaleké restauraci K1 :-).

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Adélka, Peťka, Kuba, Zbyňa, Mara a Karel

Turnaj Zvířecí ligy - sestava Laviny

Info o turnaji a soupeřích: Turnaj Zvířecí ligy.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 6 490 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus