18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Přidejte se k nám!

Lavina ovládla sportovní den Mendelu!

Na sobotu 26. dubna se náš tým Lavina přihlásil na volejbalový turnaj v rámci sportovního dne Mendelu (Mendelovy univerzity). Bohužel organizátoři nedali příliš informací k turnaji a tak jsme vůbec nevěděli do čeho jdeme :-). Tedy především jaká bude úroveň turnaje, průběh turnaje, počet týmů atd. Nicméně vše jsme se na místě dozvěděli. Jak turnaj proběhl a jak se nám dařilo si představíme na následujících řádcích…

Volejbalový turnaj Mendelu - sestava Laviny Dle pokynů měl turnaj začít v 10:15 s tím, že kapitáni měli být na místě již v 9:30, kdy mělo proběhnout rozlosování. Bohužel nesystematičnost organizování se na plno ukázala i na místě a samotné rozlosování začalo až v 10:15 :-). Původně bylo plánováno, že se turnaje zúčastní 12 týmů, které by byly rozděleny do 4 skupin po třech. Na místě se však zjistilo, že je přítomno pouze 10 týmů a tak se musel celý systém předělat :-D. Nakonec se vymyslelo, že se týmy rozdělí do dvou skupin po 5 týmech, kde se každý utká s každým na dva vítězné sety do 15 bodů. Dále postupují z každé skupiny dva týmy, které se utkají pavoukem o konečné umístění v turnaji a to již na dva vítězné sety do 25 bodů s případným tie-braikem do 15 bodů.

Do naší základní skupiny byly nalosovány týmy Budějický pípy, Biodémoni, Vazbiči a Ogaři a dcérky.

Vzhledem k počátečním nesrovnalostem, tak samotný turnaj začal něco po půl jedenácté. Náš tým hrál hned první zápas a to proti týmu Budějické pípy. Od prvních míčů bylo zřejmé, že vítězství v tomto utkání by mělo být jasně naše :-). I když se bohužel hrálo na tartanu, který byl „pekelně“ mokrý a tak nesmírně klouzal, celý zápas byl především o tom, jakkoliv dostat míč přes síť :-D. Našim největším soupeřem tak byla síť, která nejednou dobře zablokovala :-D. Nicméně ani tyto menší problémy nemohly ohrozit naše vítězství a bez větších problémů jsme si došli k vítězství ve dvou setech se skóre 15:10 a 15:3 :-).

Následovala dvouzápasová přestávka po které jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu Biodémoni. Jestliže jsme první zápas vyhráli bez problémů, tak zde to bylo ještě jasnější :-). Soupeř měl obrovské problémy s tím, vůbec balón přijmout a nahrát si, natož hrát přes síť :-). Tedy zápas neměl dlouhého trvání a opět jsme si ve dvou setech připsali další vítězství a to 15:3 a 15:1 :-). V druhém setu smečovaly slečny a výsledek jasně mluví za to, že holt byly na síti lepší než borci :-D.

Volejbalový turnaj Mendelu - diplom Opět nás čekala dvouzápasová přestávka, kterou jsme využili i k návštěvě dalších zajímavých aktivit, jež sportovní den Mendelu nabízel. Jmenujme například běh na čas v rybářských holinkách, veslovací trenažer, přeřezávání klády, vytváření rekordu ve vypití piva za použití co nejvíce brček a další :-).

Po absolvování výše zmíněných aktivit jsme nastoupili k třetímu utkání proti týmu Vazbiči. Zde se konečně začal hrát lepší volejbal a soupeř dokázal, jak dobře přijmout, tak v některých případech i dobře zakončit. První set byl tak celkem vyrovnaný, ale koncovka patřila nám. První set jsme vyhráli 15:13. Vzhledem k průběhu prvního setu, jsme věděli, že pokud nechceme hrát tie-braik musíme se více snažit a nevytvářet tolik vlastních chyb. To se i povedlo a v druhém setu jsme vyhráli v pohodě 15:11. Díky třetímu vítězství v turnaji jsme již začali pomýšlet na postup, ale stále nás čekal poslední zápas, který mohl rozhodnout o celkovém umístění.

Poslední zápas ve skupině jsme hráli opět po dvouzápasové přestávce. Posledním soupeřem ve skupině byl tým Ograři a dcérky. I když se soupeř snažil, opět byl jeho nejslabším článkem příjem a bez toho se prostě moc nedá hrát :-). Bez větších problémů jsme tak zvítězili i v tomto posledním zápase a to 15:10 a 15:5.

Vzhledem ke čtyřem vítězstvím jsme se umístili jasně na prvním místě ve skupině a museli jsme ti tak počkat na našeho soupeře pro semifinále, o kterém se rozhodovalo na druhém kurtu. Po dohrání druhé skupiny se tak vytvořilo celkové pořadí ve skupinách. Našim soupeřem se stal 2. tým z druhé skupiny a tímto týmem bylo družstvo VSK Mendelu. Zde jsme věděli, že už nás nečeká nic snadného a konečně budeme muset hrát naplno a to ideálně volejbal :-D. Předpoklad se potvrdil a průběh prvního setu byl velmi vyrovnaný. Body se přidávaly na jednu i na druhou stranu a tak o vítězi musela rozhodnout až vyrovnaná koncovka. Ta naštěstí patřila nám a zvítězili jsme v ní 28:26! Připsali jsme si tak další vyhraný set, ale na tento jsme se oproti předešlým, hodně nadřeli. Druhý set si s prvním v náročnosti v ničem nezadal a opět se jednalo o velmi vyrovnaný set. I když jsme si v koncovce vytvořili mírné vedení, soupeř jej dokázal postupně stáhnout a tak i druhý set skončil rozdílem dvou bodů. Naštěstí však opět v náš prospěch a tak i v druhém setu jsme zvítězili a to se skóre 25:23! Díky vydřenému vítězství jsme se tak dostali do finále!

Volejbalový turnaj Mendelu - diplom Ve finále na nás čekal vítěz druhé skupiny, jež se stejně jako my, probojoval až sem. Tímto týmem bylo družstvo Tuleni. V prvním setu hrál soupeř velmi dobře a především v poli byl značně lepší než my. Balóny dobře zvedal a vracel nám, kdežto my jsme naopak v poli vytvářeli zbytečné chyby a i několikrát nám míč spadl, jak se říká „zadarmo“. Na síti jsme nebyli příliš efektivní a hodně míčů jsme si sami vyházeli. Bohužel s takovým přístupem se těžko vyhrává a v prvním setu nás soupeř udolal 25:22! Byla to naše první prohra na turnaji, ale museli jsme přiznat, že prostě soupeř k setu přistoupil zodpovědněji a zaslouženě zvítězil. Do druhého setu jsme tak šli s jasným cílem a to dostat zápas do tie-braiku. I když byl z počátku druhý set vyrovnaný, dokázali jsme si postupně vytvořit náskok, který jsme si udrželi až do konce setu. Především díky zlepšenému podání a méně chybám na síti jsme v druhém setu zvítězili 25:17. Čekal nás tak tie-braik, který musel rozhodnout o celkovém vítězi turnaje. Vstup do třetího setu se nám příliš nevydařil a záhy se soupeř dostal do několika bodového vedení. Naštěstí jsme tento špatný úvod dokázali prolomit a strany se měnily již za našeho dvoubodového vedení. Toto vedení jsme si už nenechali vzít a zodpovědnou hrou jsme si došli k vítězství 15:12!

Stali jsme se tak vítězi volejbalového turnaje Mendelu!

Volejbalový turnaj Mendelu - cena Po skončení turnaje následovalo vyhlášení vítězů a předání cen. Kromě příjemného pocitu za první místo jsme dostali několik Pribiňáčků a především pak poukaz na 30l piva Starobrno! Vzhledem k tomu, že startovné na tomto turnaji bylo 0 Kč, byla to velmi příjemná cena, ze které jsme rozhodně měli radost :-). Společně s vyhlášením vítězů volejbalového turnaje došlo i k vyhlášení vítězů doprovodných soutěží a v jedné z nich jsme se i my umístili! Respektive kapitán Karel si vyzkoušel běhání na čas v rybářských holinkách a dokonce v tomto zvítězil! :-D. Dostal tak další příjemnou cenu v podobě 20 Pribiňáčků :-D.

Tím celý turnaj skončil a nejprve jsme se vydali posilnit do nedaleké Menzy a nakonec jsme celý turnaj „oslavili“ v hospůdce Koločava :-).

Díky všem hráčům i organizátorům za vyvedený turnájek. A i tomu nahoře, že i přes nepříznivé předpovědi na nás celý den nechal svítit sluníčko :-).

Turnaj jsme odehráli v sestavě:

Jirka M., Mara, Zbyňa, Karel, Marky a Zuzka

Info o turnaji a soupeřích: Sportovní den Mendelu.

Fotogalerie: Z turnaje máme jen jednu fotku, ale za to se Adamovi povedla udělat asi 27x :-D, přikládáme je tedy níže, všechny spojené do jedné :-D. Další fotografie od organizátorů najdete na FB Mendelu.