Datum: 26. března 2017 (neděle)
Místo: ZŠ Svážná, Svážná 438/9, Brno – Nový Lískovec
Přihláška: Potvrzena

Informace: Turnaj na Svážné se letos bude konat v neděli 26.3. Nejspíš klasicky v 8:30 sraz, v 9:00 začíná hra. Ceny i občerstvení zajištěny. Další info bude doplněno od Simči, která nás na tento turnaj pozvala :-).

Rozpis: Na místě dle příchozích…

Startovné: 0 Kč 🙂

Předpokládaná sestava:

  • Simča
  • Karel
  • Vítek
  • Marky
  • Kubík
  • Hulda

Krátký report z turnaje:

Turnaje jsme se nakonec zúčastnili ve výše napsané sestavě. Turnaj proběhl ve velice přátelské atmosféře a příjemným bonusem bylo, že startovné bylo 0 Kč a navíc bylo možné využít pohoštění zdarma :-).

Náš tým tentokrát šéfovala jako hlavní kapitánka týmu Simča a dala nám nový název týmu… namísto klasické Lavina jsme se jmenovali Heláni. Výstižně dle toho, že bratři Helání (Kuba a Hulda) byly nejvíce zastoupeným osazenstvem týmu :-).

Turnaje se nakonec zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 5 týmech. Do naší skupiny byly vybrány týmy: Sokol Líšeň, Střelice, Nudláci a Mimoňové. Turnaj se odehrál systémem každý s každým v základní skupině na dva vítězné sety do 25 bodů (tie-braik do 15) a pak si zahráli vítězové skupin o celkového vítěze turnaje.

První zápas jsme odehráli proti týmu Sokol Líšeň. Soupeř nebyl až tak těžký, ale složení našeho týmu se dlouho dávalo do kupi a především Hulda za celý set neuhrál snad ani jediný míč :-D… každopádně v dramatické koncovce jsme zvládni uhrát vítězství v prvním setu 26:24. V druhém setu se konečně i Hulda vzpamatoval a celkově jsme zlepšili hru, což mělo za následek celkem pohodové vítězství 25:10.

Druhý zápas jsme hráli proti týmu Střelice. Soupeř byl o poznání těžším soupeřem, ale měl malou nevýhodu, že jim nepřišel jeden hráč a tak hráli v 5 hráčích. Oba sety byly herně velmi vyrovnané a soupeř hrál opravdu velmi slušnou hru. Naštěstí jsme již byli lépe sehrání a po slušném výkonu jsme vyhráli ve dvou setech 25:19 a 25:17.

Třetí zápas jsme odehráli proti týmu Nudláci. Toto byl v naší skupině asi nejslabší soupeř, i když velmi snaživý. Aby byla hra více vyrovnaná hráli jsme místo na klasické nahrávačky systémem kolotoče, tedy v některých „otočeních“ útočily i slečny :-). Slečny byly velmi šikovné a tak celkový výsledek opět dopadl pozitivně pro nás a to ve dvou setech 25:10 a 25:14.

Poslední zápas základní skupiny jsme odehráli proti týmu Mimoňové. Soupeř byl opět velmi snaživý i když herně slabší, než my. Po pohodovém výkonu jsme si dokráčeli k vítězství ve dvou setech 25:10 a 25:14.

Tím jsme vyhráli základní skupinu a čekal nás zápas o vítěze turnaje s vítězem druhé skupiny, kterým se stal domácí tým Nového Lískovce. Toto byl rozhodně nejtěžší zápas z celého dne a soupeř předváděl opravdu kvalitní hru. V prvním setu se nám však podařilo zhruba v půlce setu naklonit vedení na naši stranu, které jsme si už udrželi a zvítězili jsme v něm 25:16. Druhý set byl ale o dost těžší neboť soupeř zpřesnil hru a předváděl opravdu velmi dobrý výkon. Což vedlo k jeho vítězství 25:23. O vítězi turnaje tak musel rozhodnout tie-braik. Ten byl opět velmi vyrovnaný, jako druhý set, ale v koncovce se nakonec štěstí přiklonilo na naši stranu a zvítězili jsme 16:14.

Díky vítězství v tie-braiku se tým Heláni vedený kapitánkou Simčou stal vítězem celého turnaje :-).

Mapa: