Kalendář turnajů

<< Čvn 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přidejte se k nám!

Finále 2. ligy AVL ve znamení velkých zvratů!

Finále 2. ligy AVL proběhlo v sobotu 9. března a bylo ve znamení velkých zvratů, jak pro náš tým, tak i pro vítěze základní skupiny. Jak celé finále proběhlo, si představíme na následujících řádcích.

Finále 2. ligy AVL Do finálových bojů se dostalo pět nejlepších týmů základní skupiny. Byly to týmy: Plácači Modřice, Papričky, CIPÍSCI, Náhoda a náš tým. Finále probíhalo tak, že se mezi sebou znovu utkalo všech 5 týmů, každý s každým s tím, že se započítaly vzájemné zápasy ze základní skupiny. Tedy tolik bodů, kolik uhrály týmy proti sobě, tolik si sebou vzaly i do finále.

Týmy měly následující rozložení bodů:

  1. Plácači Modřice – 44 bodů, do finále si ze vzájemných zápasů započítali 8 bodů
  2. Papričky – 41 bodů, do finále si ze vzájemných zápasů započítaly 6 bodů
  3. CIPÍSCI – 39 bodů, do finále si ze vzájemných zápasů započítali 6 bodů
  4. Náhoda – 39 bodů, do finále si ze vzájemných zápasů započítala 6 bodů
  5. Lavina – 39 bodů, do finále si ze vzájemných zápasů započítala 4 body

Náš tým šel tedy do finále s nejhorším počtem bodů a tak nás čekal nelehký úkol, zvítězit ve většině zápasů, abychom se dostali buď přímo do 1. ligy nebo alespoň do baráže. První dva týmy s největším počtem bodů po finále, totiž postupovaly přímo do 1. ligy a třetí a čtvrtý tým čekala baráž se sestupujícími týmy (17. a 18.) z 1. ligy. Tým, jež skončil na pátém místě měl smůlu a zůstala mu jen jistota setrvání v 2. lize.

Pro náš tým bylo nalosování následující: Nejprve jsme hráli s prvním týmem, tedy Plácači Modřice, následně s Papričkami, dva zápasy přestávka, pak hra s týmem CIPÍSCI, opět dva zápasy přestávka a na závěr souboj s týmem Náhoda.

První se nám tedy do cesty postavil tým Plácači Modřice. Jak tomu už bohužel u našich prvních zápasů bývá, měli jsme špatný vstup do prvního setu a od prvních míčů nás soupeř celkem snadno přehrával. Hned na úvod si vytvořil náskok, který pak bez problémů udržel až do konce setu. První set tak soupeř celkem snadno vyhrál 25:17. Velmi špatný vstup do finálového turnaje nás mrzel, ale věřili jsme, že v druhém setu předvedeme Finále 2. ligy AVL lepší výkon. To se však bohužel nestalo a i v druhém setu nás soupeř opět celkem snadno přehrával. Ne, že by soupeř hrál nějak lépe, ale spíše jsme se „zabíjeli“ sami a soupeřovi jsme body celkem zadarmo odevzdávali. Jaký na to mělo vliv to, že náš většinou stabilní a jistý hráč Martin, se den před tímto turnajem opil, je otázka 😀 (btw. některé míče, jež měl na saku na bezblok, „házel“ do zdi a podobně :-D). Každopádně i druhý set se asi až do stavu 20:12 vyvíjel dost v náš neprospěch a již se zdálo vše ztraceno. Jenomže, pak se cosi zlomilo a hra se zcela obrátila! Vzali jsme si time a řekli jsme si, že když už musíme prohrát, ať je to se ctí a že budeme hrát „naši hru“. Najednou se začaly všechny balóny, co jsme předtím vyhazovali, skládat a soupeř začal pomalu odpadat. I když i v koncovce soupeř vedl stále o 3 body, věřili jsme, vzhledem k nastolené hře, že set se dá ještě zachránit. A to se také povedlo! Podrželi jsme si podání a i s trochou štěstí jsme druhý set nakonec urvali ve svůj prospěch 27:25! Jak moc byl soupeř zklamaný a frustrovaný a my naopak nabuzení, je asi zřejmé :-). Avšak čekal nás ještě rozhodující třetí set a věděli jsme, že každý bod je pro nás velice cenný. Třetí set byl tak velmi vyrovnaný a se soupeřem jsme se přetahovali o každý bod. Avšak koncovka patřila opět nám! Po několika náročných soubojích na saku i v poli, jsme nakonec třetí set urvali pro sebe v poměru míčů 15:13! Velmi náročné, ale o to cennější vítězství, které nás nabudilo k dalším zápasům a najednou z odevzdaného finále, jsme byli zpátky ve hře!

Hned po tomto utkání nás čekal další těžký soupeř a to tým Papriček, který se nám povedlo v základní skupině porazit 2:1, po heroickém výkonu :-). Věděli jsme však, že ve finále to bude úplně jiný soupeř a to především proto, že soupeřů bylo 8, měli tak koho střídat (nás bohužel jen 6) a v den turnaje, kdy jsme je porazili, se jim nedařila většina zápasů. Na druhou stranu, my jsme se vezli na vlně euforie z vyhraného předešlého zápasu proti Plácačům, a tak tu jisté možnosti na vítězství bezpochyby byly. Avšak o toto nadšení nás soupeř záhy připravil :-D. I když jsme podávali velmi slušný výkon, soupeř nás přehrával především svojí výškou (u Papriček byl jejich Finále 2. ligy AVL nejmenší hráč vyšší, než náš nejvyšší :-D). Příliš jsme nechybovali, ale soupeř často hrál i přes naše bloky a to se to pak těžko vítězí :-). V prvním setu nás tak Papričky porazily 25:20. Věděli jsme, že máme před sebou ještě druhý set, ale moc vítězných východisek jsme neviděli :-(. Naše předvedená hra byla sice slušná, ale na soupeře prostě nestačila. Druhý set byl bohužel už slabší. Možná i trošku došly síly, možná euforie, možná všechno dohromady :-). V druhém setu nás tak soupeř bez větších problémů přehrál 25:14 a my jsme si tak připsali první finálovou porážku 2:0. Porážka nás mrzela, ale museli jsme si přiznat, že jsme prostě na soupeře neměli. Nicméně nás čekali ještě další dva zápasy a tak jsme měli stále vše ve vlastních rukou!

Následovala dvou-zápasová přestávka, ve které jsme pozvolna popíjeli a především sledovali hru našich soupeřů. Po této přestávce jsme nastoupili k velmi důležitému zápasu proti týmu CIPÍSKŮ. V základní skupině nás sice tento tým porazil, ale věděli jsme, že je hratelný a v případě jeho porážky, uděláme velmi důležitý a velký krok směrem k vyššímu umístění. Od prvního míče však bylo zřejmé, že to nebude nic snadného. O každý bod jsme se se soupeřem přetahovali a udělat si větší náskok se nám, ani soupeři, nedařilo. Naštěstí v koncovce se nám zdařilo pár dobrých podání, se kterými se soupeř nevypořádal úplně ideálně, a to rozhodlo. První set jsme tak po velmi těžké bitvě vyhráli 25:21. Následný druhý set, začal ve stejném duchu, jak první. Avšak asi od desátého bodu se cosi zlomilo a soupeř začal ztrácet. To, na co soupeř nestačil, bylo opět podání, stejně jak v závěru prvního setu (především pak podání od Adélky :-). Soupeř se stal naprosto „impotentním“ na příjmu a ve volejbale, když není přihrávka, těžko se z toho dává dobrá nahrávka a o zakončení už ani nemluvě :-D. V druhém setu jsme si tak dokráčeli k celkem jasnému vítězství 25:16. Touto výhrou 2:0 jsme tak udělali velmi důležitý krok k účasti alespoň v baráži. Stále jsme však měli šanci bojovat o přímý postup do 1. ligy. O tom mohl rozhodnout náš poslední zápas proti týmu Náhoda.

Na poslední zápas proti týmu Náhoda jsme si však museli opět dva zápasy počkat. Po dvouzápasové přestávce jsme tak nastoupili k našemu poslednímu finálovému zápasu. Věděli jsme, že nás čeká opět nelehký zápas (těžké byly totiž všechny finálové zápasy :-D) s týmem, který nás v základní skupině porazil 2:1. Stejně jak ve většině předchozích setů, byl i první set velmi vyrovnaný a se soupeřem jsme se přetahovali o každý míč. Finále 2. ligy AVL Na obou týmech už byla znát jistá únava z předchozích zápasů, ale soupeř měl malou výhodu a to, že zápas proti nám byl jeho třetí a náš již čtvrtý. I přes všechny okolnosti jsme do prvního setu dali maximum a dokázali jej tak vyhrát 25:19. Zasloužené vítězství, které však ještě o ničem nerozhodovalo, protože byl před námi druhý set. Ten opět probíhal za velmi vyrovnané hry, kdy se body postupně připisovaly na jednu i druhou stranu. Bohužel jsme však již fyzicky nezvládli koncovku a v druhém setu jsme soupeři podlehli těsně 22:25. Nepříjemná prohra, zvláště pak proto, že opravdu sil jsme rozhodně neměli na rozdávání a přesto jsme museli odehrát třetí rozhodující set. Třetí set probíhal naprosto ve stejném duchu, jak dva předchozí. Byl však podstatně náročnější, neboť každý vybojovaný bod byl opravdu na hranici našich možností. Ale naše bojovnost přinesla sladké ovoce! V koncovce jsme z posledních sil zabrali a třetí set jsme urvali  ve svůj prospěch 16:14! Nádherné vítězství, za kterým stála obrovská námaha a dřina …ale bylo to tam!

Tím pro nás celý finálový turnaj skončil a již jsme jen čekali na výsledek posledního zápasu, který rozhodoval o našem celkovém konečném umístění. Poslední zápas, k našemu štěstí lépe zvládl tým Náhoda, který porazil tým CIPÍSKŮ 2:0, což pro nás znamenalo, že jsme se umístili na celkovém 3. místě! Bohužel to na postup do 1. ligy nestačilo (jak již bylo zmíněno, přímo postupovaly jen dva týmy), ale měli jsme jistotu, že si zahrajeme baráž a do baráže půjdeme společně s týmem CIPÍSKŮ, které jsme porazili ve finále 2:0. Do barážových zápasů jsme si tak hned na úvod připsali 3 body. Dalším pozitivem na našem umístění byl i fakt, že jsme si na vyhlášení mohli dojít pro pohár za krásné 3. místo :-D, což pro nováčka v 2. lize, který do ní skočil ze 4. ligy, díky divoké kartě z letního AVL, bylo vynikající!

Celkové závěrečné umístění týmů bylo tedy následující:

  1. Papričky – 15 bodů
  2. Náhoda – 14 bodů
  3. Lavina – 11 bodů
  4. CIPÍSCI – 10 bodů
  5. Plácači Modřice – 10 bodů

Finále 2. ligy AVL - sestava Laviny Jak je z výše uvedeného vidět, tak ani první místo v základní skupině, nestačilo týmu Plácači Modřice k úspěchu ve finále. Vzhledem k tomu, že uhráli ve finále jen 2 body, propadli se až na 5. pozici. Naopak nám se nakonec finále povedlo parádně a z 5. místa jsme se posunuli na 3. místo. A to z velké části bezpochyby ovlivnil druhý set proti Plácačům Modřice, kde jsme dokázali nakonec druhý set vyhrát a zvrátit průběh tohoto zápasu v náš prospěch. Těžko říci, jak bychom dopadli, kdyby se nám tento zápas nepovedl a padla na nás „deka“ :-).

Po úspěšně odehraném finále jsme se klasicky vydali do blízké hospůdky, kde jsme společně „oslavili“ třetí místo v 2. lize :-). Za týden nás čekala baráž o 1. ligu, ale o tom zas až v dalším článku.

Celý turnaj jsme odehráli v klasické sestavě:

Zuzka, Adélka, Martin, Karel, Křeček, Vítek

Info o turnaji a soupeřích: Finálový turnaj AVL.

Fotogalerie: Několik dalších fotek z turnaje přikládáme níže či si je můžete prohlédnout na našem FB profilu.

Článek si již přečetlo 3 831 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus