Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Finále AVL – pomalu, postupně, ale jistě!

Na sobotu 15. března, tedy týden po posledním turnaji AVL, bylo naplánováno finále 2. ligy AVL, do kterého jsme se díky výsledkům v posledním turnaji probojovali z druhého místa! I přesto, že jsme šli díky vzájemným zápasům s nejvíce body, bylo nám jasné, že nás nečeká nic snadného. Jak jsme se s finále „poprali“ si představíme na následujících řádcích…

Finále 2. AVL ligy v Brně 2014 - sestava Laviny Jak již bylo v úvodu zmíněno, měli jsme do finále nejvíce bodů, avšak rozdíly mezi jednotlivými týmy byly minimální.

1. Lavina – 8 bodů
2. HADŽAKAMA – 7 bodů
3. Batolata – 6 bodů
4. CIPÍSCI – 5 bodů
5. Blanka a její tygři – 4 body

Ve finále se hrálo o 12 bodů a tak všechny týmy měly postup „ve svých rukách“, včetně nás. První zápas jsme měli naplánovaný kolem 12. hodiny a to proti týmu, který nás dokázal jako jediný v základní skupině porazit 2:0 a to týmu CIPÍSCI. Rozhodně to nebyl na úvod snadný soupeř, ale chtěli jsme jim oplatit porážku z prvního zápasu, obdobně, jak se nám povedlo ve finále v minulém roce. Úvod byl celkem vyrovnaný, ale bohužel rozehraní CIPÍSCI, jež měli za sebou již dva zápasy, hráli lépe a postupně se dostávali do vedení. Toto vedení si udrželi až do konce prvního setu, ve kterém nakonec zvítězili 25:18. Špatný vstup do finálového turnaje nás netěšil, nicméně jsme před sebou měli ještě druhý (případně třetí) set a tak jsme stále měli šanci získat důležité body do celkové tabulky. Druhý set byl již podstatně vyrovnanější a přetahovali jsme se se soupeřem o každý míč. Bohužel však v koncovce byl štastnějším týmem soupeř a dokázal nás tak udolat i v druhém setu a to 25:23. První zápas a první prohra 2:0 nezvěstovala nic dobrého, avšak čekaly nás ještě 3 zápasy a tak nic nebylo ztraceno :-).

Finále 2. AVL ligy v Brně 2014 Následovala jednozápasová přestávka, po které jsme nastoupili k druhému utkání a to proti týmu Blanka a její tygři. Zde jsme věděli, že už by bylo dobré bodovat, jinak se můžeme s předními příčkami pravděpodobně rozloučit. Podle toho jsme taky k zápasu přistoupili a od prvních míčů jsme soupeře přehrávali. Musíme rozhodně přiznat, že nám i velmi přálo štěstí neboť „prasátky“ a těsnými míči, se první set jen hemžil :-). Se štěstím se hraje dobře a tak jsme v prvním setu konečně vyhráli náš první set ve finále a to 25:18. Věřili jsme, že se obdobně bude dařit i v setu druhém… tomu však tak úplně nebylo. Hra se příliš nezměnila, avšak to co nám předtím vycházelo, se v druhém setu přestalo dařit a díky tomu nás soupeř v druhém setu jasně přehrál 25:14. O vítězi tak musel rozhodnout tie-braik. Třetí set byl velmi vyrovnaný a tak až do posledních míčů jsme mohli vyhrát my i soupeř. Bohužel však v třetím setu přálo více štěstí soupeři a vyhrál 15:13. A tak i když jsme si konečně připsali první bod, prohráli jsme i druhý finálový zápas.

Finále 2. AVL ligy v Brně 2014 Opět následovala jednozápasová přestávka, po které jste nastoupili k třetímu utkání dne a to proti týmu Batolata. První míče byly vyrovnané, ale asi od půle setu nás začal soupeř naprosto přehrávat a nám se nic nedařilo. Když se nedaří, tak se nedaří a první set jsme tak prohráli 18:25. S vidinou předních míst jsme se začali již pomalu loučit, avšak i přes dosavadní nezdar, jsme chtěli bojovat dále a pokusit se o zázrak. Druhý set z počátku také nevypadal nijak příznivě, ale postupně se začala hra lepšit a soupeře jsme začali přehrávat. Díky zlepšenému příjmu a lepším nahrávkám jsme dokázali set převrátit na naši stranu a v druhém setu zvítězit 25:21. To bylo pro nás jako „živá voda“ a najednou jsme cítili, že můžeme hrát ještě líp a zkusit urvat v zápase vítězství. Třetí set se nám povedl obdobně jak set druhý a i přes celkem vyrovnaný průběh jsme si dokráčeli k vítězství 15:11! Konečně jsme si tak připsali první finálové vítězství, i když „pouze“ 2:1. Bylo nám však jasné, že nám k vítězství pomohlo i rozpoložení soupeře, neboť to byl již jejich čtvrtý set ve finále a tak se sil určitě již příliš nedostávalo.

Finále 2. AVL ligy v Brně 2014 Hned po odehrání třetího zápasu jsme nastoupili k poslednímu zápasu dne a to proti týmu HADŽAKAMA. Do zápasu jsme nastupovali s jasnými informacemi. Pokud se nám povede vyhrát jakýmkoliv výsledkem, umístíme se na prvním místě! Ono totiž i přes ne příliš podařené předchozí zápasy, se soupeři mezi sebou tak nějak „vymlátili“ a tak případné vítězství by pro nás znamenalo prvenství! To byla pro nás opět „živá voda“ a věděli jsme, že v zápase musíme nechat vše. Nakonec však poslední zápas byl pro nás tím nejsnadnějším, protože soupeři se jeden hráč ze základní sestavy zranil a druhý musel pryč. Tedy hráli v poskládané sestavě z náhradníků, kteří nepatřili mezi jejich nejlepší hráče, což se na celkovém obrazu hry dost projevilo. Soupeře jsme bez větších problémů smetli ve dvou setech 2x 25:12 a mohli jsme slavit prvenství v 2. AVL lize!

Vzhledem k celkový výsledkům se nám tak i přes počáteční nezdary povedlo dosáhnout první příčky v 2. AVL lize a zajistit si tak postup do 1. ligy! Zpětně jsme si zhodnotili, že jsme vlastně postupně stoupali… nejprve prohra 0:2, pak prohra 1:2, následně vítězství 2:1 a na závěr vítězství 2:0 :-).

Finále 2. AVL ligy v Brně 2014 Pořadí po finálovém turnaji bylo následovné:

  1. Lavina – 14 bodů
  2. Blanka a její tygři – 13 bodů
  3. CIPÍSCI – 12 bodů
  4. Batolata – 11 bodů
  5. HADŽAKAMA – 10 bodů

Byli jsme tak rádi, že jsme dokázali vyhrát v letošním roce 2. AVL ligu a v příští sezóně se můžeme těšit na účast v 1. AVL lize. Zda-li to bylo vítězství nebo spíše „Pyrrhovo vítězství“ se dozvíme, až si 1. ligu AVL okusíme na vlastní kůži :-).

Po skončení turnaje jsme postup oslavili v nedaleké hospůdce U bílého beránka.

Finále AVL jsme odehráli v sestavě:

Radek, Křeček, Vítek, Martin, Karel, Adélka a Simča

Info o turnaji a soupeřích: Finálový turnaj AVL.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 4 533 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus