Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Druhá AVL liga nás nesmetla aneb jak dopadl náš vstup do nové sezóny AVL!

Přípravný turnaj AVL - sestava Laviny V sobotu 27. října nás čekal první turnaj s novými soupeři v 2. lize, do které jsme postoupili díky divoké kartě z letní AVL. Jak jsme si vedli, si představíme na následujících řádcích…

Původně jsme měli po postupu ze 4. AVL ligy hrát "trojku". Ale jak jsme již zmínili v několika předešlých článcích, povedlo se nám vyhrát celou letní AVL v Brně, a tak jsme dostali možnost, díky divoké kartě, hrát letos ještě ligu o jedno vyšší, tedy druhou.

Bylo nám jasné, že takový skok o dvě ligy výše, může být velmi těžkým, protože soupeři budou zase o chlup kvalitnější a zápasy těžší. Naštěstí se náš předpoklad v prvním turnaji nepotvrdil a dokázali jsme být soupeřům kvalitním protivníkem a dokonce ve většině případů i lepším týmem!

Na tento turnaj jsme dostali dle rozpisu následující soupeře: Biohazard, Drým Tým, Spratci, Metabond a Šup ho tam. O síle jednotlivých týmů jsme mohli jen přemítat z výsledků minulé sezóny, které jsme si zjistili před turnajem. Avšak bylo nám jasné, že týmy se mohli pozměnit, posílit i oslabit, a tak tyto informace byly jen dosti relativní.

Každopádně po prvním odpískaném zápase, jsme nastoupili proti našemu prvnímu soupeři v 2. AVL a to týmu Biohazard. Tým minulý rok skončil na 8. místě v 2. AVL, ale právě tomuto soupeři jsme pískali zápas před námi a viděli jsme, že dnes nemá úplně ideální formu, což nám hrálo do karet. Na soupeře jsme "vlétli s velkou grácií" a trestali každou jeho chybu. Sami jsme chybovali minimálně, a to se to pak panečku hraje! :-D. V prvním setu jsme tak soupeře smetli z kurtu, dříve, než se stačil rozkoukat a to poměrem míčů: 25:12. Skvělý vstup do turnaje nás potěšil, ale čekal nás ještě nelehký druhý set, kdy soupeř vystřídal a nasadil nové hráče. Naštěstí co se dařilo v prvním setu, se vedlo i v setu druhém. Soupeř se sice snažil vzdorovat, ale bylo mu to "prt platné" :-D. Tak i druhý set jsme hladce vyhráli 25:16. Vstup do turnaje jednoznačným vítězstvím 2:0, byl skvělým úvodem a zvednutím sebevědomí pro celý tým :-).

Přípravný turnaj AVL Hned po prvním zápase nás čekal druhý zápas, a to s týmem Drým tým, který v předešlém zápase porazil právě Biohazard 2:1. Avšak na nás si nepřišel! Jak jsme skončili první zápas, tak jsme začali druhý a "řezali" jsme to k soupeři jeden míč za druhým. Celkem snadno jsme tak v prvním setu dokráčeli k vítězství 25:13. Čekal nás však ještě set druhý, ve kterém nám soupeř začal více vzdorovat a využívat našich chyb, které se bohužel dostavily. I přes veškerou snahu soupeře, se mu však nepovedlo nás přehrát, a i v druhém setu jsme si připsali vítězství 25:21. Druhý zápas, druhé vítězství 2:0, co více si přát!

Následovala pro nás jednozápasová přestávka, kterou jsme vyplnili společenskými hrami a popíjením lahodných pivních moků :-).

Po přestávce jsme nastoupili proti dalšímu soupeři a to týmu Spratci. Soupeř se nám zdál od prvních míčů slabší a to se taky projevilo v průběhu setu, kdy jsme téměř po celý set vedli, s náskokem asi 5 bodů. Bohužel nám v závěru setu zcela selhala koncovka a soupeř se na nás dotáhl. Bohužel pak pár chyb na podání a nedobré zakončení, zapříčinilo, že jsme první set dokonce prohráli 23:25. Tato prohra nás velice mrzela, protože po většinu setu, jsme byli jasně silnějším týmem. Nicméně jsme měli ve svých rukách druhý set, a v tom jsme chtěli ukázat, naši převahu. To se nám i podařilo a v druhém setu jsme soupeře deklasovali poměrem míčů 25:9. Přišel tak ke slovu náš tiebreak. Rozehráli jsme jej dobře a po většinu setu jsme si drželi mírný náskok. Tento náskok, jsme na rozdíl od prvního setu, dokázali již udržet a v rozhodujícím třetím setu jsme vyhráli 15:11. Měli jsme tak na kontě další vítězství, i když trošku "počerněné", 2:1.

Po odehraném zápase proti Spraktům, nás čekal další soupeř, a to tým Metabond. Velmi silný tým, který nám jako jeden z prvních ukázal, že druhá liga, má opravdu dobré hráče. První set byl velmi vyrovnaný a body se střídavě připisovaly na každou stranu. Koncovka však patřila nám a díky tomu jsme v prvním setu vyhráli 25:19. Bylo však zřejmé, že druhý set, bude velmi náročný a pokud nezabereme, může nás soupeř přehrát. To se ze začátku setu i soupeři dařilo, ale naštěstí jsme s ním dokázali v půlce setu srovnat krok a následně se bodově držet. Koncovka byla velmi vypjatá, ale štěstí se v závěru přiklonilo na naši stranu a i tento druhý set jsme vyhráli 25:23. Dosáhli jsme tak těžkého, ale dalšího velmi cenného vítězství 2:0.

Tím měl podle původního rozpisu pro nás turnaj skončit, ale bohužel jeden tým (Náhoda), se den před turnajem odhlásil, že nemůže přijít, a tak jsme byli nalosováni, že odehrajeme ještě jeden zápas. Toto bylo pro nás hodně nepříjemné, protože jsme dle nového rozpisu, museli čekat další dva zápasy a pak až další hrát. Kdo někdy hrál AVL ví, jak jsou prodlevy mezi zápasy náročně a celkově "znehodnotí" nasazení týmu.

Přípravný turnaj AVL Nicméně jsme se museli i s tímto vyrovnat a po dvouzápasovém čekání, nastoupit proti týmu Šup ho tam. Je asi zřejmé, že po čtyřech odehraných zápasech a dalších dvou čekání, již nebyla naše forma taková, jakou bychom si představovali. To se bohužel projevilo v samotném zápase. Od začátku nás soupeř tlačil a jen "horko-těžko" jsme se na něj dotahovali. V koncovce setu dokonce soupeř vedl s náskokem asi tří bodů a již se vše zdálo ztracené. Navíc za stavu 24:21 v náš neprospěch, šel na podání Martin, který si přiznejme, nemá podání zrovna "na jistotu" :-D. Najednou se však něco zlomilo a nás, jakoby osvítilo zázračné světlo 😀 (To, že Vítek říkal, ať uděláme zázrak, tomu možná taky přispělo :-)). Martin všechny své podání podal a na síti jsme se podrželi a dokázali jsme soupeře dotáhnout. Ať tomu už bylo jakkoliv, zvládli jsme i tento velmi těžký první set vyhrát, v poměru míčů 28:26. Jestli to byl zázrak nebo jen prostě štěstí, těžko říci, každopádně jsme si připsali další vyhraný set, který nás však stál nemálo sil. Bohužel, se toto vypětí sil, projevilo na následujícím druhém setu, kdy nás soupeř od prvních míčů začal dosti přehrávat. Především pak na bloku, byl téměř neomylný, a my jsme nebyli schopni zakončit. Celkem hladce nás tak soupeř v druhém setu přehrál 11:25. V třetím setu jsme chtěli klást větší odpor, ale bohužel vše bylo špatně a jak druhý set skončil, i třetí pokračoval. Přes všechny snahy, jsme se nebyli schopni prosadit a tak jsme soupeři podlehli, celkem hladce i v třetím setu 7:15. Přišla tak pro nás první dnešní prohra 1:2.

Prohra v posledním zápase nás velice mrzela, ale museli jsme si objektivně přiznat, že v aktuálním stavu, byl prostě soupeř lepší.

Tím pro nás skončil celkem velmi úspěšný první turnaj v 2. AVL (Však 4. vítězství a 1 porážka na první zápas v 2. AVL je fajn) a po osprchování jsme se odebrali do hospůdky k lahodnému moku a dobrému jídlu. Protože je však potřeba tým tužit, někteří z nás z hospůdky pokračovali ještě za jedním našim "tatínkem" (Křečkem), do další hospůdky, kde pracoval (Holt vydělává na rodinku, tak občas nemůže hrát, ale musí pracovat :-D). A protože byla dobrá nálada, pokračovalo se k Adélce (jedna z našich skvělých nahrávaček) domů, na další společenské hry a zábavu :-).

Sestava pro úvodní turnaj AVL:

Zbyněk, Martin, Karel, Vítek, Adélka a Zuzka

Pozn. editora: Bohužel jsme se zapomněli fotit a tak jsou použity fotografie z přípravného turnaje AVL 🙂

Info o turnaji a soupeřích: 1. turnaj AVL – 27.10.2012 (sobota).

Článek si již přečetlo 2 756 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus