Kalendář turnajů

<< Kvě 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přidejte se k nám!

Jak proběhlo a dopadlo letní AVL 2014 v Brně?

Na květen a červen 2014 byly naplánovány čtyři turnaje, během kterých se mělo odehrát letní AVL v Brně. Jak to celé proběhlo a dopadlo si představíme na následujících řádcích…

Letní AVL 2014 - sestava Laviny Jako již klasicky se na letní AVL v Brně přihlásil i náš tým Laviny. Jak již bylo v úvodu napsáno, měly se odehrát čtyři turnaje a to v termínech neděle 11. května, 25. května, 8. června a 22. června. Bohužel v květnu turnajům příliš nepřálo počasí a tak v rámci prvního termínu se odehrálo jen pár zápasů a zbytek se musel přesunout na další termíny.

První turnaj

Prvního turnaje, tedy 11. května jsme se původně měli také zúčastnit, ale dle rozpisu jsme dorazili až k poledni, kdy se začalo „bouřit“. Ani jsme se nestihli převléct a začal pořádný slejvák, který jen tak neměl přestat. Odpolední část turnaje byla tedy zrušena.

Druhý turnaj

Na druhý turnaj 25. května již konečně vyšlo lepší počasí a tak jsme si i my konečně zahráli :-). Tentokrát jsme hráli hned od rána a tak k prvnímu zápasu jsme nastoupili v 8:30 proti týmu Banáni. I když jsme tým neznali, věděli jsme, že hraje 5. ligu AVL a zde spíše druhou část tabulky. Samozřejmě v letní AVL mohou týmy hrát i v jiném složení, ale jisté předpoklady o náročnosti zápasu jsme tím mohli mít :-). Předpoklady se nakonec celkem i potvrdily a bez větších problémů jsme soupeře přehráli ve dvou setech 25:9 a 25:14. První zápas a první vítězství bylo fajne :-).

Druhým našim soupeřem byl tým Dřez. Proti týmu s tímto názvem jsme již několikrát hráli, ale asi měl pokaždé jiné složení, neboť párkrát se nám jej podařilo bez problémů přehrát a jednou nás úplně „vymazal“ z hřiště :-D. Tentokrát šlo nejspíše o to „hratelnější“ složení neboť opět bez větších problémů jsme jej přehráli 25:14 a 25:18. Tedy i z druhého zápasu dne jsme si odnesli plný bodový zisk :-).

Letní AVL 2014 - sestava Laviny Po odehrání druhého zápasu následoval hned třetí a to proti týmu Žabaři. S tímto týmem jsme doposud měli dobrou bilanci, neboť jsme jej dokázali zatím vždy přehrát i když někdy až v tie-braiku. V tomto zápase se nám však dařilo a i když některé výměny byly náročnější, dokázali jsme opět zvítězit ve dvou setech a to 25:15 a 25:16. Třetí zápas, třetí celkem pohodové vítězství, nu prostě paráda :-D.

Po třetím zápase nastala pro nás první pauza. Po této pauze jsme v zápasech pokračovali a našim dalším soupeřem se stal tým Madness. Tento tým jsme neznali a ani jsme nemohli, neboť se na letní AVL poprvé složil a hrál v této sestavě. Zde nám nastali první problémy neboť soupeř předváděl velmi dobrou hru a my jsme byli přeci jenom po přestávce trošku „vychladlí“ :-). Naštěstí jsme v závěru prvního setu dokázali zabrat a nakonec v něm vyhrát 26:24. Toto bylo velmi důležité, protože naše vítězství v prvním setu soupeře celkem zlomilo a druhý set jsme už celkem s přehledem vyhráli 25:14. Další 3 body taky putovaly na naše konto :-).

Nyní nás čekal dnes už jen poslední zápas a ten jsme odehráli proti týmu Kouzelníci. Tým se sice jmenoval Kouzelníci, ale jednalo se o tým Spratci, s kterým jsme společně minulý rok soutěžili v 2. lize AVL, tedy věděli jsme, že jde o dobrý tým. První set byl velmi vyrovnaný, ale nakonec jsme jej dokázali uhrát na svoji stranu v poměru míčů 25:22. Druhý set byl pak již o poznání snazší a zvítězili jsme v něm 25:13. Připsali jsme si tak i páté dnešní vítězství a do tabulky jsme si připsali celkem 15 bodů za 5 vítězství 2:0. Stoprocentní úspěšnost na úvod letního AVL nás velmi potěšila, ale bylo nám jasné, že zdaleka nemáme ještě vyhráno neboť nás čekalo spoustu dalších soupeřů v dalších dvou turnajích.

Druhý turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Karel, Mara, Vítek, Ráďa, Hulda, Adélka a Zuzka

Třetí turnaj

Letní AVL 2014 - sestava Laviny Třetí turnaj letní AVL v Brně se odehrál v neděli 8. června a čekala na nás v něm pěkná porce šesti zápasů. Opět jsme hráli hned od rána a prvním našim soupeřem byl tým Papričky. Jednalo se o jednoho z favoritů letní AVL neboť to byl tým, jež hraje v zimní sezóně 1. AVL, tedy rozhodně nás nečekala nijak lehká hra. Navíc zápasy s tímto týmem jsou o to těžší, že jejich výškový průměr je asi tak o hlavu vyšší, než nás, což je celkem citelný handicap :-D. Nicméně se vším jsme se dobře „popasovali“ a byli jsme soupeři vyrovnaným protivníkem. Bohužel koncovky ani jednoho ze setů nám nevyšly podle našich představ a podlehli jsme soupeři vždy těsně a to 26:28 a 25:27. I přes prohru jsme byli celkem spokojeni se hrou a holt zvítězit v zápase může jen jeden tým :-).

Druhý zápas, jenž následoval hned po prvním, jsme odehráli proti týmu Nohama nazemi. Jednalo se o nový tým, jenž se složil pro letošní letní AVL, avšak z hráčů, jež již dříve hrávali jinde. Tým hrál dobře, ale naštěstí jsme byli rozehráni z předešlého zápasu a koneckonců byli jsme i o kus lepší :-). V zápase jsme tak zvítězili ve dvou setech 25:19 a 25:19.

Nyní nás čekala první přestávka, po které jsme nastoupili k utkání proti týmu Pozdní sběr. Tým jsme vůbec neznali, ale od prvních míčů bylo zřejmé, že půjde o velmi těžký zápas neboť soupeř měl vynikající pole a ani na síti se nebál nekompromisně zakončovat. V prvním setu nás i přes veškerý odpor jasně přehrál 18:25. V druhém setu jsme se snažili však více zabojovat a to sebou „neslo své ovoce“. Především díky parádní sérii asi 10 podání v řadě, z kterých nedokázal soupeř zakončit, jsme v druhém setu zvítězili 25:16. O vítězi našeho utkání na letní AVL tak poprvé musel rozhodnout tie-braik. I když byl z počátku vyrovnaný, tak soupeř byl o kus lepší a přehrál nás 9:15. Bohužel jsme tak okusili již druhou porážku na letní AVL, ale co naplat holt soupeř byl lepší :-).

Letní AVL 2014 - sestava Laviny Čtvrtý zápas jsme odehráli hned po prohraném tie-braiku a to s týmem Ivanovice. Soupeř nehrál nějak extra dobře, ale my jsme v tomto zápase předváděli velmi špatné výkony. I když jsme nakonec zvítězili ve dvou setech 26:24 a 25:17, museli jsme si přiznat, že jsme spíše utrpěli vítězství. I když předvedená hra byla mizerná, 3 body se počítají :-).

Následovala jedno-zápasová přestávka po které jsme nastoupili k pátému utkání dne a to proti týmu Piccoli calici. Tento tým jsme si velmi dobře pamatovali z loňského letního AVL (tehdy se jmenovali tedy Surikaty), kdy jsme s nimi v jeden den odehráli dva zápasy :-). V jednom nás porazili a v druhém jsme jim porážku oplatili, takže jsme věděli, že nepůjde vůbec o snadný zápas. Naše předpoklady se potvrdily a zápas byl opravdu náročný. Bohužel však soupeř v obou setech hrál lépe než my a tak nás porazil 20:25 a 14:25. Tento zápas nám vůbec nevyšel, dle našich představ a soupeř tak zaslouženě vyhrál.

Poslední zápas dne nás čekal proti týmu Hebkost labutí šíje. Zápas byl velmi „vyhecovaný“ neboť v týmu soupeře hráli kamarádi, s kterými občas hráváme na tréninkách, tak to mělo svůj náboj :-). Oba týmy hrály velmi dobře, ale vítězem mohl být jen jeden a tím jsme se naštěstí staly my :-D. Vyhráli jsme ve dvou setech 28:26 a 25:21 a tak alespoň na závěr turnaje jsme si připsali vítězství, po jinak ne úplně vydařeném dni. Z celkového maximálního počtu 18 bodů jsme totiž získali „pouze“ 10 bodů, což je sice více jak 50% úspěšnost, ale zase podstatně méně, než 100% úspěšnost z minulého turnaje :-D.

Třetí turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Mara, Vítek, Hulda, Zbyňa, Karel, Zuzka a Adélka

 Čtvrtý turnaj

Čtvrtý a současně i poslední turnaj letní AVL se odehrál v neděli 22. června. Věděli jsme, že zde jde o hodně neboť doposud jsme se nacházeli na třetím místě a pokud jsme chtěli pomýšlet na stupně vítězů, nesměli jsme příliš zaváhat neboť bodové rozdíly nebyly příliš velké.

První zápas jsme hráli opět od rána a to proti týmu Kudrnáči. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec snadný zápas neboť tým Kudrnáčů do letoška hrál 1. AVL a když jsme s ním hráli minulý rok v baráži o postup, tak nás celkem s přehledem porazil. Tomu nakonec i odpovídal celý průběh zápasu :-). V dramatické koncovce prvního setu jsme dokázali nakonec „urvat“ vítězství na svoji stranu 29:27. Naopak druhý set nám vůbec nevyšel a prohráli jsme v něm 16:25. O vítězi tak musel rozhodnou opět dramatický tie-braik, ve kterém jsme bohužel nakonec podlehli 15:17. Tedy vstup do závěrečného turnaje nám úplně nevyšel, ale ještě jsme před sebou měli dosti zápasů, tedy bylo o co bojovat.

Letní AVL 2014 Druhý zápas jsme odehráli proti nám dobře známému týmu S.S.B., se kterým jsme už svedli velké množství zápasů a většinou pro nás úspěšných :-). První set byl však velmi vyrovnaný a o vítězi musela rozhodnout až napínavá koncovka, která však byla v naší režii a v prvním setu jsme tak zvítězili 25:23. Tato porážka soupeře dosti rozhodila a v druhém setu již nebyl schopný předvést odpovídající výkon. V druhém setu tak soupeř utrpěl od nás „debakl“ v poměru míčů 25:9! Druhý zápas nám tak vyšel podstatně lépe a mohli jsme si připsat tři body do tabulky :-).

Po jedno-zápasové přestávce jsme nastoupili k třetímu utkání s týmem Mlátičky. Tým jsme velmi dobře znali neboť jsme společně odehráli 5. a 4. ligu AVL a potkáváme se i na dalších turnajích. Tentokrát byl však tým posílen i o hráče z 1. ligy a to bylo dosti znát neboť přes něj skládali velkou část míčů v prvním setu. A protože se jim to dařilo, tak nás v prvním setu přehráli 20:25. Avšak ke konci prvního setu se nám začalo více dařit a s odhodláním otočit průběh zápasu jsme tak nastoupili do druhého setu. V druhém setu se nám celkem slušně povedlo jejich nejlepšího hráče eliminovat (či nedostával tolik nahrávek :-D) a i díky tomu jsme v něm zvítězili 25:18. O vítězi tak musel rozhodnout tie-braik. Do něj jsme sebrali všechny síly a předvedli parádní výkon, který se zastavil u výsledku 15:12 v náš prospěch a tedy i v naše vítězství! I když to po prvním setu tak nevypadalo, dokázali jsme se parádně semknout a skvělým týmovým výkonem zvítězit 2:1!

Následovala dvou-zápasová přestávka po kterém nás čekal velmi pikantní zápas proti týmu Šestiblok. Pikantní proto, že za něj hráli všichni hráči, jež velmi dobře známe, s některými máme společné tréninky, jeden z nich (Křeček) obvykle hrává za nás a jeden z nich (Hulda) hrál minulý turnaj s námi :-D… o „vyhecování“ a motivaci tedy rozhodně nebyla nouze! 😀 I když oba týmy hrály dobře, bylo v průběhu celého zápasu vidět, že máme mírně navrch a za vítězstvím si více jdeme… to mohlo mít jen jediný důsledek a to naše vítězství ve dvou setech 25:21 a 25:18. Tedy i po tomto velmi atraktivním zápase jsme si mohli připsat další tři body za vítězství. Letní AVL 2014 - sestava Laviny

Na závěr dne nás už čekal jen poslední zápas a to opět proti nám velmi dobře známému týmu Krakeni. S Krakenama se neustále potkáváme na různých turnajích v Brně a okolí a naštěstí ve většině případů odcházíme ze zápasů jako vítězové a to jsme dnes rozhodně nechtěli porušit :-D. První set byl velmi vyrovnaný a bylo vidět, že oba týmy mají velkou chuť zvítězit. Štěstí však více přálo nám a v prvním setu jsme zvítězili 25:22. Druhý set byl už o poznání snadnější, soupeř odpadl a již nebyl schopný nám dobře vzdorovat. V druhém setu jsme tak zvítězili 25:16. Na závěr dne jsme si tak mohli připsat další vítězství 2:0.

Tím pro nás dnešní turnaj a s tím i celé letošní AVL v Brně skončilo. Po osprchování jsme si šli sednout do nedaleké hospůdky Holiday a čekali jsme na dohrání zbývajících zápasů a následné vyhlášení výsledků letního AVL.

Čtvrtý turnaj AVL jsme odehráli v sestavě:

Mara, Vítek, Radek, Karel, Zuzka a Monča

Jak dopadlo letní AVL 2014 v Brně?:

Výsledky letní AVL 2014

Dle celkových výsledků jsme tak mohli pogratulovat favoritu letní AVL a i vítězi týmu Papriček, na krásném druhém místě se umístil tým Pozdní sběr a pěkné třetí místo patřilo Lavině, tedy nám :-). Všichni vyhlášení si přebrali ceny, nafotili se a tím bylo letní AVL 2014 v Brně ukončeno 🙂

Článek si již přečetlo 5 570 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus