Kalendář turnajů

<< Čvc 2024 >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Přidejte se k nám!

Červnové BSVL – těžcí soupeři a slušná hra

V sobotu 08. června 2013 jsme se zúčastnili již tradičního červnového turnaje BSVL. Do základní skupiny jsme dostali nalosovány těžké soupeře, ale ničeho jsme se nezalekli a předvedli jsme velmi slušný výkon. Jak se nám dařilo v základní skupině i v dalších zápasech, se podíváme v tomto článku.

Červnové BSVL 2013 - sestava Laviny Letošního červnového BSVL se zúčastnilo 13 týmů, které se rozdělily do tří skupin po třech a jedné po čtyřech týmech. Týmy, jež hrály ve skupině po třech, odehrály každý s každým zápas na dva vítězné sety do 25 bodů s případným tie-braikem do 15 bodů v setu třetím. Toto bylo i našim případem.  Do naší skupiny jsme dostaly nalosovány týmy STS Chvojkovice a Kudrnáče. Tedy dva účastníky 1. AVL, tedy žádní lehcí soupeři :-).

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu STS Chvojkovice. I když jsme věděli, že soupeř je v silné sestavě, dali jsme do hry, co bylo v našich silách a soupeři statečně vzdorovali. První set se tak odehrával ve velmi vyrovnaném duchu, ale bylo vidět, že je soupeř mírně nad námi. Dosti nám herně pomáhal Ráďa Honzírek, jež si na tomto turnaji, zahrál v naší sestavě (Za což mu rozhodně patří díky, neboť mohl hrát i za jiné týmy, ale dal přednost nám :-)). I když jsme měli velkou snahu o vítězství, nakonec nás soupeř udolal a v prvním setu nás porazil 25:22. Prohra nás mrzela, ale druhý set byl ještě před námi a tak jsme měli stále šanci zvítězit. Avšak ani druhý set nebyl nijak jednoduchý. Opět byla hra velmi vyrovnaná a o každý bod se sváděly urputné souboje :-). I když jsme měli chvílemi náskok několika bodů, soupeř se ke konci setu dotáhnul. V koncovce se nám nedařilo složit míč a už to vypadalo, že si náskok neudržíme a soupeř nás nakonec porazí i v druhém setu. Štěstěna se však přiklonila na naši stranu a díky dvěma dobře složeným balónům jsme zvítězili 26:24! Tím jsme srovnali se soupeřem skóre na 1:1 a o vítězi tak musel rozhodnout třetí set. V tomto posledním setu jsme bohužel pokračovali se slabší koncovkou ze setu druhého a to se projevilo i v celkovém výsledku :-(. Třetí set jsme prohráli 11:15. Byla to škoda, protože jsme dnes mohli jinak velmi silného soupeře porazit, ale nepovedlo se. Připsali jsme si tak první porážku 2:1.

Červnové BSVL 2013 Hned po odehrání tohoto zápasu jsme nastoupili k druhému utkání a to tedy proti týmu Kudrnáči. S tímto týmem máme historicky velmi špatnou bilanci, protože nás doposud vždy porazil :-(. Naposledy to bylo na barážovém utkání AVL, kde nás porážka stála postup po 1. AVL. Rozhodně jsme tak chtěli soupeře porazit, i když bylo jasné, že to bude velmi těžký úkol. Bohužel i když jsme měli odhodlání, scházela nám v prvním setu kvalitní hra :-(. Dělali jsme jednu chybu za druhou a soupeř nás tak v prvním setu bez větších problémů smázl z hřiště v poměru míčů 25:11! Příšerný výkon, který jsme předvedli však výsledku zcela odpovídal. Téměř nic se nedařilo. Na co jsme sáhli, to jsme pokazili a s takovou hrou nemůžeme porážet ani slabé týmy, natož silný tým Kudrnáčů. Pokud jsme tedy chtěli uspět v druhém setu, musela se naše hra zcela změnit. To se také povedlo! To, co se v setu prvním nedařilo, začalo v druhém setu fungovat a především jsme přestali tolik vytvářet vlastní chyby. Zhruba od půlky setu jsme si začali držet mírné vedení, které jsme úspěšně dotáhli až do konce setu, ve kterém jsme zvítězili 25:22. Srovnali jsme tak stav na 1:1 a opět o vítězi zápasu musel rozhodnout tie-braik. Zde jsme navázali na velmi slušnou hru z druhého setu, ale bohužel ani to na vítězství nestačilo. Soupeř sice nezačal hrát nějak o moc lépe, ale přestal tolik chybovat. Třetí set tak nevyšel zcela podle našich představ a prohráli jsme v něm opět, jak v prvním zápase, 11:15. Připsali jsme si tak bohužel i druhou porážku v tie-braiku 2:1.

Následně se čekalo, až se dohrají všechny skupiny, aby se určilo do které skupiny půjdeme. Bohužel byl systém nastaven tak, že nám těsně unikl postup do druhé skupiny, kde bychom mohli hrát o 6. až 9. místo. Byli jsme tedy zařazeni do poslední skupiny, kde jsme hráli o 10. až 13. místo. Do této skupiny nám byly přiřazeny týmy: Bořci, Hematom a Jenom s pudrem.

Červnové BSVL 2013 První zápas v této skupině jsme sehráli proti týmu Bořci. Už dle výsledků ze základní skupiny bylo zřejmé, že tento tým bude v této skupině pravděpodobně nejslabší. Tento předpoklad se také potvrdil v našem vzájemném zápase, kdy jsme soupeře ve dvou setech bez problémů porazili 25:14 a 25:11. Připsali jsme si tak konečně první vítězství na tomto turnaji 2:0.

Následovala přestávka, po které jsme nastoupili k druhému zápasu a to proti týmu Hematom. Zde už nebyla hra až tak snadná a na vítězství jsme se podstatně více nadřeli. Nakonec jsme však zvládli i tento zápas a vyhráli jsme v prvním setu 25:22 a v druhém pak 25:20. Tedy i v druhém utkání souboje o vítěze spodní skupiny, jsme uspěli v poměru 2:0.

Po další asi dvouzápasové přestávce jsme nastoupili k poslednímu utkání dne a to proti týmu Jenom s pudrem. K tomuto zápasu jsme nastoupili již dosti unaveni, ne však až tak ze hry, ale spíše z čekání. První set byl celkem vyrovnaný, ale koncovka byla naše a zvítězili jsme tak 25:20. Druhý set byl taktéž velmi vyrovnaný a přetahovali jsme se o každý bod. Ty poslední dva nejdůležitější jsme však urvali my a nakonec jsme i v posledním setu turnaje zvítězili 26:24. A tak jsme si i v posledním zápase turnaje připsali vítězství 2:0.

Tím pro nás červnové BSVL skončilo. Vzhledem k tomu, že jsme ve spodní skupině vše vyhráli, umístili jsme se na 10. místě. Bylo fajn, že jsme všechny zápasy v této skupině vyhráli, ale mrzelo nás, že se nám nepovedlo postoupit do druhé skupiny, kde bychom mohli bojovat ještě o něco lepší umístění.

Naše sestava pro červnové BSVL:

Karel, Martin, Radek, Ráďa, Zuzka a Anežka

Info o turnaji a soupeřích: červnové BSVL.

Fotogalerie:

Článek si již přečetlo 3 079 návštěvníků.
NůůůůdáááPříliš mě neoslovilTak průměr no :-)Dobrá práce!Super článek! (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...


blog comments powered by Disqus